Baseball Leaders

Baseball Leaders

Through Saturday.

 PITCHING WINS

7 - Andrew Fisher, Cherry Hill West; Keith Wallace, Bishop Eustace; Kevin Baxter, St. Augustine; Andrew Schorr, Audubon

6 - Billy Grubb, Washington Township; Mark Scarpa, Washington Township; Jason Cavanaugh, Haddonfield; Beau Hall, Ocean City; Dan Schurer, Moorestown; Andrew Biggs, Millville; Pete Perez, Burlington City; Jon Mackie, Holy Cross; Justin Smith, Hammonton; Zach Youngberg, Delran

5 - Ridge Herman, Pennsville; Justin Geri, Buena; Matt Long, Washington Township; Pat Burns, Haddon Township; Mike Campisano, Paul VI; Joe Palmer, Gateway; Connor Walsh, Sterling; Denny Brady, Buena

4 - Kevin Griese, Haddon Township; Brandon Triantos, Sacred Heart; Max Bell, Mainland; Ryan Bell, Burlington Township; Steve Priolo, Eastern; John Adryan, Holy Cross; Dave Young, Clearview; Sean Kelly, Cherokee; Jim Rossi, Cherokee; Colin perro, Cherokee; Ryan Swift, Overbrook; Garrett Craig, Delsea; Tim Miller, Moorestown; Brenden Del Monte, Cherry Hill West; Chris Guinta, GCIT; Connor Travis, Eastern

HOME RUNS

8 - John Adryan, Holy Cross; Pete Galiano, Camden Catholic

7 - Alex Polanco, Pennsauken; Chris Burns, Holy Cross

6 - Chris Scarlett, Holy Spirit; Jon Gonzales, Winslow Township

5 - Keith Michalski, Audubon; Doug Young, Audubon; Anthony Lopez, Buena; Manny Colon, Buena; Ismael Tejeda, Pleasantville; Josh Shimp, Pennsville; Jordan Rizzo, Williamstown; Paschal Petrongolo, Paul VI; Ned Kerr, Paul VI; Brian Almand, Paul VI

4 - Joe Hummel, Holy Cross; Joe Craig, Camden Catholic; Jason Renna, Seneca; Mike McLaughlin, Haddonfield; Vinnie Nocella, Washington Township; Joe Gatto, St. Augustine; Holvin Figueroa, Sacred Heart

3 - Niko Celia, Lenape; Andrew Schorr, Audubon; Frank Cermani, Rancocas Valley; Jordan Glover, Cherokee; Chance Embler, Moorestown; John Brue, Gloucester Catholic; Brett Tenuto, Gloucester Catholic; Mike Krusinki, Bishhop Eustace; Vinny Paola, Bishop Eustace; Aaron Cox, Millville; Jarrett DeHart, Shawnee

TRIPLES

4 - Ryan Long, Washington Township; John Adryan, Holy Cross; Andrew Schorr, Audubon; Tovine Potts, Sacred Heart; Nick DeFrank, Clearview; John Brue, Gloucester Catholic

3 - Rob Taylor, Cherry Hill East; Zach Funk, GCIT; Brenden Del Monte, Cherry Hill West; Keith Wallace, Bishop Eustace; Justin Healey, Ocean City; Nick Browne, Bishop Eustace; Galen Turner, Rancocas Valley

DOUBLES

14 - Boomer Wickersham, Audubon

12 - Jon Gonzales, Winslow Township

10 - John Adryan, Holy Cross; Kevin McGugan, Cinnaminson; Justin Healey, Ocean City; Brett Tenuto, Gloucester Catholic; Lou Rodriquez, Camden Catholic; John Janoski, Deptford; Shaine Hughes, Washington Township; Nick DeFrank, Clearview; Connor Arsenault, Shawnee; Anthony Sweet, Pennsauken

9 - Ridge Herman, Pennsville; Pat Doheny, Gateway; Nick Ciocco, Cherry Hill East

8 - Mike Macaluso, GCIT, Jesse Gold, Cherry Hill East; Anthony Lopez, Buena; Josh Rodgers, Pennsauken; Aaron Cox, Millville; Nick Montefusco, Shawnee; Tim Greene, Gateway; Cameron Bahr, Seneca; Mike Wiseley, Holy Cross; Zack Hemler, Holy Cross

7 - Barry Buchowski, St. Augustine; Brenden Del Monte; Keith Michalski, Audubon; Trevor Datz, Pitman; Jake Danner, GCIT; Nick Sciortino, Haddon Heights; Anthony Canavatchel Cherry Hill West; Anthony Lopez, Buena; Joe Sigismondi, Highland; Brian Lawler, Shawnee; Josh Rodgers, Pennsauken; Christian Walsh, Sterling; Mike Pollastrelli, Williamstown; Mike Marchitto, Eastern; Shane Graham, Overbrook.

 


Coaches or athletic directors should send additions or corrections to panastasia@phillynews.com.