Yesterday's Results

Boys' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Holy Ghost Prep 79, MaST Charter 38

Lower Moreland 62, Calvary Christian 38

Bristol 60, Morrisville 41

New Hope-Solebury 69, Plumstead Christian 48

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

Roman Catholic 76, Kennedy-Kenrick 36

CENTRAL LEAGUE

Conestoga 57, Radnor 37

Ridley 65, Penncrest 38

Upper Darby 66, Haverford High 54

Lower Merion 68, Strath Haven 42

Springfield (D) 63, Marple Newtown 45

CHES-MONT LEAGUE

Avon Grove 64, Bayard Rustin 56

Bishop Shanahan 65, Downingtown West 63 (OT)

W.C. Henderson 58, Downingtown East 44

Coatesville 49, West Chester East 42

DEL-VAL LEAGUE

Glen Mills 82, Chichester 51

Harriton 64, Sun Valley 52

Penn Wood 53, Interboro 46

Chester 70, Academy Park 53

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central 44, Germantown Friends 29

Academy New Church 96, Moorestown Friends 45

Shipley 51, Westtown 44

INTER-AC LEAGUE

Penn Charter 64, Chestnut Hill 54

KEYSTONE CONFERENCE

Perkiomen School 74, Phil-Mont Christian 64

PENN-JERSEY LEAGUE

International Christian 40, St. Mary's 36

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Boyertown 59, St. Pius X 47

Spring-Ford 61, Lansdale Catholic 57

Phoenixville 65, Owen J. Roberts 35

PUBLIC LEAGUE

Communications Tech 59, Engineering & Science 58

Sayre 75, Lamberton 63

Dobbins 46, Olney 43

Northeast 66, Lincoln 61

Masterman 58, Parkway 49

Roxborough 62, Franklin Towne Charter 43

Vaux 55, FitzSimons 52

Bartram 79, Overbrook 78

Southern 67, University City 43

Frankford 80, Fels 57

Math, Civics & Science 83, New Media Charter 65

Imhotep Charter 71, World Communications 22

Franklin L. Center 87, West Philadelphia 46

Edison 53, Bok 51

Germantown 52, Central 50

Strawberry Mansion 73, GAMP 34

Washington 70, Kensington 62

Bodine 50, Saul 41

Simon Gratz 71, Martin Luther King 39

Phila. Electrical 74, Swenson 53

Paul Robeson 85, CAPA 47

Mastery Charter 54, Hope Charter 48

Ben Franklin 65, Mastbaum 57

Del-Val Charter 74, Nueva Esperanza 66

Prep Charter at Freire Charter, ppd.

SOUTHERN CHESTER COUNTY LEAGUE

Garnet Valley 78, Devon Prep 63

Great Valley 80, Oxford 66

Unionville 56, Kennett 43

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham 37, Methacton 36

Wissahickon 55, Quakertown 31

Plymouth Whitemarsh 84, Springfield (M) 36

Upper Merion 38, Upper Moreland 37

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Souderton 58, Council Rock South 43

Hatboro-Horsham 69, Central Bucks East 64

Central Bucks West 42, Norristown 39

William Tennent 51, Council Rock North 49

SUBURBAN ONE NATIONAL

Bensalem 63, Pennridge 46

Truman 46, Abington 29

Central Bucks South 67, North Penn 52

Pennsbury 45, Neshaminy 40

TRI-COUNTY LEAGUE

West-Mont Christian 49, Phelps 42

Kimberton Waldorf 41, Del-Val Friends 21

Akiba Hebrew 32, Woodlynde 30 (OT)

NONLEAGUE

Christian Academy 62, King's Christian 55

City Center 46, Pa. School for Deaf 44

Community Ac. of Phila. 58, Renaissance Ac. 54

Stern Hebrew 56, Crefeld 38

Father Judge 48, Episcopal Academy 46

Mariana Bracetti 49, Camden Academy Charter 44

Bishop Hoban 61, Malvern Prep 38

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Lower Moreland 54, Morrisville 22

Calvary Christian 44, Plumstead Christian 30

Girard College 51, Bristol 28

New Hope-Solebury 48, MaST Charter 31

Christopher Dock 28, Jenkintown 27

CATHOLIC LEAGUE NORTH

Archbishop Wood 61, Conwell-Egan 42

Cardinal Dougherty 56, Kennedy-Kenrick 39

Archbishop Ryan 45, Bishop McDevitt 17

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

Archbishop Carroll 81, Hallahan 30

Neumann-Goretti 63, West Catholic 60

Cardinal O'Hara 53, Archbishop Prendergast 24

CENTRAL LEAGUE

Ridley 50, Penncrest 29

Springfield (D) 50, Marple Newtown 17

Conestoga 62, Radnor 47

Upper Darby 44, Haverford High 42

Lower Merion 51, Strath Haven 41

CHES-MONT LEAGUE

Bayard Rustin 71, Avon Grove 37

Downingtown West 36, Bishop Shanahan 28

West Chester East 46, Coatesville 40

Downingtown East 60, W.C. Henderson 30

DEL-VAL LEAGUE

Chester 39, Interboro 24

Academy Park 52, Harriton 40

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Germantown Friends 48, Friends' Central 42

George School 51, Friends Select 21

Moorestown Friends 32, Academy New Church 21

Shipley 56, Westtown 26

INTER-AC LEAGUE

Penn Charter 58, Baldwin 46

Notre Dame 71, Agnes Irwin 30

KEYSTONE CONFERENCE

Phil-Mont Christian 46, Perkiomen School 11

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pottsgrove 64, Upper Perkiomen 27

Boyertown 41, St. Pius X 28

Lansdale Catholic 59, Spring-Ford 52

Perkiomen Valley 64, Phoenixville 41

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Unionville 64, Kennett 53

Great Valley 31, Oxford 29

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham 72, Methacton 46

Wissahickon 52, Quakertown 48 (OT)

Upper Merion 47, Upper Moreland 21

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Souderton 54, Council Rock South 26

Central Bucks East 45, Hatboro-Horsham 17

Norristown 68, Central Bucks West 36

Council Rock North 70, William Tennent 35

SUBURBAN ONE NATIONAL

Central Bucks South 44, North Penn 36

Abington 65, Truman 30

Pennsbury 50, Neshaminy 41

Pennridge 64, Bensalem 48

TRI-COUNTY LEAGUE

Akiba Hebrew 54, Woodlynde 29

NONLEAGUE

Camden Academy Charter 56, Mariana Bracetti 37

Hun School 68, Springside 46

Del-Val Friends 52, International Christian 38

Pine Forge 38, West-Mont Christian 25

Wrestling

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central 51, Germantown Friends 22

Swimming

BOYS

Central Bucks South 109, Interboro 57

(CBS: Ian McCormick 2:03.54 200 freestyle, 1:11.16 100 breaststroke; Ryan Adamson 2:17.67 200 IM, 1:07.76 100 backstroke)

Lower Merion 99, Shipley 86

GIRLS

Central Bucks South 109, Interboro 68

(CBS: Courtney Gregor 2:05.41 200 freestyle, 1:12.34 100 backstroke)

Notre Dame 51, Baldwin 41

(ND: Galen Barry 2:05.55 200 freestyle, 1:14.94 100 breaststroke)

Lower Merion 107, Shipley 79

COED

George School 86, Perkiomen School 65

Bowling

BOYS

Kennedy-Kenrick 4, Archbishop Carroll 0

(KK: Brian Cannon 212 game, 590 series; AC: Tom Boggia 204 game, 531 series)

Roman Catholic 4, Neumann-Goretti 0

(RC: Chris Stankewicz 254 game, 691 series; NG: Dom Regalluto 255 game, 628 series)

North Catholic 4, Archbishop Ryan 0

(NC: Nick Leeper 246 game, 664 series; AR: John Ramos 236 game, 694 series)

Conwell-Egan 2, Archbishop Wood 2

(CE: Matt Hoffmire 248 game, 649 series; AW: John Schrader 245 game, Sean Przychowicz 587 series)

Cardinal O'Hara 4, St. Joseph's Prep 0

(CO: Dave Knight 300 game, 752 series; SJP: Greg Stethes 224 game, Drew Zebley 604 series)

GIRLS

Conwell-Egan 4, Archbishop Wood 0

(CE: Nicole Drejerwski 264 game, 662 series; AW: Kristen Mareno 200 game, 490 series)

Archbishop Prendergast 4, Hallahan 0

(AP: Colleen Taylor 196 game, Lauren Pescatore 526 series; H: Kaitlyn Powaserys 172 game, 486 series)

COED

Saul 3, Dobbins 0

(S: Mary Messing 171 game, J.J. McAleer 392 series; D: Demetrius Woodard 246 game, 386 series)

Squash

BOYS

Penn Charter 7, Germantown Friends 0

Episcopal Academy 7, Malvern Prep 0

GIRLS

Episcopal Academy 5, Penn Charter 2

Baldwin 7, Springside 0

Boys' Basketball Line Scores

BICENTENNIAL LEAGUE

MaST Charter810911-38

Holy Ghost Prep23191918-79

MC: Jose dePraines 2, Steve Nelson 2, Anthony Rice 18, Lee Schlossberg 1, Donald Solomon 1, Blair Thomas 13, Carroll Wilson 1.

HGP: Jim Barrett 1, Ryan Bray 2, Nick DeLuca 7, Pat Dorsey 4, John Glenn 4, Chris Johnson 10, Bob Lantzy 9, Chris Lucarini 10, Colin McCarthy 12, Brendan O'Neill 8, Tim Overton 4, Vin Visco 8.

Morrisville1081112-41

Bristol12181317-60

M: Bashawn Harris 21, Everton Harris 4, Justin Howell 4, Terrance McClees 8, Dashawn Watson 4.

B: Danny Cuevas 6, Matt Gasper 3, Matt Pinelli 6, Mike Pinelli 3, Rocco Pirollo 7, Asa Rankins 33, Steve Wade 2.

Calvary Christian5101211-38

Lower Moreland23101514-62

CC: James Booth 12, Jack Dempsey 4, Chris Esteves 9, Jordan Grow 11, Joel Williams 2.

LM: Ben Dillan 7, Daniel Fox 10, Kiki Javardian 7, Adam Lyons 4, Dylan Lyons 13, Louis Sarris-Grau 21.

Plumstead Christian15101211-48

New Hope-Solebury19162311-69

PC: Doug Bair 10, Ben Drake 16, Kevin Morrison 2, Austin Petrie 6, Ryan Shroyer 6, Andrew Steege 8.

NH: Chris Corse 2, Steve Diodati 13, Chris Francy 24, Tom Keane 3, Dan Kelly 9, Doug Moore 15, Stephan O'Neil 2, Jacques Poirot 1.

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

Roman Catholic20221519-76

Kennedy-Kenrick87138-36

RC: Nick Daggett 4, Rasi Jenkins 4, Will Kirkland 10, Brian McBeth 2, Mark Reeves 4, Courtney Stanley 16, Bradley Wanamaker 11, Brian Wanamaker 15, Maalik Wayns 10.

K: Duane Alford 10, Karlton Byrd 10, Alex Byrne 2, Ryan Donovan 3, Greg Santangelo 5, Shemar 6.

CENTRAL LEAGUE

Upper Darby1292124-66

Haverford High12111912-54

UD: Damon Armstead 10, Clinton Cole 22, Eric Daniel 19, Brandon Robinson 2, Khayri West 13.

HH: Joe Cafferkey 2, Nick Masloff 17, Jake Mingey 15, Brian Murphy 12, James Pokorney 6, Saffern 2.

Ridley1520219-65

Penncrest88616-38

R: Caton 5, Steven Egee 7, Farrell 4, Shamar Harris 10, Pat McMenamin 5, John McSorley 2, Calvin Newell 19, Dan Robinson 9, Chad Wilson 4.

P: Ricky Bailey 6, Pat Barrett 8, Tim Brown 6, E.J. Calderoni 8, Chris Conlin 3, John Consorti 2, Andrew Geisel 5.

Strath Haven1181211-42

Lower Merion22142012-68

SH: Jerome Benson 6, Willie Curry 2, Walter Dixon 9, Roy-AL Edwards 3, Christian Matthews 4, McKenzie 7, Mike Reese 7, Nick Thompson 2, Wells 2.

LM: Eric Barefield 4, Adam Ellison 2, Kevin Escott 2, Carl Johnson 14, Jones 3, Joseph 1, Steve Meehan 11, Greg Robbins 17, Seltzer 4, Eric Stahler 10.

Radnor65719-37

Conestoga16101219-57

R: Damon Bailey 2, Tim Clement 1, Jon Coleman 3, Corey Dunson 3, Ryan Hammonds 5, John Masterson 4, Rahil Rather 3, Smith 16.

C: Tim Barnes 6, Brandon Burke 2, Jake Cohen 5, Mike D'Angelo 5, Mike Henrici 6, Max Kenan 7, Joe Lewis 8, Jeff McDevitt 4, O'Hara 2, Nihja White 12.

Marple Newtown1181313-45

Springfield (D)2116188-63

MN: Mike Bartusiak 4, Dan Cavalerri 2, Matt D'Ottaviano 6, Tyler Fullington 3, Dan Giordano 11, Kyle Johnson 5, John Liberty 7, John Rutecki 7.

S(: Kory Chester 7, Ryan MacGillivray 1, Dan McGarrigle 12, Frank McKnight 19, Lou Meindl 10, Matt Salerno 7, Chris VonTanhausen 7.

CHES-MONT LEAGUE

Downingtown East92429-44

W.C. Henderson11171812-58

DE: Todd Eagles 9, Justin Hummel 4, Scott March 9, Ed Matta 5, Ty Savastio 5, David Whitehead 12.

WH: Ton Hache 1, Blair Hillen 4, Ryan McCormick 16, A.C. Sallee 10, Andrew Schommer 5, Roger White 17, Xavier Wylie 5.

Bishop Shanahan171316118-65

Downingtown West81314226-63

BS: Tyler Alderman 12, Tom Homyak 10, Ryan Kendro 6, Matt Kentrup 1, Mark Queppet 21, Jesse Redmond 15.

DW: Doug Good 10, Brian Grashof 7, Dominic Hicklen 3, Phillip Hicklen 22, Ryan Kendra 2, Will Knight 8, T.J. McGrath 4, Tom Sharkey 7.

Bayard Rustin1715519-56

Avon Grove11171422-64

BR: Lazar Asparagus 9, Chris Cowles 25, Anthony Verderane 5, Rondell White 14, Whitfield 3.

AG: Jordan Harris 18, Anthony Heaps 10, Kyle Johnson 4, Jordan Jones 6, Austin Jones 14, Luis Vazquez 12.

DEL-VAL LEAGUE

Glen Mills21222019-82

Chichester18131010-51

GM: Jordan Burdine 11, Cedric Collins 2, Eric Harrington 7, Alonzo Jones 15, Dierre Martin 11, Kyle Sims 2, Tayquane Wallace 9, Shireff Whitmore 5, Raheem Wiggins 20.

C: Christian Armstrong 2, Danny Clapp 8, Zach Nicholson 10, Hector Ortiz 8, Ray Palladino 5, Brian Parker 2, Chris Smith 10, Lameer Winsley 6.

Sun Valley917719-52

Harriton14161222-64

SV: Tom Brennan 18, Jerome Duncan 3, Tom Hazinsky 5, Tyler Hine 2, Brian Robinson 7, Mark Treml 10, Tim Wilson 7.

H: Jarett Bolden 9, Vince Bush 14, Ian Cohen 17, Iskar 3, Kay 5, Mark Margulies 8, John Selarnick 8.

Academy Park862019-53

Chester18201814-70

AP: Brandon Burton 4, Devon Caine 4, Anthony Dean 4, Jaron Johnson 9, Breon Scott 5, Kasi Stewart 11, Levi Tucker 16.

C: Raheem Bowman 2, Mark Burrell 9, Karon Burton 9, Taylor Burton 4, Micah Covert 2, Kevin Green-Germany 6, Rahlir Jefferson 7, Russell Johnson 5, Justin Knox 2, Robert Redd 6, Brandon Robinson 18.

Penn Wood8211212-53

Interboro1114156-46

PW: Blake 7, Jerald Bryant 25, Duane Johnson 2, Kamar Jorden 8, Mohamad Kamara 4, Brandon Melchor 2, Austin Smith 5.

I: Mike Barrett 3, Seth Cartmell 6, Dave Kerzner 15, Evan Tozer 21, Tim White 1.

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central813617-44

Germantown Friends105014-29

FC: Cyleb Burton 4, Arthur Bush 6, Peter Chawaga 4, Quaran Johnson 19, Lobb 5, Samuel Propper 6.

GF: Wes Bill 9, Max DeLone 4, David Gould 8, Marek Loder 3, Omari Phillip 5.

Moorestown Friends7151310-45

Academy of the New Church26302218-96

MF: Tim Cook 2, Santos Gonzales 9, Steve Haines 2, Montgoemry 6, Justin Spencer-Lindsay 1, Rashabh Thosani 9, Mike Young 16.

ANC: Simon Daum 9, Khalif Foster 14, Warren Gillis 2, Shannon Givens 14, Sam Givens 21, Travis Heinrichs-Norman 4, Lites 1, Michael Midyett 5, Lucas O'Connor 2, Kenny Ross 11, Max Spielvogel 11, Byron Void 2.

Westtown101699-44

Shipley1710915-51

W: Chris Edmonds 14, Lou Fox 18, Guaraca 2, Josh Harris 6, Sumair Irfan 2, Thomas Tyler 2.

S: David Balderston 13, Charlie Dalrymple 17, Max Keily 1, Monty Leaks 8, John McCann 1, Cody Snider 5, Aaron Summers 6.

INTER-AC LEAGUE

Chestnut Hill17121213-54

Penn Charter1862317-64

CH: Dave Jennings 4, Mark Justice 9, Gary Lawrence 10, Mike Mattei 21, Maurice Young 10.

PC: Drew Fullen 6, Chris Kurz 2, Greg Laudadio 2, Leland O'Connor 11, Mark Rhine 8, Travis Robinson 7, Brian Teuber 4, Sam Zeglinski 24.

KEYSTONE CONFERENCE

Perkiomen School12181628-74

Phil-Mont Christian12171025-64

PS: Chipper Gentile 10, Bill Kerins 6, Denzel Leslie 13, Molik Liverman-Jones 14, Brayon Patterson 2, Philip Peterwas 2, Gabby Ramirez 2, Carson Slonaker 12, Abdul Smith 13.

PC: Andrew Baiocchi 3, James Baldwin 2, Jay Burke 6, Gerald Glover 22, Mack Lloyd 9, Owen Struck 22.

PENN-JERSEY LEAGUE

St. Mary's91386-36

International Christian781213-40

SM: Carter 10, V. Chimo 11, Gibson 6, N. Schino 1, E. Shields 5, L. Shields 3.

IC: Chris Bell 11, Horace Johnson 5, Omar Keese 10, Farley Lloyd 10, Chris Squire 4.

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Owen J. Roberts9998-35

Phoenixville1824176-65

OJR: Adam Beck 10, Ryan Chester 7, Hunter Gilliland 2, Kevin Henry 4, Nelson Mack 5, Seth McNaughton 3, Monty Reeder 2, Dan Rosato 2.

P: Tom Beasley 10, Jon Crabtree 17, Jonathan Hogga 13, Kyle MacLelland 7, Christian Podbielski 2, Jordan Thomas 6, Zachary Wise 10.

Lansdale Catholic1716816-57

Spring-Ford1625911-61

LC: Mickey Kahrs 14, Sean Kelly 2, Jimmy Kelly 7, Corey MacDougall 6, Andrew Nager 4, John Rinaldi 3, Ryan Rooney 8, Dan Smith 13.

S: Ben Davisson 18, Chris Fryberger 9, David Leister 7, Gary Lynch 16, Marcus Pitts 3, John Rodgers 8.

PUBLIC LEAGUE

Martin Luther King115617-39

Simon Gratz22182011-71

MLK: Edward Brown 1, Marcus McQueen 11, Demetrius Miller 3, George Paris 14, Dwain Winkfield 8, Antonio Wormley 2.

SG: Sebree Johnson 2, Josh Martin 14, Ishmawiyl McFadden 13, Alibaba Odd 20, Tommie Sykes 8, Williams Wells 2, Travis White 5, Charles White 7.

West Philadelphia10151110-46

Franklin Learning Center23193411-87

WP: Jason Blythe 2, Branden Burnett 15, Dontae Davis 8, Quodrice Hendrix 4, Brandon Johnson 4, Derrick Pitts 8, Emmanuel Sydney 5.

FLC: Malcolm Eleby 29, Nasir Jones 11, Markis Purnell-Childs 2, Karl Riley 2, Kyle Sawyer 19, Khalief Trawick 8, Derrick Williams 7, Denzel Yard 9.

Germantown14111314-52

Central14101412-50

G: Ramadan Abdullah 10, Taris Dillard-Ford 2, Brandon Fleming 3, Khalief Mason 17, Darryl McBride 14, Kevin Moody 2, Brian Palmer 2, Norman Ray 2.

C: Acquil Cook 6, Demetrius Couillard 2, Joffrey Cummings-Glynn 9, Sean Gadson 10, Darren Gee 3, Joel Michael 2, Marcus Morris 10, Yusef Nuriddin 8.

Ben Franklin14181221-65

Mastbaum1413921-57

BF: Melvin Dixon 4, Richard Freeman 7, William Kearse 9, Ron Lee 5, Brandon Penn 10, Tyriq Timmons 18, Shah Warren 12.

M: Chris Ayandokun 2, Ronald Lee 4, Wendell Norman 2, Michael Rainey 8, Sean Rice-Fleming 14, Chris Smith 11, Marvin Smith 5, Marvin Warden 11.

Franklin Towne Charter3111415-43

Roxborough2371517-62

FTC: Juilill Garrett 8, Dan Patriarca 3, Francis Patriarca 23, John Plumley 2, Jared Schwarz 2, Chris Stein 3, David Vaughan 2.

R: Clayton Brothers 7, Eric Bryan 9, Justin James 2, Doug Mathis 13, Marquis Reaves 6, Joe Saunders 9, Derrick Segers 12, Chauncey Shuler 4.

CAPA92279-47

Paul Robeson17262814-85

C: Rasheed Calhoun 13, Odunjo Copeland 2, Keith Hunter 2, Robert Jenkins 1, Ronald Roberts 9, Tyreek Rockmore 3, Michael Sawan 13, Trent Tolbert 2, Ibn Devin Uqdah 2.

PR: Xavier Brown 4, Reggie Harden 8, Jay Harris 19, Daniel Mack 6, Dom Medlock 17, Dom Owens 17, Michael Sampson 6, Jamair Williams 8.

Parkway10121611-49

Masterman15151414-58

P: Kenny Bagwell 11, Darryl Branch 2, Furnell Doster 9, Terrell McClure 3, Michael Swinton 2, Malik Walker 8, Rodsewell Wells 14.

M: Adam Chandler 16, Germel Ford 2, Mark McGuire 22, Joe Mondesire 2, Jordan Perkins 14, Kirk Wynn 2.

Overbrook17172321-78

Bartram21192019-79

O: Marquis Carter 4, Derrick Evans 15, Vernon Harris 2, Kevin Leland 28, Nurideen Lindsey 22, Jon Peace 3, Maurice Townsend 2, Najee Underwood 2.

B: Bobby Byrd 2, Clarck Dure 4, Michael Edmondson 1, Novar Gadson 33, Tyrone Garland 16, Clyde James 15, Oscar Lawrence 4, Danny Walker 2, Tyreese Wheeler 2.

Communications Tech1172120-59

Engineering & Science14151712-58

CT: Najee Edwards 8, Tyree Johnson 7, Chris Jones 8, Manny Jordan 2, Lance McDowell 9, Andrew Randall 18, Shyheem Satchell 7.

E&S: Benn 3, Marcus Brown 11, Darrell Mills 24, Pough 3, Jaret Richardson 9, Sandy Tanner 8.

Northeast16131126-66

Lincoln8231317-61

N: Booker 2, Keurlin Charles 11, Sean Evans 22, Jordan Green 8, Tyron Lytes 16, Nicolae McIntosh 7.

L: Tyrone Bolden 9, Brandon Bowes 7, David Goldsmith 6, Ismail Greenlee 1, Elbert Jordan 4, Daniel Randall 11, Brian Simmons 23.

Edison6132113-53

Bok5141913-51

E: George Baker 21, Akeem Chisholm 8, Eric Jones 20, Ernesto Sanchez 4.

B: Derrick Barnes 1, Corey Curtis 11, Maurice Goodwin 11, Sean Green 4, Tremell Green 6, Tyshaun Harper 14, Hassan Jones 4.

Fels1282215-57

Frankford20172518-80

F: Shawn Edwards 1, Jeremiah Jefferson 2, Thristan Lundy 7, Darien Mitchell 23, Donte Molletta 5, Tyquil Shoemake 10, Smith-Fields 1, Brandon Watson 8.

F: Malik Ballard 5, Khayree Brown 6, Day 4, Rakeem Golden-White 4, Edmund Gonzalez 3, Steven Haynes 10, Dominique Johnson 4, J.C. Montgomery 15, Kenny Spotwood 22, Malik Tinsley 7.

FitzSimons10111615-52

Vaux15191011-55

F: Kion Coats 2, Mark Lawrence 21, Maurice Mason 20, Isam Small 7, Tyrone Waters 2.

V: Ishmeal Lane 10, Phillip Michaels 11, Victor Nwakpuda 12, Maleek Singleton 4, Rysun Tolbert 2, Melvin Williams 4, Hakeem Wilson 12.

New Media Charter13132217-65

Math, Civics & Science21191429-83

NMC: Melvin Brown 2, Aaron Davis 4, Derrick Derrickson 6, Gregory Jackson 2, Henry Johnson 13, Jabri Jones 10, Greg Plasir 4, Rodney Roberson 13, Malcolm Weston 11.

MC&S: Kenny Adams 9, Sharif Amos 11, Jerome Brisbon 3, Micheal Edwards 3, James Gregory 19, Eric Johnson 13, Justin Nixon 2, Zaahir Smith 21, Antonio Spady 2.

Southern12181621-67

University City5141410-43

S: Dave Bell 2, Jared Hodges 2, Byron Jones 2, Eric Jones 5, Robert McKee 7, Ramone Moore 28, Anthony Reese 15, Antoine Reese 4, Warren 2.

UC: Tony Baylor 12, Brian Coleman 4, James Liggins 4, Malik Martin 2, Kenny Moore 11, Malik Randolph 8, Khayri Young 2.

GAMP118105-34

Strawberry Mansion25151716-73

G: Laron Byrd 11, Joe Conner 2, Eric Funaro 8, Christian Matticks 5, Vershawn Thompson 4, Stefan Thompson 2, Anthony Venafro 2.

SM: Dwayne Davis 18, Eddie Frazier 9, Marcus Grimes 12, Marcus Johnson 4, Darren Lawrence 9, Rashaad Lewis 4, Antwan Miller 2, Devon White 13, Kyle Williams 2.

Mastery Charter11141415-54

Hope Charter8121018-48

MC: Jerome Anthony 9, Isaiah Davis 8, Jaleel Khabeer 15, Arval Knox 4, Brian Reid 14, Roberts 1, Ibraim Turey 1, Sean Williamson 2.

HC: Emanuell Caldwell 3, Aaron Haye 5, James McCord 2, Briel Scott 29, Tauheed Young 9.

Kensington1722617-62

Washington20181715-70

K: Henry Bond 16, Emanuel Cruz 6, William Jones 6, Dashawn McLeod 2, Angel Miranda 12, Courtney Roberson 15, Theo West 5.

W: Naheem Anderson 5, Jarel Barnwell 10, Miguel Bocachica 6, Andrew Goodman 12, Damon Harper 16, Will McFillin 8, Jimere Parker 2, Dante Williams 11.

Nueva Esperanza12111330-66

Del-Val Charter16161824-74

NE: Andy Bousono 26, Charles Campbell 14, Edwin Diaz 8, Elias Martinez 9, Michael Perez 7, Randy Rhames 2.

DC: Troy Blue 26, Kevin Cropper 8, John Jackson 5, Terrell Jenkins 11, Malcom King 4, Jeremiah Mitchell 8, Malik Rice 3, Dain Suber 9.

Lamberton18191511-63

Sayre16182120-75

L: Antoine Boyd 10, Kevin Boyd 2, Jamil Brown 13, Anthony Dixon 4, Bruce Lancaster 1, Lawrence Lisby 2, Brent Lockett 5, Keith Morris 10, Bernard Tyler 12, Christian White 2, Chris Wright 2.

S: Randall Bowman 9, Jovan Brown 4, Ira Coleman 2, David Coleman 1, Jayvon Johnson 25, Wayne Johnson 9, Hakeem Jones 7, Eric Morton 6, Shawn Washington 3, Saeed White 2, Kevin White 7.

Swenson1332215-53

Phila. Electrical19192016-74

S: Shawn Beatty 15, Tom Hayes 14, Joe Radziszewski 3, Krentz Sainte 21.

PE: Jonquil Bandy 2, Arrocus Fisher 17, Tirik Hall 7, Marcus Langley 12, Sean McCall 14, Marquis Moore 4, Chris White 11, Brandon Williams 7.

Olney691216-43

Dobbins10141012-46

O: Micah Fisher 16, Jacques Julien 2, Isiah McCloud 2, Maleke McCurry 5, Tyrese O'Neal 5, Joey Scott 11, Kareem Watkins 2.

D: Darrell Brown 4, Harrington 4, James Lewis 9, Paul McPherson 5, Dominic Slaughter 6, Lamar Speller 2, Akeem Todd 11, Brandon Williams 2, Marcellus Willoughby 3.

Saul1061114-41

Bodine13111115-50

S: Alonzo Jackson 14, Jonathan Medina 4, Steve Pownall 2, Tyrell Smith 3, Anthony Wharton 1, Xavier Williams 17.

B: Korey Gastearl 2, Donte Greene 8, Shawn Lockett 1, Anthony McQueen 1, Nick Neal 8, Bradley Pointer 15, Rafiq Pouncy-Jones 5, Wayne Wilson 10.

Imhotep Charter328229-71

World Communications8347-22

IC: Will Adams 16, Kenneth Battle 6, Kashief Edwards 11, Denzel Gatewood 5, Steven Leath 6, Shawn Rodgers 17, Lamar Trice 2, Jermaine Washington 7, Ivory Wells 1.

WC: Basir Crandall 9, K. Gleaton 4, Maurice Jones 7, Damien Reid 2.

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Garnet Valley26181618-78

Devon Prep12101922-63

GV: Kyle Davis 3, Steve Delucia 9, Brett Douglas 15, Tim Lang 15, R. McGraw 2, Tim McGraw 2, J.J. Rapczynski 16, Paul Skulski 16.

DP: John Alejnikov 1, Sean Donahue 2, Robert Driscoll 11, Tim Fox 24, Tim Gola 2, Rohan Joseph 2, Andrew McGillian 3, Neil Moerman 3, Matt Radomile 5, Matt Regan 10.

Kennett1221415-43

Unionville9161120-56

K: Justin Clark 5, Nick Crognale 3, Kenoye Eke 2, Greg Jackson 8, Matt Knight 2, Corey Medina 12, David Pearson 11.

U: Tom Barrett 9, Ryan Crossman 11, Pete Hissey 16, Jon Hoffman 8, Garrett Seidel 2, Robert Sundry 10.

SUBURBAN ONE AMERICAN

Quakertown81067-31

Wissahickon12131416-55

Q: Robert Hills 2, David Howell 10, Dalton Lamb 4, Dalton Nice 4, Brett Roseboro 5, Joe Sheppleman 6.

W: Dan Delconte 24, Drew Frankenfield 2, Justin Gewertz 8, Chris Kim 2, Zach Kreider 9, Mike McClure 2, Alec McClure 3, Matt Putterman 5.

Springfield (M)115713-36

Plymouth Whitemarsh18302115-84

S: Terrell Foster 1, J.C. Krauth 4, Larry Mackall 8, Victor Rivera 4, Dan Schlater 3, Elijah Taylor 7, Eric Thornhill 4, Sean Williams 5.

PW: Mike Acquaviva 3, Marquise Boggs 14, Billy Gayle 1, Matt Labick 6, Brian Loschiavo 2, Greg Maugle 8, Anthony Minor 25, Tyler Neiderman 2, Anthony Scott 6, Allen Williams 2, Lance Wilson 15.

Methacton126612-36

Cheltenham613414-37

M: Luke Hawk 19, Stephen Johnson 2, Jay Joseph 1, Greg Low 9, Quigley 2, Ben Yocum 3.

C: Ray Hunter 2, Austin Johnson 12, Dom Oliver 4, Steve Tolliver 3, Andrew Young 16.

Upper Merion143813-38

Upper Moreland131473-37

UM: Tim Gallagher 6, Josh Hill 14, Ryan Mitchell 4, Gary Rowan 14.

UM: Shawn Caldwell 7, Colin Campana 6, Matt Chesla 9, Dan Heiland 9, Ryan King 6.

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Council Rock North1114177-49

William Tennent1314159-51

CRN: Scott Bradish 13, Mike Christou 12, Greg Cothran 4, Corey Mack 3, Nick Reisig 13, Rizzo 4.

WT: Dom Farrello 20, Horn 5, John Janos 16, Ryan Richter 10.

Central Bucks East18131518-64

Hatboro-Horsham18141819-69

CBE: Nick Boekel 5, Richard Harmon 16, Pat McLaughlin 15, Tim McLaughlin 5, Nick Menard 4, Keith Milnazik 13, Joe Paone 6.

H: Obi Ejimonyeugwo 3, Nick Lackman 7, Dan Lineberger 13, Shane Mulligan 6, Cameron Prince 10, Shawn Schwarz 22, Sam Spuhler 2, Steve Stoczko 6.

Souderton1217920-58

Council Rock South22894-43

S: Ron Benson 28, Ken Bishop 4, Jim Connolly 5, Ryan Dickerson 3, Frank Erkes 10, Kevin Weaver 2, Dan Werth 6.

CRS: Jim Bea 8, Eric Beck 1, Tom Boyd 5, Conway 7, Joe Crane 13, Jake Lerner 8, Chris Schlupp 1.

Norristown151266-39

Central Bucks West151089-42

N: Jamal Blaylock 5, Tim Bowman 10, Russ Graham 8, Richard Lancaster 2, Smart 2, Dwight Tinsley 12.

CBW: Zach Ashworth 16, Anthony Colloi 9, Chris McDevitt 14, James Sweet 3.

SUBURBAN ONE NATIONAL

Bensalem18151218-63

Pennridge691318-46

B: Corey Cantestrare 3, Justin Christian 17, Raju Easterling 15, Deon Hilton 10, Tim Howe 2, Ramiesh Roberts 8, Mike Stumpf 8.

P: Zach Huff 5, Jim Jefferson 9, Jon Jefferson 2, Derek Kunkle 10, Reills Reichwein 10, Joe Reichwein 2, Tyler Rutter 8.

North Penn9131119-52

Central Bucks South17141224-67

NP: Evan Banks 3, Rob Braxton 6, Kevin Chavarria 3, Brad Gallagher 3, Danny Geiger 4, Alex Hill 1, Dan Hoover 10, Scott Jarmon 1, Jon Jeffries 11, Josh Kucenic 7, Darren Nixon 3.

CBS: Will Barrett 10, Bryan Harrity 23, Greg Johnston 2, Kris Most 11, Matt Perozze 8, Mike Sauermelch 1, Joe Soloski 2, Kevin Steinberger 8, Chase Wagner 2.

Abington55910-29

Truman1181512-46

A: Jamel Clay 4, Dion Durham 2, Sam Kind 2, Mike Link 2, Blair Moore 8, Brad Peacock 2, Joe Renzi 6, Steve Sims 3.

T: Hyshun Barnes 2, Gibbs Bellamour 8, Jon Blount 2, Anthony Johnson 17, Justin Peterman 2, Dominique Simmons 11, Isaiah Thomas 4.

Pennsbury1461411-45

Neshaminy961114-40

P: Lavoy Allen 7, Mike Aviles 9, Kevin Gallagher 4, Jesse Krasna 2, Dalton Pepper 22, Derrick Wright 1.

N: Paul Carrezola 3, Mike Small 8, Matt Smith 4, Joe Spina 9, Ryan Stark 10, James Ward 6.

TRI-COUNTY LEAGUE

Del-Val Friends7338-21

Kimberton Waldorf712166-41

DF: Ben Brodfuehrer 1, Fred Johnson 11, Antoine McClary 6, Laurence Moore 3.

KW: Noah Cooper 5, Francis Cota 2, Ryan Dunphy 2, Zach Dunphy 3, Ben Griffiths 8, Emmanuel Janisch 18, Bobby Wise 3.

Woodlynde100659-30

Akiba Hebrew387311-32

W: Matt Cochrane 2, Kevin Deak 10, Ben Grant 10, Chris Hatton 4, Harold Townsend 4.

AH: Derek Benedict 11, Jordan Cooper 14, Ben Margolies 5, Eli Taichman 2.

West-Mont Christian772114-49

Phelps1312107-42

WC: Eric Drumheller 2, Azad Lassiter 7, Matthew Patton 2, Patrick Sharr 17, Christopher Snyder 10, Bruce Williams 11.

P: Joel Dabbieri 4, Jerry Frazier 2, Brandon Gibson 6, Mike Metzger 7, Sam Nelson 12, Tyler Robinson 11.

NONLEAGUE

City Center1581112-46

Pa. School for Deaf1211129-44

CC: Robert Cousar 6, Rodman Crump 10, Alonzo Hill 9, Sharif McGraw 3, Brandon Robinson 14, Andre Stepney 4.

PSD: Donald Childress 18, Chris Garrison 11, Steven Pizarro 4, Frankie Repici 2, Brian Wimberly 9.

Community Ac. of Phila.2118109-58

Renaissance Academy1412919-54

CAP: Kevin Benson 9, Ricco Little 5, Angel Melendez 24, Mike Rodriguez 15, Omar Torres 3, David Viera 2.

RA: Craig Baylis 12, Bryant Baylis 10, Darius Davis 2, Tyree Savage 4, Stefan Spence 21, Allen Yates 5.

Episcopal Academy861319-46

Father Judge1212420-48

EA: Matt Byrne 4, Blair Fox 11, Cory Goodman 1, Allen Heggs 2, Dan Hilferty 1, Pat Kelly 23, Mike Nealis 4.

FJ: Jim Fenningham 3, Kevin Lynch 15, Matt McLaughlin 3, Andrew Vose 8, Ryan Walker 7, Bob Zanneo 12.

Mariana Bracetti99922-49

Camden Academy Charter1012814-44

MB: Andre Anders 5, Josh Hallums 1, Bilal Kelley 8, Diyaaldin Kelley 1, Arsenio Pagan 2, Samuel Starks 17, Brandon Suarez 15.

CAC: Eric Bailey 7, Dominique Bethea 10, Giverson Colon 2, Tariq Deeds 4, Matthew Martinez 15, Robert Robertson 6.

Stern Hebrew10131419-56

Crefeld114716-38

SH: Aaron Berkowitz 4, Matt Brenner 5, Chason Danzig 16, Yoni Eckmann 8, Josh Halpern 11, Gabi Horowitz 6, Aaron Kallush 4, Nathaniel Spero 2.

C: Sean Delone 7, Peter Menta 16, Kharfre Roho 2, Matt Symontte 8, Brian Wiley 5.

Malvern Prep138611-38

Bishop Hoban2219128-61

MP: John Alberici 2, Chris Cowell 4, Mike Francisco 4, Phil Gosselin 5, Joe Hoban 6, Will Lee 2, Matt Mackrides 6, Matt McManus 2, Ryan Nassib 2, Paul Ostick 2, Matt Parsons 2, Bob Rafferty 1.

BH: Bedrin 8, Bey 5, Choman 2, Fleming 9, Horn 3, Nemetz 19, Valentino 6, Wignot 9.

Christian Academy12201911-62

King's Christian13191211-55

CA: Pete Achuff 16, Jason Carter 1, Dave Kane 4, Terrell McCloud 22, Ryan Naylor 7, Jon Smith 12.

KC: Ander 8, J. Anderson 8, T. Anderson 10, Draztz 2, Eller 8, Lindow 13, MacAdams 2, White 4.

Girls' Basketball Line Scores

BICENTENNIAL LEAGUE

Morrisville3568-22

Lower Moreland17131014-54

M: Tanya Argueta 7, Hillary Howell 6, Kelly Piell 3, Maggie Stover 2, Kaylee White 4.

LM: Lindsay Alexander 19, Nicole Cataline 12, Kelly McGarry 2, Kristin McKale 4, Harley Miller 6, Ashley Pachter 1, Kelly Quinn 10.

Plumstead Christian6888-30

Calvary Christian814814-44

PC: Brittany Griffith 2, Christine Nolan 2, Natalie Swartley 26.

CC: Hanna Bingaman 2, Yasmeen Bradley 4, Caitlin Bramble 7, Christa Emerson 2, Lisa Garner 12, Maddy Hoffman 12, Bethany Johnson 5.

Jenkintown8748-27

Christopher Dock38512-28

J: Nicole Brueckman 4, Karly Eyre 1, Molly Mahoney 8, Mara Mulvaney 10, Carolyn Smith 4.

CD: Breanna Derstine 9, Sarah Krimmel 2, Brittany Moyer 5, Tannia Nieto 4, Kait Seelig 4, Val Weiss 4.

Bristol34813-28

Girard College2191110-51

B: Nicole Adamson 2, Samantha Dougherty 6, Amalia Ortiz 4, Andrea Rankins 2, Rakita Thomas 14.

GC: Tiffany Browning 28, Shaniq-ua Farlow 1, Sharae McCottry 6, Patricia Young 16.

MaST Charter5989-31

New Hope-Solebury191667-48

MC: Brittany Cohen 6, Michelle Mackins 3, Kristen Moyta 2, Liz Pirolli 1, Kaitlyn Rapko 5, LaKeisha Thomas 4, Taylor Tracey 2, Zena Tracey 8.

NH: Nina Blohm 1, Katy Gray 4, Laura Greenfield 10, Alyssa Isler 25, Laura Park 2, Sarah Staudenmeier 6.

CATHOLIC LEAGUE NORTH

Bishop McDevitt24110-17

Archbishop Ryan4131216-45

BM: Stephanie Clark 2, Mary Kate Doyle 5, Mary Grace Lux 4, Nicole Piluso 3, Tanisha Starks 3.

AR: Autumn Brennan 8, Danielle Foreman 2, Meghan Gibson 10, Caitlyn Keal 2, Jessica Koci 6, Sarah Strybuc 9, Kate Sullivan 2, Megan Tole 6.

Conwell-Egan1451112-42

Archbishop Wood13171021-61

C: Kate Chase 2, Hilary Cloonan 7, Theresa Griffin 2, Rebecca Howell 3, Ashley LaRosa 5, Kate Leahey 6, Jenny Rongione 4, Carmen Tyson-Thomas 13.

AW: Samantha Greenfield 3, Alyssa Parsons 9, Taylor Peltzer 9, Ashley Robinson 12, Emily Roynan 2, Lisa Strack 26.

Kennedy-Kenrick1013142-39

Cardinal Dougherty10141319-56

K: Nicole Calvacante 6, Janelle Delbuono 6, Jessica McGinness 14, Meg Ryan 2, Jill Termine 6, Michelle Weinstein 5.

CD: Ajanae Boone 9, Hawkins 2, Howley 6, Kelli Kosiek 15, Najah Prescott 11, Towanda Sutton 13.

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

Neumann-Goretti2182113-63

West Catholic13161219-60

N: Gloria Brown 15, Siedah Dallas 5, Jasmine Daniels 8, Amberel Diaz 14, Nica Meccariello 2, Alison Nelson 7, Deanna Tropea 2, Ashley White 10.

WC: V. Ayeni 1, Erin McBride 4, Crystal Nichols 4, Amani Rankin 4, Najah Simon 6, Danielle Smallwood 20, Shanelle Timothy 21.

Archbishop Prendergast6747-24

Cardinal O'Hara15171011-53

AP: Karen Boyle 4, Emily Brill 4, Krista DiRomualdo 8, Katie Durkin 4, Katie Kirk 2, Brittany Tucker 2.

CO: Danielle Callahan 4, Lisa Clark 8, Tasha Cloud 2, Michele DuBois 4, Steph Holzer 19, Jen Johnson 2, Alicia Manning 9, Alysha Womack 5.

Hallahan95106-30

Archbishop Carroll30201516-81

H: Robin Brown 2, Christiana DiWilliams 4, Kim Houck 4, Chrissy Rogers 5, Danielle Trout 15.

AC: Gabby Capuzzi 2, Kaitlin Cole 12, Lauren Comly 10, Marlee Hagan 2, Deanna Kelly 10, Hollie Mershon 7, Meghan Pearson 8, Kerri Shields 10, Erin Shields 11, Lauren Wells 9.

CENTRAL LEAGUE

Penncrest7976-29

Ridley9121217-50

P: Kara Atkinson 6, Kelly Caldwell 2, Erin Hardy-Merritt 8, Caroline Moore 2, Paige Orenich 11.

R: Brittany Battinieri 3, Jackie Cericola 7, Sammi Dodds 4, Kelly Gallagher 6, Kristi Garraty 6, Carolyn Goebel 6, Ayana Howard 4, Steph Markunas 5, Steph McDevitt 4, Megan Royer 5.

Springfield (D)1714712-50

Marple Newtown4454-17

S: Kyle Berger 2, Nicole Duffy 7, Jackie Eastman 11, Emily Finnegan 1, Danielle Gronlie 7, Kristie Haines 6, MyNeshia McKenzie 3, Maddy McKnight 4, Meghan Meyers 7, Kellie Mooney 2.

MN: Nicole Arganetto 2, Kelly Colburn 2, Kristen Gallagher 4, Rita McKeown 9.

Conestoga18161018-62

Radnor11111213-47

C: Katie Dunn 3, Caroline Hager 2, Ellen Hill 1, Kristen Johnsen 14, Logan McCraw 6, Chelsea Shine 28, Regan Shine 2, Kim Shoup 6.

R: Kelly Barnes 4, Kate Bilsky 6, Beth Ellis 10, Kelyn Freedman 9, Jen Gangl 10, Kristen Gangl 5, Steph Lundstrom 3.

Lower Merion1991013-51

Strath Haven1291010-41

LM: Anne Marie Burke 6, Elizabeth Carney 13, Alvida Clemons 23, Talia Katz 2, Knox 1, Amy Woods 6.

SH: Shaneen Brown 1, Sarah DeBerardinis 5, Natalie George 17, Morgan Johnson 15, Kristi Keenan 1, Brigid McEntee 2.

Haverford High891411-42

Upper Darby9101411-44

HH: Colleen Breslin 4, Boyana Muratovic 9, Kate Rinaldi 10, Maria Scala 5, Leann Wallower 2, Gina Zantopoulos 12.

UD: Diamon Beckford 21, Dior Brown 13, Courtney Murphy 6, Lindsay Murphy 2, Stephanie Potter 2.

CHES-MONT LEAGUE

W.C. Henderson94611-30

Downingtown East17161215-60

WH: Christy Adams 6, Katie Armstrong 3, Jackie Peloquin 6, Reynolds 7, Elise Shomer 8.

DE: Lauren Beyrent 10, Kristin Blye 10, Audra Byerly 2, Kelli Joran 8, Sarah Keefer 2, Meghan Kerrigan 8, Biz Matta 4, Taylor Thompson 10, Amber Yacenba 6.

Coatesville881014-40

West Chester East1112815-46

C: Alicia Brown 2, Kiara Brown 15, Steph Jones 4, Jasmine Lewis 15, Alyssa Stirling 4.

WCE: Christine Elliott 3, Ilyssa Friedman 24, Michele McCaughern 8, Erin McNamee 9, Kelly Rule 2.

Bayard Rustin17221220-71

Avon Grove691111-37

BR: Lauren Biczelewski 15, Riana Doane 14, Tori Dugan 12, Anna Esten 1, Shante Evans 17, Jamie Gordon 4, Ashley Reese 8.

AG: Katlyn Brlanski 2, Erica Donnelly 6, Ali Herpen 2, Katie Leranian 2, Ashley Martin 4, Stephanie Rapp 5, Samantha Rowley 11, Paige Whalen 5.

Downingtown West119610-36

Bishop Shanahan64108-28

DW: Jessica Beswick 8, Laura Carson 2, Jackie Doane 2, Laura Foti 5, Isabel Scott 8, Jordan Stevenson 11.

BS: Jackie Burg 6, Torrie Burt 2, Sarah Cusick 2, Chelsea Manchester 7, Kristy McGrath 1, Alexandra Sagnor 10.

DEL-VAL LEAGUE

Chester91479-39

Interboro11247-24

C: Chardae Bradley 9, Nashay Cottman 12, Sheri Harper 4, Tanisha Kane 8, DeJuana Mosley 6.

I: Kerri Boon 3, Alyssa Clupp 5, Brittany Franchetti 6, Stephany Parcell 4, Vicky Patterson 2, Ashley Redding 4.

Harriton814612-40

Academy Park11131216-52

H: Leah Dworkin 2, Steph Fusaro 7, Kelly Higgins 6, Rachel Lindsay 3, Ali Sayer 10, Amanda Tyler 6, Brianna Winston 6.

AP: Alyssa Hamm 6, Jasmine Jones 15, Daisy Marrero 5, Mandie McCann 11, Taneesha Mitchell 2, LaTasha Torres 13.

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Germantown Friends1416144-48

Friends' Central1210911-42

GF: Maddy Kaufman 6, Marisol McKee 5, Cara Smith 6, Shelby Tucker 4, Nina Voith 21, Jasmine West 6.

FC: Erica Bash 8, Talia East 2, Sarah Friedman 4, Taylor Lee 7, Maggie Lile 13, Kristen Mann 7, Kaitlyn McCaffrey 1.

George School1714515-51

Friends Select10443-21

GS: Chidera Anyanwu 5, Lisa Bernardini 4, Capri Bronaugh-LaRocca 10, Annie Foppert 11, Courtney Jones 14, Jamie Quinn 2, Russell 2, Liz Stevens 3.

FS: Phoebe Hopkins 10, Keara McLaughlin 4, Kelly Siderio 3, Abbe Stern 2, Natasha Trice 2.

Academy of the New Church6276-21

Moorestown Friends145103-32

ANC: Sierra Asplundh 2, Catherine Bibler 1, Logan Bocneak 2, Amy Brickman 8, Jessy Campbell 2, Madeline Fazio 4, Kerstin Lindroothy 2.

MF: Sarah Van Cleve 2, Lauren Hawkins 2, Hannah Levy 3, Nicole Pollitt 1, Katie Richter 3, Ann Stouffer 7, Katie Stutz 14.

Shipley2512154-56

Westtown3797-26

S: Natalie Burman 2, Alisha Fairfax 4, Rae Goldstein 8, Loryn Hartshorne 2, Jill Keeney 3, Alex King 15, Alex Lennon 10, Kendall Roberts 2, Brooke Stokes 2, Sam Wolfson 8.

W: Neka Dlkigbo 2, Alex Frankel 7, Molly Janney 6, Shinkwia Keshew 2, Miller 4, Meghan Shaver 5.

INTER-AC LEAGUE

Agnes Irwin51447-30

Notre Dame19182311-71

AI: Krissy Dahl 12, Olivia Goodman 7, Maddie Nichols 2, Megan Pauley 9.

ND: Kendall Bennett 2, Regina Burns 4, Fiona Flanagan 6, Devon Kane 14, Katie Kuester 9, Meghan McCullough 10, Breanna Ockimey 12, Julie Phelan 3, Ashley Teti 11.

Penn Charter1671619-58

Baldwin10111213-46

PC: Becca Foley 6, Caroline Huber 20, Audra Hugo 2, S. Lawrence 2, Bridget McDougall 11, Nora McGurkin 15, Ananne McKenna 2.

B: Devyn Graham 7, Emma Hamm 26, Haley Pearlstein 8, Maggie Mae Shields 5.

KEYSTONE CONFERENCE

Phil-Mont Christian1612144-46

Perkiomen School0308-11

PC: Ticora Adams 11, Holly Asher 4, Theresa Dodridge 6, Kierra Fields 2, Emily Steiger 6, Libbie Turchi 17.

PS: Manferdini 2, Jenn Pirri 2, Brittany Slattery 7.

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Phoenixville1012415-41

Perkiomen Valley852625-64

P: Chelsea Difebbo 13, Kim Gratsty 2, Kristie Johnson 10, Kelly Moser 7, Heather Parris 7, Janay Winston 2.

PV: Laura Anthony 1, Megan Finn 14, Maura Hanley 6, Kate Knudson 5, Laura Lavenberg 14, Chantel Mattiola 10, Courtney Nyce 6, Colleen Valerio 8.

Upper Perkiomen71064-27

Pottsgrove19101619-64

UP: Melissa Brinckman 10, Heather Clark 4, Addie Long 8, Morgan Ricapito 2, Lauren Ricapito 3.

P: Latiana Austin 4, Aubree Carpenter 6, Gina Cherico 6, Alexis Glenn 4, Kari Ludy 17, Lauren Rosar 9, Stephanie Schultz 2, Eryn Schultz 16.

Spring-Ford10131514-52

Lansdale Catholic13111421-59

S: Megan Bedard 16, Lindsey Berzins 4, Megan Booth 2, Patty Garofolo 3, Jasmin Hinnant 11, Gabbie Hunsberger 6, Ashley Wood 4, Jess Yates 6.

LC: Michele Brokans 19, Natalie Cabrey 4, Colleen Collins 1, Maggie Farrell 8, Courtney Formica 13, Angie Palmerio 6, Brittany Sandone 8.

Boyertown111389-41

St. Pius X46117-28

B: Sarah Bennett 1, Kate Fisher 4, Juliane Hutnyan 10, Kate Murphy 6, Kelly Stewart 9, Megan Stewart 9, Jamie Unger 2.

SPX: Nicole Azar 9, Melissa Mansur 3, Regan Mooney 4, Deven Owsiany 2, Jordan Pasik 4, Ashley Pfeiffenberger 3, Emily Pufnock 2, Kelly Sorber 1.

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Great Valley41287-31

Oxford37136-29

GV: K.C. Curran 2, Emily Ellisen 4, Brittany Greaves 10, O'Malley 2, Andrea Pride 9, Dana Walsh 4.

O: Karly Herb 2, Allison Hostetter 7, Ashley Palmer 13, Michaela Rucci 4, Meghan Tait 3.

Kennett1815128-53

Unionville19191610-64

K: Lauren Commodari 8, Kara Kennard 2, Devon Kennard 3, Kaitlin Myers 5, Annie Phillips 2, Breanna Whiteside 12, Verena Woloson 19, Allison Zeimann 2.

U: Keli Anderson 6, Alyssa Brown 18, Lisa Eaton 12, Jen Mathers 20, Taylor Nask 2, Mattie Pancoast 6.

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham15261912-72

Methacton9111511-46

C: Ashley Gale 29, Brittany Gunn 6, Misha Horsey 12, Dayna McCrewell 10, Nicole Pender 15.

M: Lindsey Allebach 1, Sarah McMichael 2, Rachel Meier 4, Kaleigh Prough 4, Brittany Roth 10, Lauren Ruhl 16, Renee Womack 9.

Upper Moreland13134-21

Upper Merion1391213-47

UM: Campoli 2, Nicole McDonnell 1, Lauren Robinson 18.

UM: Alexis Brunson 8, Alex Galdi 2, Emily Hoover 6, Laura Reuss 12, Lisa Ridgeway 10, Meagn Shivick 2, Elyse Smith 3, Paola Tinari 4.

Wissahickon131310511-52

Quakertown15610125-48

W: Anne Bracaglia 8, Jamie Eckardt 5, Emily Gordon 5, Jenny Knoebel 10, Liz Royer 8, Rachel Schaible 4, Katie Villa 12.

Q: Daniella Ciccarone 18, Colleen Gavin 10, Gabby Heerschap 2, Sam Lynam 14, Jess Rhyner 2, Kara Ross 2.

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Hatboro-Horsham2447-17

Central Bucks East149148-45

H: Lauren Anderson 3, Rachel Gierenger 4, Courtney Haggerty 8, Becca Meschio 2.

CBE: Jaime Donovan 5, Alexis Kirsteier 11, Brittany Kocis 13, Sarah Martin 4, Liz Martin 5, Alli Rosati 1, Jordan Seiz 2, Ashley Thompson 2, Kait Vaisey 2.

Council Rock South04913-26

Souderton13191012-54

CRS: Jenna Adams 7, Lea Britton 2, Tori Goodwin 2, Alexandra Hackett 4, Emily Nowicke 4, Stephanie Recklau 3, Ann Silverthorn 4.

S: Jessica Bard 2, Averie Brittin 12, Jules Connolly 2, Cait Conroy 3, Jess Gordon 6, Sarita Kundrod 2, Becca Reach 7, Ashley Sammoritano 10, Monica Schmidt 6, Teanna Ziegler 4.

Central Bucks West951012-36

Norristown11192612-68

CBW: Liz Blachard 1, Rowee Fuccella 6, Leigh Hutchinson 4, Ashley Klun 3, Kate Lawlor 6, Lauren Peters 16.

N: Devin Blake 4, Levine Bridges 4, Katie Cohn 2, Bryn Cotteta 15, Tasha Matthews 8, Heather McHugh 2, Rayvonne Mitchell 10, Alissa O'Donnell 8, Brittany Rose 2, Sophia Waters 13.

William Tennent811115-35

Council Rock North22181317-70

WT: Erin Boyer 3, Gabriel Cancellieri 2, Brenna Carriere 1, Sarah Godfrey 7, Ashley Kasper 3, Laura Kosma 2, Patty Rauchet 2, Hanna Sellers 7, Caitlin Sweeney 2, Lisa Tercha 6.

CRN: Jen Casper 4, Kelsey Dumont 7, Juliann Fricke 8, Erin Gold 5, Addie Micir 22, Danielle Peters 1, Jen Sroba 15, Katie VanAken 2, Cassie Willard 6.

SUBURBAN ONE NATIONAL

Truman71823-30

Abington18191018-65

T: Stephanie Barrington 5, Ashley Rosario 14, Tanisha Washington 3, Shagala Williams 8.

A: Ayona Allen 5, Lindsay Cameron 2, Meagan Carbine 2, Jennifer Kelly 6, Carla Klemmer 3, Liz Layton 3, Emily Leer 13, Liz Leer 23, Casey Pritz 8.

Neshaminy1110146-41

Pennsbury1811912-50

N: Moriah Allen 4, Stephanie McGinty 10, Kristi Mitchell 2, Holly Pfiefer 12, Kelsey Ryan 7, Avery Wunder 6.

P: Michelle Beri 3, Mariel Edwards 2, Meghan Ponza 16, Jenn Prine 12, Sarah Thorn 13, Bradie Vaughn 4.

Central Bucks South911915-44

North Penn611109-36

CBS: Colleen Christian 20, Julie Hahn 5, Jordan Iverso 2, Jenna McGrath 1, Fallon Roche 8, Amanda Schaupp 4, Heather Wilkinson 4.

NP: Rachel Bandura 9, Brittany Foye 2, Dara Nelson 19, Kristen Pifer 4, Courtney Thom 2.

Pennridge17181514-64

Bensalem128217-48

P: Marissa Kunkle 21, Ashley Kunkle 13, Lindsey Lyons 8, Sam Simononis 5, Lindsey Tennett 17.

B: Sabrina Brisbane 8, Jackie Dengler 3, Kristen Gilroy 2, Holly Hughes 2, Paige Ormont 2, Megan Pritchard 14, Yolanda Wynne 12, Korey Zehender 5.

TRI-COUNTY LEAGUE

Akiba Hebrew1917144-54

Woodlynde410123-29

AH: Sam Cramer 34, Elyse Gollomp 9, Sarah Mersky 4, Jenny Retig 7.

W: Ginny Brusilow 4, Sara Engman 9, Laura Feinhill 9, Chelsea Hanshuw 2, Maura Swords 5.

NONLEAGUE

Hun School27101714-68

Springside1171315-46

HS: Cawley 6, Chirelo 6, Couch 2, Fiori 10, Grace 11, Gratch 18, Marino 2, Michel 4, Rigous 6, Tartacoff 3.

S: Tori Baggio 2, Kristen Fuery 11, Katie Rutan 21, Krystin Walker 12.

International Christian125165-38

Del-Val Friends8141218-52

IC: Kimberlee Gilbert 13, Renetta Harris 2, Ciarra Parker 5, Jazmine Riles 3, Taylore Willis 15.

DF: Marissa Ferguson 3, Ali Glick 33, Caroline McFall 8, Gil Mentel 2, Gabby Stang 6.

West-Mont Christian6829-25

Pine Forge614117-38

WC: Britney Davis 11, Megan Heffelfinger 4, Kristen Keen 3, Kelly Sharr 7.

PF: Fielder 11, Mann 8, Nappier 10, M. Pelote 5, E. Pelote 4.

Mariana Bracetti84169-37

Camden Academy Charter1220168-56

MB: Burrus 9, Fooks 13, Parker 11, Taylor 4.

CAC: Rosey Abreau 3, Tyefah Byers-Smith 29, Amadly Cruz 14, Kansas Dews 3, Brittany Hawkins 4, Mariely Vasquez 1, Santali Villafane 2.

Today's Schedule

Wrestling

CATHOLIC LEAGUE

Kennedy-Kenrick at St. Joseph's Prep, 3:45

North Catholic at Cardinal O'Hara, 6

Roman Catholic at Archbishop Carroll, 6

Cardinal Dougherty at La Salle, 6

Father Judge at Monsignor Bonner, 7

Conwell-Egan at Archbishop Wood, 7:30

CENTRAL LEAGUE

Radnor at Ridley, 7

Strath Haven at Upper Darby, 7

Marple Newtown at Haverford High, 7

Penncrest at Conestoga, 7

Lower Merion at Springfield (D), 7

SUBURBAN ONE LEAGUE

Abington at Bensalem, 7

Pennsbury at Truman, 7

North Penn at Pennridge, 7

Neshaminy at Central Bucks South, 7

Souderton at Central Bucks East, 7

Norristown at Hatboro-Horsham, 7

William Tennent at Central Bucks West, 7

Council Rock South at Council Rock North, 7

Upper Moreland at Springfield (M), 7

Methacton at Upper Merion, 7

Quakertown at Cheltenham, 7

DEL-VAL LEAGUE

Penn Wood at Glen Mills, 3:30

CHES-MONT LEAGUE

Bishop Shanahan at West Chester East, 7:15

Rustin at Avon Grove, 7:15

West Chester Henderson at Downingtown East, 7:15

Downingtown West at Coatesville, 7:15

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pottstown at Boyertown, 6:30

Phoenixville at Owen J. Roberts, 6:30

Upper Perkiomen at St. Pius X, 6:30

Perkiomen Valley at Spring-Ford, 6:30

BICENTENNIAL LEAGUE

New Hope-Solebury at Bristol, 3:30

Plumstead Christian at Lower Moreland, 7

KEYSTONE CONFERENCE

Church Farm at Perkiomen School, 3:45

NONLEAGUE

Westtown at Tower Hill (Del.), 4

Lawrenceville (N.J.) at George School, 4

Avon Grove at Unionville, 6:30