Pa. Scoreboard

Wednesday's Results

Baseball

CENTRAL LEAGUE

Haverford High 7, Lower Merion 6

Springfield (D) 2, Penncrest 0

CHES-MONT LEAGUE

Downingtown East 4, Great Valley 3

Sun Valley 4, Kennett 2

West Chester East 5, Oxford 4

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley 3, Pope John Paul II 2

Owen J. Roberts 7, Boyertown 1

Phoenixville 5, Methacton 2

PUBLIC LEAGUE

Saul 11, Freire Charter 1

Franklin Learning Center 12, Tacony Charter 1

Southern 19, Sankofa Freedom 4

Rush 10, Del-Val Charter 4

High School of the Future 23, Overbrook 1

Dobbins 10, Randolph 0

NONLEAGUE

Penn Charter 6, Wissahickon 1

Westtown 9, Howard (Del.) 6

Friends Select 5, Morrisville 0

Regis (NY) 3, Malvern Prep 1

Malvern Prep 14, High Point 3

Abington Friends 10, Bishop McDevitt 9

Perkiomen School 5, Quakertown 3

Bonner-Prendergast 8, Shady Side Acad. 3

Lower Moreland 14, New Church 8

Archbishop Carroll 9, Hill School 2

Softball

CENTRAL LEAGUE

Haverford High 14, Lower Merion 4

CHES-MONT LEAGUE

Avon Grove 7, Unionville 0

W.C. Henderson 4, Bishop Shanahan 0

Great Valley 4, Downingtown East 3

Kennett 5, Sun Valley 2

West Chester Rustin 18, Octorara 0

West Chester East 12, Oxford 2

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley 5, Pope John Paul II 2

Spring-Ford 7, Upper Perkiomen 1

PUBLIC LEAGUE

GAMP 10, Rush 7

Phila. Academy Charter 15, Esperanza 0

Girls High 18, Swenson 3

Lincoln 20, Prep Charter 16

Franklin Towne Charter 7, Frankford 6

Masterman 12, Northeast 5

School of the Future 22, Eng. & Science 12

Tacony Charter 20, Ben Franklin 4

Roxborough 16, Martin Luther King 4

Parkway West 20, Mastbaum 10

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

North Penn 7, Central Bucks South 2

NONLEAGUE

Friends Select 13, MaST Charter 0

Penn Charter 13, Hill School 4

Upper Moreland 5, Truman 4

New Church 7, Perkiomen School 4

Boys' Lacrosse

CATHOLIC LEAGUE

Lansdale Catholic 10, Archbishop Ryan 7

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pope John Paul II 13, Phoenixville 4

Perkiomen Valley 6, Boyertown 5 (OT)

NONLEAGUE

La Salle 5, Episcopal Academy 4 (OT)

Malvern Prep 8, St. Augustine 4

Girls' Lacrosse

BICENTENNIAL LEAGUE

George School 17, Lower Moreland 7

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pope John Paul II 18, Pottstown 8

Boyertown 10, Methacton 7

PUBLIC LEAGUE

Northeast 8, George Washington 7

NONLEAGUE

Coatesville 17, Upper Darby 3

Harriton 18, Central Bucks East 4

Springside Chestnut Hill 15, Baldwin 8

Boys' Tennis

CATHOLIC LEAGUE

Roman Catholic 3, Cardinal O'Hara 2

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

George School 6, Hill School 2

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Perkiomen Valley 7, Pope John Paul II 0

SUBURBAN ONE AMERICAN

Wissahickon 7, Cheltenham 0

Upper Dublin 7, Springfield (M) 0

NONLEAGUE

William Tennent 6, Norristown 1

Lower Merion 7, West Chester East 0

Radnor 7, Central 0

Delco Christian 4, Christopher Dock 3

Ridley 6, Sun Valley 0

Holy Ghost Prep 4, North Penn 3