S. Jersey Scoreboard
Wednesday's Results Boys' Basketball Doane Academy 71, N.J. United Christian 53 Paulsboro 101, Clayton 67 Palmyra 72, Camden County Tech 52
Wednesday's Results
Boys' Basketball
Doane Academy 71, N.J. United Christian 53
Paulsboro 101, Clayton 67
Palmyra 72, Camden County Tech 52
Winslow Township 74, Pennsauken 57
Girls' Basketball
CAPE-ATLANTIC SEMIFINALS
Lower Cape May 45, Holy Spirit 40
Ocean City 35, Mainland 19
NONLEAGUE
Woodbury 52, LEAP Academy Charter 37
Gateway 41, West Deptford 39
Boys' Basketball Boxes
NJ United Christian 9 12 14 18 - 53
Doane Academy 18 15 23 15 - 71
DA: Tyler Allen 9, Willy Colon 4, Titus Flowers 4, Bryce Green 13, Hayden Johnson 6, Chase Lane 8, Elijah Pettis 12, Damon Wall 15.
Camden Co. Tech 22 13 7 10 - 52
Palmyra 16 13 30 13 - 72
CCT-S: Culbreth 3, English 10, Gray 3, Johnson 2, Trowery 18, Watson 12, Wise 4.
P: Zaki Burroughs 4, Nick DiLeo 4, Jovan Hairston 6, Taj Harris 18, Josiah Jenkins 2, David Lynch 4, Derec McKinley 2, D'Angelo Robertson 5, Tyke Whitfield-Gaines 27.
Pennsauken 14 15 12 16 - 57
Winslow Township 14 21 20 19 - 74
P: Deion Cassel 5, David Hausley 3, Joshua Oxendine 4, Jaylen Robinson 21, T Russell 5, Quincy Wright 12.
WT: Leon Alexander 1, Gianni Butler 2, Khan Clark 2, Dennis Clark 14, Mike Cubbage 11, Nasir Fields 7, Juan Hemingway 17, Emmanuel Lowe 5, Devon Robinson 7, Tyrae Taylor 6.
Paulsboro 29 24 26 22 - 101
Clayton 16 13 16 22 - 67
P: Curtis Adams 12, Deshaun Burgess 10, Eric Diaz 3, Nate Dubois 3, Sean Ferrall 4, Brandon Hamilton 7, Dehron Holloway 5, Theo Holloway 19, Kyle Jones 4, Tyrique King 3, Saleem Little 17, John Pellegrini 2, Cherron Quarles 4, Devon Williams 8.
C: Juwan Carr 2, David Chambers 3, Michael Gibson 8, Elijah Rehm 2, Donovan Simon 28, Justin Tribbett 5, Dashawn Washington 2, Torell Willis 13, Victor Wisher 2, Mahir Yilmaz 2.
Girls' Basketball Boxes
West Deptford 3 12 13 11 - 39
Gateway 10 10 10 11 - 41
WD: Nina Berry 5, Kelsey Brown 10, Emily Engles 6, Ally Gordon 7, Jess McGivern 8, Jess McMichael 3.
G: Miranda Braun 2, Devon Burkett 3, Abby Moniz 3, C. Pichardo 2, Antonia Pote 14, MacKell Schultes 16, Brooke Spontak 1.
LEAP Academy Charter 12 6 8 11 - 37
Woodbury 10 21 11 10 - 52
LAC: Briah Carr 20, Zachiely Cruz 4, Elodie Fofana 6, Greene 2, Janie Jones-Waddell 2, Tiana Maynard 3.
W: Zeaenna Brackett 15, Jocelynn Colvin 2, Geena DiRugeris 3, Taylor Graham 8, Angelai Hayes 18, Sabrina Pantoja 3, Kayla Rone 3.
Thursday's Schedules
Boys' Basketball
OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN
Cherry Hill East at Cherokee, 6
Washington Township at Lenape, 6
OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL
Camden at Camden Catholic, 3:45
Woodrow Wilson at Paul VI, 7
OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT
Winslow Township at Timber Creek, 5:15
NONLEAGUE
Clearview at Pitman
Medford Tech at Florence, 5:15
Burlington City at Pemberton, 5:15
Cherry Hill West at Seneca, 5:15
Audubon at Highland, 5:15
Moorestown Friends at Palmyra, 5:15
Gateway at Delran, 5:30
Bordentown at Collingswood, 5:30
Delsea at Sterling, 5:30
Deptford at Gloucester, 5:30
Cumberland at Kingsway, 5:30
Penns Grove at Pennsville, 5:30
Triton at Schalick, 5:30
Williamstown at Woodstown, 5:30
GCIT at Salem, 5:30
Cinnaminson at Rancocas Valley, 6:30
Burlington Township at Holy Cross, 6:30
Pennsauken at Haddon Heights, 7
Hammonton at Gloucester Catholic, 7
Glassboro at Wildwood, 7
Eastern at West Deptford, 7
CAPE-ATLANTIC SEMIFINALS
at Absegami
Atlantic City vs. Egg Harbor Township, 5
St. Augustine vs. Wildwood Catholic, 7
Girls' Basketball
OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN
Cherokee at Cherry Hill East, 3:45
Lenape at Washington Township, 7
OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL
Paul VI at Woodrow Wilson, 5:15
OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT
Timber Creek at Winslow Township, 5:15
TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL
Williamstown at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Seneca at Cherry Hill West, 3:45
Pennsauken at Camden Academy Charter, 4
Pennsville at Penns Grove, 4
Schalick at Wildwood, 4
Florence at Moorestown Friends, 4
Pemberton at Burlington City, 5:15
Haddonfield at Bordentown, 5:30
Moorestown at Audubon, 5:30
Haddon Heights at Glassboro, 5:30
Haddon Township at Shawnee, 5:30
Bridgeton at Clayton, 5:30
Pitman at Hammonton, 5:30
Salem at Cumberland, 5:30
Deptford at Triton, 5:30
Bishop Eustace at Eastern, 5:30
Woodstown at GCIT, 5:30
Rancocas Valley at Cinnaminson, 6:15
Holy Cross at Burlington Township, 6:30
Holy Cross at Burlington Township, 6:30
Gloucester at Clearview, 7