Meg Abele, Philadelphia University, Central Atlantic Collegiate Conference women's basketball first team.

Thomas Baker, Rowan, New Jersey Athletic Conference men's basketball player of the year, first team.

Dave Boettcher, Arcadia, Pennsylvania Athletic Conference men's basketball first team.

Ryan Bogan, Harcum, NJCAA Region 19 men's basketball player of the year, first team.

Jamie Borkowski, West Chester, Pennsylvania State Athletic Conference women's swimmer of the championship meet.

Christian Burns, Philadelphia University, CACC men's basketball player of the year, first team.

Jamie Chadwin, Immaculata, Pennsylvania Athletic Conference men's basketball coach of the year.

Chris DelBrocco, Gwynedd-Mercy, PAC men's basketball first team.

Mary Kate Daley, Ursinus, Centennial Conference women's basketball first team.

LaKeisha Eaddy, Temple, Atlantic Ten Conference women's basketball rookie team.

Alisha Ferguson, Philadelphia University, CACC women's basketball first team.

Will Furey, Ursinus, Centennial Conference men's basketball first team.

Kamesha Hairston, Temple, Atlantic Ten women's basketball player of the year, first team.

Carlene Hightower, La Salle, Atlantic Ten women's basketball first team.

Jamal Jackson, Harcum, NJCAA Region 19 men's basketball first team.

Kelly Killion, Holy Family, CACC women's basketball player of the year, first team.

Katie Linder, Rosemont, PAC women's basketball first team.

Mike McLaughlin, Holy Family, CACC women's basketball coach of the year.

Keith Mondillo, Gwynedd-Mercy, PAC women's basketball coach of the year.

Dominique Murray, Immaculata, PAC women's basketball first team.

Bart Ostrowski, West Chester, PSAC men's swimmer of the championship meet.

Carson Pickens, Haverford, Centennial Conference indoor track and field championships' outstanding field athlete.

Shelby Rance, University of the Sciences, CACC women's basketball first team.

Nick Shattuck, Ursinus, Centennial Conference men's basketball player of the year, first team.

Malcolm Thomas, Widener, Commonwealth Conference men's basketball first team.

Karen Tierney, Gwynedd-Mercy, PAC women's basketball first team.

Brittany Whetts, Neumann, PAC women's basketball rookie of the year.

Weekly Honors

Jessica Bonelli, the College of New Jersey, NJAC women's indoor track athlete of the week.

Aaron Braxton, Rowan, NJAC men's indoor field athlete of the week.

Pat Calathes, St. Joseph's, Big Five men's basketball player of the week.

Tom Dolan, Temple, Big Five baseball player of the week.

Joe Franceschini, Rowan, NJAC baseball player of the week.

Katie Gifford, La Salle, Atlantic Ten most outstanding women's diver of the week.

Carlene Hightower, La Salle, Atlantic Ten, Big Five women's basketball player of the week.

Karo Isajan, La Salle, Atlantic Ten most outstanding men's diver of the week.

Brian Johnson, Delaware, Colonial Athletic Association men's basketball co-rookie of the week.

Brian Kopnicki, the College of New Jersey, NJAC men's indoor track athlete of the week.

Akeem Lloyd, Rutgers-Camden, NJAC men's indoor track and field rookie of the week.

Josh Louis, Temple, Atlantic Ten men's indoor track and field rookie of the week.

Gabriela Marginean, Drexel, CAA women's basketball co-player of the week, rookie of the week.

Stefanie McKee, La Salle, Atlantic Ten women's lacrosse rookie of the week.

Steve Myers, Rutgers-Camden, NJAC baseball rookie of the week.

Sean Quigley, La Salle, Atlantic Ten men's indoor track and field co-performer of the week.

Kristen Tricocci, the College of New Jersey, NJAC women's indoor track and field rookie of the week.

Ryan Weber, Big Five baseball pitcher of the week.

EndText