S. Jersey Scoreboard
Monday's Results Football CAPE-ATLANTIC NATIONAL Holy Spirit 36, Middle Township 0 COLONIAL CONFERENCE PATRIOT Woodbury 41, Haddon Township 0
Monday's Results
Football
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Holy Spirit 36, Middle Township 0
COLONIAL CONFERENCE PATRIOT
Woodbury 41, Haddon Township 0
NONLEAGUE
Maple Shade 7, Pitman 0
Woodrow Wilson 27, Palmyra 18
New Egypt 37, Wildwood 0
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Burlington City 4, New Egypt 3
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Middle Township 7, Buena 0
COLONIAL CONFERENCE
West Deptford 3, Audubon 1
Haddon Heights 5, Woodbury 3
Haddonfield 2, Collingswood 0
OLYMPIC CONFERENCE
Timber Creek 6, Winslow Township 0
Shawnee 1, Cherokee 0
Seneca 3, Camden Catholic 0
TRI-COUNTY DIAMOND
Glassboro 1, Penns Grove 0
NONLEAGUE
Life Center 6, Cumberland Christian 2
Washington Township 4, Clearview 0
Gloucester Catholic 2, Williamstown 1
Triton 7, Salem 1
Hammonton 8, Wildwood 2
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Pemberton 5, Burlington City 3
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Ocean City 2, Egg Harbor Township 1
COLONIAL CONFERENCE
GCIT 5, Westampton Tech 0
Haddon Township 7, Paulsboro 0
Haddonfield 3, Collingswood 0
Sterling 4, Overbrook 0
Gateway 5, Lindenwold 1
Haddon Heights 4, Woodbury 0
OLYMPIC CONFERENCE
Shawnee 1, Cherokee 0
Eastern 4, Cherry Hill East 2
Winslow Township 7, Timber Creek 3
Seneca 7, Camden Catholic 1
TRI-COUNTY DIAMOND
Delsea 3, Woodstown 1
Glassboro 5, Penns Grove 0
NONLEAGUE
Life Center 4, Cumberland Christian 1
Pitman 3, Palmyra 2
Triton 4, Pennsville 3
Highland 7, Salem 1
Hammonton 9, Wildwood 0
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Holy Cross 7, Burlington City 0
Northern Burlington 2, Pemberton 1
Rancocas Valley 7, Bordentown 0
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee 4, Shawnee 1
Lenape 1, Cherry Hill West 1 (3 OT)
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown 2, Delsea 0
NONLEAGUE
Williamstown 1, Sterling 0
Triton 4, Clayton 0
Clearview 3, Pitman 1
Kingsway 4, Gloucester Catholic 0
Glassboro 4, Highland 1
Gloucester 1, Hammonton 0
Salem 3, GCIT 0
Girls' Tennis
SOUTH GROUP 1 FIRST ROUND
Lindenwold 3, Middle Township 2
SOUTH GROUP 2 FIRST ROUND
Cinnaminson 5, Barnegat 0
SOUTH GROUP 3 FIRST ROUND
Mainland 5, Woodrow Wilson 0
SOUTH GROUP 4 FIRST ROUND
Clearview 4, Eastern 1
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Rancocas Valley 5, Pemberton 0
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Millville 3, Absegami 2
COLONIAL CONFERENCE
Paulsboro 5, Overbrook 0
OLYMPIC CONFERENCE
Cherry Hill East 3, Lenape 2
Shawnee 5, Washington Township 0
Bishop Eustace 5, Timber Creek 0
TRI-COUNTY CONFERENCE
Delsea 5, Sterling 0
Woodstown 5, Penns Grove 0
Pitman 4, Glassboro 1
NONLEAGUE
Haddonfield 5, Woodbury 0
Girls' Volleyball
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
St. Joseph 2, Cedar Creek 0
OLYMPIC CONFERENCE
Seneca 2, Winslow Township 0
Shawnee 2, Lenape 0
Williamstown 2, Clearview 0
NONLEAGUE
New Foundations 3, Life Center 0
Football Boxes
Cape-Atlantic National
Middle Township 0 0 0 0 - 0
Holy Spirit 8 7 21 0 - 36
HS: Reggie Jean Charles 23 run (Gavin Liepe pass from Daniel Tarsitano)
HS: Jean Charles 4 run (Cade Antonucci kick)
HS: Jean Charles 14 run (Antonucci kick)
HS: Ralph Bright 12 run (Antonucci kick)
HS: Tarsitano 24 pass from Mike Costabile (Antonucci kick)
Colonial Conference Patriot
Woodbury 7 7 21 6 - 41
Haddon Township 0 0 0 0 - 0
W: 4 pass from Darius Triplett (kick)
W: Jaquan Solomon 19 run (kick)
W: 46 pass from Darius Triplett (kick)
W: Darius Triplett 86 run (kick failed)
W: Nay'shon Obey 70 run (pass)
W: Nay'shon Obey 28 run (kick failed)
Nonleague
Pitman 0 0 0 0 - 0
Maple Shade 0 0 7 0 - 7
MS: DeShaun Polk 1 run (Matt Klemm)
Woodrow Wilson 14 7 0 6 - 27
Palmyra 12 0 6 0 - 18
WW: Aran Lee 3 run (kick failed)
P: Taj Harris 31 pass from Max Smyth. (failed)
WW: Jelani McCargo 5 run (2pt)
P: Kelvin Harmon 25 pass from Smyth (failed)
WW: Adrian Clark 38 pass from Lee (kick good)
P: Harmon 17 pass from Smyth (failed)
WW: Jelani McCargo 1 run (failed)
Wildwood 0 0 0 0 - 0
New Egypt 9 14 7 7 - 37
NE: Safety
NE: Andre Pugliese with fumble in end zone (Reed Mario kick)
NE: Reed 45 interception return (Reed kick)
NE: Reed 5 run (Reed kick)
NE: Kyle Frimel 65 kickoff return (Reed kick)
NE: Chris Tereszczyn 5 run (Reed kick)
Tuesday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Burlington City at Medford Tech, 3:45
Burlington Township at Moorestown, 3:45
Pennsauken at Delran, 3:45
Florence at Riverside, 3:45
Holy Cross at Rancocas Valley, 3:45
New Egypt at Maple Shade, 3:45
Northern Burlington at Cinnaminson, 3:45
Palmyra at Westampton Tech, 3:45
Bordentown at Trenton Catholic, 3:45
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestwn Friends at Germantown Friends, 4
PENN-JERSEY LEAGUE
Morrisville at Pine Forge, 4
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Moorestown at Burlington Township, 3:45
Cinnaminson at Northern Burlington, 3:45
Rancocas Valley at Holy Cross, 3:45
Maple Shade at New Egypt, 3:45
Westampton Tech at Pennsauken, 3:45
Medford Tech at Burlington City, 3:45
Riverside at Florence, 3:45
Trenton Catholic at Willingboro, 3:45
Delran at Bordentown, 6:30
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Cape May Tech at St. Joseph, 4
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends at Abington Friends, 4
PENN-JERSEY LEAGUE
Doane Academy at Foundation Academy, 4
Villa Victoria at Life Center, 4
NONLEAGUE
Camden County Tech at Buena, 4
Field Hockey
COLONIAL CONFERENCE
Paulsboro at Audubon, 3:45
West Deptford at Lindenwold, 3:45
Haddonfield at Gateway, 4
Overbrook at Haddon Heights, 4
Woodbury at Collingswood, 4
Sterling at Haddon Township, 4
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends at George School, 4
Girls Tennis
CENTRAL GROUP 1 QUARTERFINALS
Haddon Township at New Egypt, 3
CENTRAL GROUP 3 QUARTERFINALS
Lawrence at Moorestown, 3
Ocean Township at Northern Burlington, 3
SOUTH GROUP 1 QUARTERFINALS
Schalick at Pitman, 3:15
Pleasantville at Woodstown, 3:15
Gateway at Lindenwold, 3:15
SOUTH GROUP 3 QUARTERFINALS
Lacey Township at Mainland, 3
Seneca at Triton, 3:15
Absegami at Cumberland, 3:15
SOUTH GROUP 4 QUARTERFINALS
Vineland at Lenape, 3
SOUTH GROUP 1 QUARTERFINALS
Pennsville at Audubon, 3:15
Wednesday's Schedules
Boys' Soccer
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Holy Spirit at Bridgeton, 4
Cedar Creek at Atlantic County Tech, 4
Lower Cape May at Pleasantville, 4
Middle Township at Cape May Tech, 4
Atlantic City at Oakcrest, 4
COLONIAL CONFERENCE
Gateway at Paulsboro, 3:45
Haddon Heights at Haddon Township, 3:45
Lindenwold at Woodbury, 4
Collingswood at Sterling, 4
West Deptford at Haddonfield, 4
Overbrook at Audubon, 7
OLYMPIC CONFERENCE
Eastern at Seneca, 3:45
Shawnee at Lenape, 3:45
Timber Creek at Cherry Hill East, 3:45
Bishop Eustace at Washington Township, 3:45
Cherry Hill West at Camden Catholic, 3:45
Paul VI at Cherokee, 4
TRI-COUNTY CLASSIC
Salem at Clayton, 4
Gloucester Catholic at Pitman, 4
Wildwood at Pennsville, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown at Schalick, 4
Cumberland at Penns Grove, 4
Delsea at Deptford, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Kingsway at GCIT, 4
Hammonton at Williamstown, 4
Highland at Clearview, 6:30
NONLEAGUE
Vineland at Triton, 4
Buena at Glassboro, 4
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Bordentown at Maple Shade, 3:45
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Egg Harbor Township at Absegami, 4
Mainland at Vineland, 4
Millville at Ocean City, 4
Atlantic County Tech at Cedar Creek, 4
Our Lady of Mercy at Holy Spirit, 4
St. Joseph at Wildwood Catholic, 4
Cape May Tech at Middle Township, 7
COLONIAL CONFERENCE
Audubon at Overbrook, 3:45
Paulsboro at Gateway, 3:45
Haddon Township at Haddon Heights, 3:45
Woodbury at Lindenwold, 3:45
Haddonfield at West Deptford, 4
Collingswood at Sterling, 5
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee at Paul VI, 3:45
Cherry Hill East at Timber Creek, 3:45
Camden Catholic at Cherry Hill West, 3:45
Lenape at Shawnee, 3:45
Washington Township at Bishop Eustace, 3:45
Seneca at Eastern, 5:30
TRI-COUNTY CLASSIC
Clayton at Salem, 4
Pitman at Gloucester Catholic, 4
Pennsville at Wildwood, 4:30
TRI-COUNTY DIAMOND
Glassboro at Gloucester, 4
Penns Grove at Cumberland, 4
Deptford at Delsea, 4
Schalick at Woodstown, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview at Highland, 3:45
GCIT at Kingsway, 4
Williamstown at Hammonton, 4