Pennsylvania Scoreboard
Sunday's Results Boys' Soccer CATHOLIC LEAGUE Lansdale Catholic 6, Cardinal O'Hara 0 La Salle 1, Archbishop Ryan 0 (OT)
Sunday's Results
Boys' Soccer
CATHOLIC LEAGUE
Lansdale Catholic 6, Cardinal O'Hara 0
La Salle 1, Archbishop Ryan 0 (OT)
NONLEAGUE
Roman Catholic 3, Wissahickon 0
Monday's Schedules
Boys' Soccer
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Boyertown at Pottstown, 4
PUBLIC LEAGUE
Martin Luther King at String Theory, 3:15
NONLEAGUE
Upper Moreland at Lower Moreland, 3:30
Phoenixville at Norristown, 3:30
Central Bucks South at Abington, 3:30
Glen Mills at Conwell-Egan, 3:45
Academy Park at Girard College, 3:45
Girls' Soccer
CATHOLIC ACADEMIES
Villa Joseph Marie at Villa Maria, 3:45
CATHOLIC LEAGUE
St. Hubert at Lansdale Catholic, 3:30
Archbishop Wood at Archbishop Carroll, 3:45
Archbishop Ryan at Little Flower, 3:45
Conwell-Egan at Bishop McDevitt, 3:45
Hallahan at Neumann-Goretti, 3:45
Cardinal O'Hara at Bonner-Prendergast, 7:30
CHES-MONT LEAGUE
Octorara at Bishop Shanahan, 7
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pottstown at Boyertown, 4
TRI-COUNTY LEAGUE
Barrack Hebrew at Perkiomen School, 4
NONLEAGUE
Pottsgrove at Norristown, 3:30
Del-Val Friends at Mercy Vocational, 3:45
Springfield (M) at Hatboro-Horsham, 7
Kennett at Garnet Valley, 7:30
Field Hockey
BICENTENNIAL LEAGUE
Jenkintown at Morrisville, 3:45
Christopher Dock at New Hope-Solebury, 3:45
CHES-MONT LEAGUE
Unionville at Downingtown East, 7:30
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Boyertown at Pottstown, 3:45
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Norristown, 3:30
Upper Dublin at Plymouth Whitemarsh, 3:30
Upper Moreland at Springfield (M), 3:30
Upper Merion at Wissahickon, 3:30
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks South at Central Bucks East, 3:30
Pennridge at Souderton, 3:45
Quakertown at Hatboro-Horsham, 5:30
North Penn at Central Bucks West, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
William Tennent at Council Rock South, 3:30
Pennsbury at Truman, 3:30
Neshaminy at Council Rock North, 5
NONLEAGUE
Academy Park at Conwell-Egan, 3:45
Interboro at Garnet Valley, 3:45
Merion Mercy at Cardinal O'Hara, 4
W.C. Henderson at Perkiomen Valley, 4
Girls' Volleyball
CENTRAL LEAGUE
Upper Darby at Conestoga, 6
Garnet Valley at Strath Haven, 7
Harriton at Springfield (D), 7
Lower Merion at Radnor, 7
Marple Newtown at Penncrest, 7
DEL-VAL LEAGUE
Interboro at Academy Park
Academy Park at Interboro
Chester at Chichester, 3:45
NONLEAGUE
Henderson at Villa Maria, 3:45
Spring-Ford at Owen J. Roberts, 3:45
Hatboro-Horsham at Methacton, 3:45
Lansdale Catholic at Merion Mercy, 5
Abington at St. Basil, 5
Little Flower at Villa Joseph Marie, 5
Bensalem at Central Bucks South, 6:30
Christopher Dock at Wissahickon, 7
Central Bucks East at Archbishop Wood, 7
West Chester East at Council Rock North, 7
Girls' Tennis
DISTRICT 1 CLASS AA FIRST ROUND
Upper Moreland at Octorara, 2:30
New Hope-Solebury at Nazareth Academy, 2:30
Villa Maria at Villa Joseph Marie, 2:30
DISTRICT 1 CLASS AAA FIRST ROUND
Academy Park at W.C. Henderson, 2:30
Great Valley at Council Rock South, 2:30
Cheltenham at Methacton, 2:30
Mount St. Joseph at Central Bucks East, 2:30
Lower Merion at Harriton, 2:30
Upper Dublin at Downingtown East, 2:30
Radnor at Unionville, 2:30
Council Rock North at Conestoga, 2:30