S. Jersey Scoreboard
Thursday's Results Boys' Soccer BURLINGTON COUNTY LEAGUE Palmyra 2, Medford Tech 0 Delran 1, Rancocas Valley 1 (2 OT)
Thursday's Results
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Palmyra 2, Medford Tech 0
Delran 1, Rancocas Valley 1 (2 OT)
Pemberton 5, Trenton Catholic 1
Westampton Tech 6, Willingboro 2
Burlington City 5, Riverside 3
Holy Cross 3, Northern Burlington 2 (OT)
Cinnaminson 5, Pennsauken 2
OLYMPIC CONFERENCE
Seneca 5, Winslow Township 0
PENN-JERSEY LEAGUE
Life Center 7, Doane Academy 0
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown 4, Penns Grove 2
NONLEAGUE
Burlington Township 1, Ocean City 1 (2 OT)
Peddie School 3, Moorestown 1
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Cinnaminson 6, Pennsauken 0
Delran 1, Rancocas Valley 0
Holy Cross 3, Northern Burlington 0
Riverside 3, Burlington City 0
Palmyra 3, Medford Tech 1
PENN-JERSEY LEAGUE
Life Center 4, Doane Academy 3
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown 3, Penns Grove 0
NONLEAGUE
Winslow Township 7, Camden County Tech 3
Burlington Township 3, Moorestown Friends 1
Field Hockey
COLONIAL CONFERENCE
West Deptford 3, Audubon 0
Haddon Township 3, Paulsboro 0
Gateway 1, Lindenwold 0
Overbrook 1, Sterling 0 (OT)
Haddonfield 6, Collingswood 0
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown 10, Penns Grove 0
Boys' Cross-Country
COLONIAL CONFERENCE
Deptford 19, Glassboro 40
Girls' Cross-Country
NONLEAGUE
Camden Co. Tech 20, Gloucester Catholic 43
Girls' Tennis
CENTRAL GROUP 1 SEMIFINALS
Haddon Township 4, Metuchen 1
CENTRAL GROUP 3 SEMIFINALS
Moorestown 5, Ocean Township 0
SOUTH GROUP 3 SEMIFINALS
Seneca 3, Ocean City 2
SOUTH NON-PUBLIC A SEMIFINALS
Bishop Eustace 4, St. Rose 0
SOUTH NON-PUBLIC B SEMIFINALS
Ranney School 3, Moorestown Friends 2
COLONIAL CONFERENCE
Lindenwold 5, Overbrook 0
Haddonfield 5, Paulsboro 0
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee 4, Eastern 1
Clearview 5, Williamstown 0
TRI-COUNTY CONFERENCE
Pennsville 5, Wildwood 0
Delsea 5, Highland 0
GCIT 4, Gloucester Catholic 1
Woodstown 5, Glassboro 0
NONLEAGUE
Our Lady of Mercy 4, Pleasantville 1
Lower Cape May 3, Oakcrest 2
Girls' Volleyball
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Kingsway 2, Northern Burlington 1
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Pleasantville 2, Cedar Creek 0
Friday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Florence at Northern Burlington, 3:30
Willingboro at Pemberton, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Absegami at Vineland, 4
Bridgeton at Mainland, 4
Middle Township at Cedar Creek, 4
Egg Harbor Township at St. Augustine, 4
Millville at Atlantic City, 4
Oakcrest at Ocean City, 4
Atlantic County Tech at St. Joseph, 4
COLONIAL CONFERENCE
West Deptford at Haddon Township, 3:45
Audubon at Lindenwold, 3:45
Sterling at Gateway, 4
Overbrook at Woodbury, 4
Collingswood at Paulsboro, 4
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown at Academy of New Church, 3:45
Moorestown Friends atNew Church, 4
OLYMPIC CONFERENCE
Lenape at Cherokee, 3:45
Cherry Hill East at Washington Township, 3:45 TRI-COUNTY CLASSIC
Gloucester at Salem, 4
Pennsville at Gloucester Catholic, 4
Pitman at Wildwood, 4:30
TRI-COUNTY DIAMOND
Schalick at Cumberland, 4
Glassboro at Delsea, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview at Hammonton, 4
Williamstown at Highland, 4
Triton at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Paul VI at Holy Cross, 4
Buena at Winslow Township, 4
Woodrow Wilson at Clayton, 4
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Florence at Northern Burlington, 3:30
Moorestown at New Egypt, 3:45
Pemberton at Willingboro, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Vineland at Absegami, 4
Lower Cape May at Millville, 4
Ocean City at Oakcrest, 4
Cedar Creek at Middle Township, 4
COLONIAL CONFERENCE
Lindenwold at Audubon, 3:45
Gateway at Sterling, 3:45
Paulsboro at Collingswood, 4
Haddonfield at Haddon Heights, 4
Woodbury at Overbrook, 4
Haddon Township at West Deptford, 7
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee at Lenape, 3:45
Washington Township at Cherry Hill East, 3:45
TRI-COUNTY CLASSIC
Salem at Gloucester, 4
Gloucester Catholic at Pennsville, 4
Wildwood at Pitman, 4:30
TRI-COUNTY DIAMOND
Cumberland at Schalick, 3:15
Delsea at Glassboro, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Hammonton at Clearview, 4
Highland at Williamstown, 4
Kingsway at Triton, 4
NONLEAGUE
Mainland at Holy Cross, 4
Atlantic County Tech at Bridgeton, 4
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Holy Cross at Delran, 3:30
Burlington City at Florence, 3:45
Medford Tech at Riverside, 3:45
Burlington Township at Pennsauken, 3:45
Rancocas Valley at Moorestown, 3:45
Cinnaminson at New Egypt, 3:45
Bordentown at Maple Shade, 4
Pemberton at Palmyra, 4
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Egg Harbor Township at Absegami, 4
Atlantic City at Ocean City, 4
Mainland at Vineland, 4
Cedar Creek at Bridgeton, 4
Middle Township at Lower Cape May, 4
Millville at Oakcrest, 4
Holy Spirit at Buena, 4
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Friends Select at Moorestown Friends, 4
OLYMPIC CONFERENCE
Cherry Hill East at Washington Township, 3:45
Cherry Hill West at Shawnee, 3:45
TRI-COUNTY CLASSIC
Glassboro at Pitman, 4
Gloucester Catholic at Pennsville, 4
Salem at Gloucester, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Cumberland at Schalick, 3:45
TRI-COUNTY ROYAL
Hammonton at Clearview, 4
Kingsway at Triton, 4
Highland at Williamstown, 4
NONLEAGUE
Gateway at Deptford, 3:45
Sacred Heart at Eastern, 3:45
St. Joseph at Paul VI, 4
Paulsboro at Clayton, 4
Timber Creek at Delsea, 4
Girls' Tennis
SOUTH GROUP 1 SEMIFINALS
Woodstown at Pitman
Gateway at Pennsville, 3:30
SOUTH GROUP 2 SEMIFINALS
West Deptford at Delsea, 3
Cedar Creek at Haddonfield, 3
SOUTH GROUP 3 SEMIFINALS
Mainland at Cumberland, 3
SOUTH GROUP 4 SEMIFINALS
Lenape at Clearview, 3
Saturday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Cinnaminson at Bordentown, 10 a.m.
COLONIAL CONFERENCE
Haddon Heights at Haddonfield, 12:30
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview at Triton, 10 a.m.
NONLEAGUE
Morrisville at Doane Academy, noon
Pennington at Delran, 2
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Bordentown at Cinnaminson, 10 a.m.
OLYMPIC CONFERENCE
Camden Catholic at Paul VI, 2:30
NONLEAGUE
Delran at Monroe, 10 a.m.
Field Hockey
OLYMPIC CONFERENCE
Lenape at Cherokee, 11 a.m.
NONLEAGUE
Seneca at Haddonfield, 10 a.m.
Triton at Haddon Heights, 10 a.m.
Wyoming Seminary at Eastern, noon
Pennsauken at Camden Catholic, 2:30
Pennsauken at Camden, 6
Monday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Florence at Trenton Catholic, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Egg Harbor Township at New Egypt, 4
Vineland at St. Augustine, 7
OLYMPIC CONFERENCE
Eastern at Timber Creek, 3:45
TRI-COUNTY DIAMOND
Cumberland at Glassboro, 4
NONLEAGUE
Doane Academy at Audubon, 2
Clearview at Woodstown, 3:30
Gloucester at St. Joseph, 4
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Maple Shade at Medford Tech, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Cedar Creek at Vineland, 11 a.m.
TRI-COUNTY ROYAL
Highland at Clearview, 3:45
Hammonton at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Audubon at Middle Township, 11 a.m.
St. Joseph at Gloucester, noon
Haddon Township at Deptford, 4
Woodstown at Triton, 4
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Riverside at Maple Shade, 11 a.m.
Burlington Township at Bordentown, 3:45
Burlington City at Cinnaminson, 3:45
Northern Burlington at Delran, 3:45
Palmyra at Holy Cross, 3:45
Rancocas Valley at New Egypt, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Atlantic City at Holy Spirit, 10 a.m.
Egg Harbor Twp at Middle Township, 11 a.m.
COLONIAL CONFERENCE
Gateway at Paulsboro, 3:45
Overbrook at Audubon, 3:45
Haddonfield at West Deptford, 4
Sterling at Collingswood, 5
OLYMPIC CONFERENCE
Eastern at Cherry Hill East, 3:45
Washington Township at Paul VI, 4
NONLEAGUE
Gloucester at St. Joseph, 10 a.m.
Pennsauken at Cherokee, 3:45
Highland at Timber Creek, 3:45
Salem at Cumberland, 4