S. Jersey Scoreboard
Tuesday's Results Boys' Soccer BURLINGTON COUNTY LEAGUE Burlington City 4, Medford Tech 2 Delran 5, Pennsauken 1
Tuesday's Results
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Burlington City 4, Medford Tech 2
Delran 5, Pennsauken 1
Rancocas Valley 3, Holy Cross 2 (2 OT)
Maple Shade 2, New Egypt 1
Northern Burlington 1, Cinnaminson 0
Palmyra 3, Westampton Tech 1
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestwn Frnds 1, Grmntwn Frnds 0 (2 OT)
OLYMPIC CONFERENCE
Cherry Hill West 3, Lenape 0
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Moorestown 3, Burlington Township 2
Northern Burlington 1, Cinnaminson 0
Holy Cross 1, Rancocas Valley 0
Westampton Tech 7, Pennsauken 2
Burlington City 4, Medford Tech 0
Riverside 4, Florence 0
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
St. Joseph 4, Cape May Tech 3
Lower Cape May 1, Wildwood Catholic 0
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends 3, Abington Friends 0
PENN-JERSEY LEAGUE
Doane Acad. 10, Foundation Academy 1
Life Center 3, Villa Victoria 0
TRI-COUNTY ROYAL
Williamstown 5, Hammonton 2
NONLEAGUE
Buena 7, Camden County Tech 0
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Pennsauken 1, Florence 0
COLONIAL CONFERENCE
Audubon 4, Paulsboro 2
West Deptford 9, Lindenwold 0
Haddonfield 8, Gateway 0
Haddon Heights 3, Overbrook 1
Collingswood 6, Woodbury 0
Haddon Township 6, Sterling 0
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends 4, George School 2
Boys' Cross-Country
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Cinnaminson 23, Medford Tech 34
Cinnaminson 17, Holy Cross 44
Cinnaminson 17, Bordentown 45
Cinnaminson 15, Pemberton 45
Medford Tech 27, New Egypt 28
Medford Tech 19, Holy Cross 41
Medford Tech 17, Bordentown 45
New Egypt 18, Bordentown 44
New Egypt 19, Holy Cross 41
New Egypt 15, Pemberton 50
Holy Cross 15, Pemberton 50
Bordentown 15, Pemberton 50
COLONIAL CONFERENCE
Hammonton 16, GCIT 47
Haddonfield 1, West Deptford 4
West Deptford 15, Overbrook 50
TRI-COUNTY CONFERENCE
Schalick 22, Deptford 36
Clayton 46, Glassboro 46
Pitman 16, Glassboro 46
Pitman 16, Clayton 46
Gloucester Catholic 24, Wildwood 31
Girls' Cross-Country
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Cinnaminson 26, Holy Cross 34
Cinnaminson 15, Bordentown 50
Cinnaminson 15, Pemberton 50
Cinnaminson 15, Medford Tech 50
TRI-COUNTY CONFERENCE
Hammonton 15, GCIT 46
Schalick 25, Deptford 30
Gloucester Catholic 24, Wildwood 31
Girls' Tennis
SOUTH GROUP 1 QUARTERFINALS
Pitman 3, Schalick 2
Woodstown 5, Pleasantville 0
Gateway 4, Lindenwold 1
SOUTH GROUP 3 QUARTERFINALS
Seneca 3, Triton 2
Cumberland 3, Absegami 2
SOUTH GROUP 4 QUARTERFINALS
Lenape 3, Vineland 2
S. NON-PUBLIC A QUARTERFINALS
Bishop Eustace 5, Notre Dame 0
St. Rose 4, Holy Cross 1
COLONIAL CONFERENCE
West Deptford 4, Haddon Heights 1
Collingswood 4, Sterling 1
Collingswood 4, Paulsboro 1
OLYMPIC CONFERENCE
Cherry Hill East 5, Eastern 0
TRI-COUNTY CONFERENCE
Clearview 5, Highland 0
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends 4, Abington Friends 1
Girls' Volleyball
OLYMPIC CONFERENCE
GCIT 2, Absegami 1
PENN-JERSEY LEAGUE
Pine Forge 3, Life Center 2
Gymanstics
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee 103.675, Lenape 81.65
Wednesday's Schedules
Boys' Soccer
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Holy Spirit at Bridgeton, 4
Cedar Creek at Atlantic County Tech, 4
Lower Cape May at Pleasantville, 4
Middle Township at Cape May Tech, 4
Atlantic City at Oakcrest, 4
COLONIAL CONFERENCE
Gateway at Paulsboro, 3:45
Haddon Heights at Haddon Township, 3:45
Lindenwold at Woodbury, 4
Collingswood at Sterling, 4
West Deptford at Haddonfield, 4
Overbrook at Audubon, 7
OLYMPIC CONFERENCE
Eastern at Seneca, 3:45
Shawnee at Lenape, 3:45
Timber Creek at Cherry Hill East, 3:45
Bishop Eustace at Washington Township, 3:45 Cherry Hill West at Camden Catholic, 3:45
Paul VI at Cherokee, 4
TRI-COUNTY CLASSIC
Salem at Clayton, 4
Gloucester Catholic at Pitman, 4
Wildwood at Pennsville, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown at Schalick, 4
Cumberland at Penns Grove, 4
Delsea at Deptford, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Kingsway at GCIT, 4
Hammonton at Williamstown, 4
Highland at Clearview, 6:30
NONLEAGUE
Vineland at Triton, 4
Buena at Glassboro, 4
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Bordentown at Maple Shade, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Egg Harbor Township at Absegami, 4
Mainland at Vineland, 4
Millville at Ocean City, 4
Atlantic County Tech at Cedar Creek, 4
Our Lady of Mercy at Holy Spirit, 4
St. Joseph at Wildwood Catholic, 4
Cape May Tech at Middle Township, 7
COLONIAL CONFERENCE
Audubon at Overbrook, 3:45
Paulsboro at Gateway, 3:45
Haddon Township at Haddon Heights, 3:45
Woodbury at Lindenwold, 3:45
Haddonfield at West Deptford, 4
Collingswood at Sterling, 5
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee at Paul VI, 3:45
Cherry Hill East at Timber Creek, 3:45
Camden Catholic at Cherry Hill West, 3:45
Lenape at Shawnee, 3:45
Washington Township at Bishop Eustace, 3:45
Seneca at Eastern, 5:30
TRI-COUNTY CLASSIC
Clayton at Salem, 4
Pitman at Gloucester Catholic, 4
Pennsville at Wildwood, 4:30
TRI-COUNTY DIAMOND
Glassboro at Gloucester, 4
Penns Grove at Cumberland, 4
Deptford at Delsea, 4
Schalick at Woodstown, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview at Highland, 3:45
GCIT at Kingsway, 4
NONLEAGUE
New Egypt at Buena, 4
Pleasantville at Lower Cape May, 4
Girls' Tennis
CENTRAL GROUP 1
Collingswood at New Egypt
SOUTH GROUP 2 QUARTERFINALS
Cinnaminson at Delsea, 3
Manchester Township at Cedar Creek, 3:15
SOUTH GROUP 4 QUARTERFINALS
Cherokee at Clearview, 3
Toms River North at Cherry Hill East, 3:15
SJ GROUP 2 QUARTERFINALS
Pemberton at West Deptford, 3:15
SJ NON-PUBLIC B QUARTERFINALS
Holy Spirit at Moorestown Friends
Wildwood Catholic at Wardlaw-Hartridge, 3