Pennsylvania Scoreboard
Saturday's Results Boys' Basketball GEIGLE SHOOTOUT 2015 Phila. Electrical 57, Carlisle 49 York 72, Plymouth Whitemarsh 57
Saturday's Results
Boys' Basketball
GEIGLE SHOOTOUT 2015
Phila. Electrical 57, Carlisle 49
York 72, Plymouth Whitemarsh 57
N.Y. VS. PA. CHALLENGE
Telecommunications (N.Y.) 70,
William Tennent 64
TRI-COUNTY CHRISTIAN
Gloucester Christian 75, Christian Academy 50
NONLEAGUE
Friends Select 50, GAMP 42
West Chester Rustin 51, West Chester East 43
Freire Charter 56, Penn Charter 41
Springside Chestnut Hill 71, Cristo Rey 48
W.C. Henderson 51, Kennett 40
Springfield (D) 67, Interboro 45
Kiski Prep 52, Phelps 50
Hun School 68, Perkiomen School 52
Pope John Paul II 64, Christopher Dock 53
Methacton 67, Truman 50
Boyertown 50, Downingtown East 42
Girls' Basketball
BLUE CHIP SUPER SHOWCASE
Pope John Paul II 45, Penn Charter 44
Archbishop Carroll 64, St. Elizabeth 37
Ursuline Acad. (Ont.) 47, Cardinal O'Hara 42
RED LION SHOWCASE
Boyertown 53, New Oxford 48
CATHOLIC ACADEMIES
Gwynedd Mercy 45, St. Basil 26
NONLEAGUE
Delco Christian 55, Lancaster Mennonite 45
Abington Friends 64, Perkiomen School 41
Coatesville 56, Oxford 32
Methacton 53, Mastery North 38
Villa Maria 66, Chester 40
Owen J. Roberts 33, Haverford High 24
Pennridge 58, Plymouth Whitemarsh 52
Downingtown East 58, Phoenixville 22
Wrestling
NESHAMINY DUALS
Neshaminy 53, Northeast 12
Northeast 39, Archbishop Ryan 36
Chichester 65, Northeast 6
Northeast 42, Archbishop Carroll 30
Neshaminy 31, Plymouth Whitemarsh 26
Downingtown East 69, Twin Valley 3
Downingtown East 80, Archbishop Ryan 0
Twin Valley 49, Archbishop Carroll 15
Chichester 46, Archbishop Ryan 23
Bensalem 46, Twin Valley 24
Plymouth Whitemarsh 60, Twin Valley 20
Pine Grove 57, Archbishop Ryan 18
Twin Valley 51, Martin Luther King 19
Neshaminy 51, Chichester 22
Neshaminy 63, Archbishop Carroll 12
Neshaminy 63, Pine Grove 12
CENTRAL LEAGUE
Haverford High 50, Ridley 21
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Upper Perkiomen at Pope John Paul II, ppd.
Spring-Ford 39, Owen J. Roberts 18
Girls' Swimming
CENTRAL LEAGUE
Radnor 102, Ridley 75
Boys' Swimming
CENTRAL LEAGUE
Radnor 95, Ridley 82
Boys' Basketball Boxes
Geigle Shootout 2015
Carlisle 15 20 3 11 - 49
Phila. Electrical 14 10 16 17 - 57
C: Tyler Greene 3, Jake Milligan 4, Dehhawn Millingten 12, Chuckie Nist 2, Zion Patterson 9, Jordan Purcell 7, Beonte Ramsey 10, Mike Wuestner 2.
PE: Jihad Barnes 11, Blair Bowes 9, Mike Cooper 10, Hassan Darby 15, Justin Davis 5, Devonta Peterie 7.
York 16 21 16 19 - 72
Plymouth Whitemarsh 22 14 6 15 - 57
Y: Boxley 2, Kristopher Johnson 8, Kassiano 6, Montrel Morgan 11, D'Montie Shaw 6, Tre Shifflett 5, Brandon Smallwood 15, Jahaire Wilson 19.
PW: Jesse Hoffman 2, Cameron Johnson 6, Mike Lotito 8, Xzavier Malone 10, Andre Mitchell 14, Devon Monteiro-Gray 3, Jimmy Murray 14.
N.Y. vs. Pa. Challenge
Telecomm. (N.Y.) 26 15 14 15 - 70
William Tennent 9 13 23 19 - 64
T: Ballou 15, Brown 6, Escobar 4, Lynch 2, Serrano 20, Smiley 15, Strotler 8.
WT: Matt Berndlmaier 7, Josh Kravets 4, Kyle Lewicki 8, John Ryan 33, Kevin Simonson 12.
Tri-County Christian
Gloucester Christian 27 16 22 10 - 75
Christian Academy 11 15 15 9 - 50
GC: Brian Groot 17, Austin Kearney 27, Josh Roach 6, Collin Sareyka 17, Bill Scanlon 6, Chris Sickler 2.
CA: Ethan Dutton 16, Devon Howard 2, RJ Walker 10, Brady Waller 8, Jeramiah Williams 14.
Nonleague
Freire Charter 19 9 10 18 - 56
Penn Charter 13 12 5 11 - 41
FC: Lavon Edwards 11, Elijah Elam 6, Joel Grant 13, Kadear Johnson 4, Calil Moultrie 15, Semaj Smith 5, Edwin Wilson 2.
PC: Dylan Burnett 2, Frank Driscoll 2, Evan Ferrell 6, Sean Foley 2, Jake McCain 9, Patrick McCain 14, Harrison Williams 3, Mason Williams 3.
Cristo Rey 12 16 14 6 - 48
Springside Chestnut Hill 12 19 16 24 - 71
CR: Matthew Bempah 10, Corchado Kente 8, Jalil Mosley 19, Santiago 3, Stefan Saunders 8.
SCH: Justin Anderson 29, Xavier Bell 5, Bryce Cunningham 4, Bruce Howard 1, Mike Melady 4, Dylan Parsons 16, Sean Simon 12.
Kennett 11 12 10 7 - 40
W.C. Henderson 13 10 13 15 - 51
K: Mike Boulden 2, Jackson Hyland 27, Matt Kelly 8, Connor McGlone 2, Kerry Tomasetti 1.
WH: Brian Armstrong 3, Jason Bady 10, Colin Costello 16, Tyler Ramirez 12, Wes Smith 10.
Kiski Prep 10 16 11 15 - 52
Phelps 14 13 9 14 - 50
KP: Shawndale Jones 12, Donte Lombardi 12, Alex Otzyv 6, Harry Range 9, Matt Ricketts 3, Seth Roose 4, Kareem South 6.
P: DaRon Curry 10, Anwar Epps 12, Antanas Krimelis 11, Mustapha Traore 7, Oriol Tres 3, Mike Watkins 7.
Interboro 6 8 16 15 - 45
Springfield (D) 11 18 21 17 - 67
I: Falkal 4, Alex Grady 17, Donte Pagan 15, Robinson 3, Santini 3, Hashim Sessoms 3.
S(: Chris Abbonizio 6, Jordan Collins 15, Justin Collins 2, Mike Conrad 2, Nick Fox 15, Kyle Long 4, Matt Mathlie 1, Ryan McCloskey 3, Kevin McCormick 11, Jack Schott 4, Dan Wasson 2, Quideer Wimes 2.
West Chester East 9 11 11 12 - 43
West Chester Rustin 12 13 13 13 - 51
WCE: Evan Anderson 20, Josh Brady 2, Hasan Leonard-Hakim 1, Zae Murrey 11, Milaj Singletary-Thomas 2, Kyle Smith 2, Dominic Stifel 5.
WCR: Justin Ammerman 1, Tyler Blake 5, Andrew Chobany 9, Brennan Halverston 1, Ryan Loucks 14, Mike McKnight 17, Akwetey Okine 2, Tahjair Rhodes 2.
GAMP 9 11 8 14 - 42
Friends Select 14 16 8 12 - 50
G: John Capizzi 6, Cesar Quezada 2, Deverris Stuckey 12, Matt Ventus 20, Jared Williford 2.
FS: Andrew Chachoute 22, Matthew Chin 6, Phil Sieg 8, Jacob Taranta 4, Andy Zhang 10.
Hun School 12 22 18 16 - 68
Perkiomen School 10 11 11 20 - 52
HS: Kyle Borden 21, Andrew Dufort 2, Austin Harriot 9, Dominic Robb 12, Ben Seipt 18, Tucker Stevenson 4, Eric Williams 2.
PS: Charlie Corrao 6, Dillon Larkin 12, Miles Longstreth 2, Aidan O'Brien 2, Nicholas Posocco 2, Martynas Simanavicius 8, Paulius Zalys 20.
Truman 6 16 13 15 - 50
Methacton 18 8 22 19 - 67
T: Jair Brown 14, James Clowney 6, Justin Fant 2, Maurice Jackson Jr. 5, Tyquan Law 13, Meyers 2, Kelechi Ogbonna 1, Danell Snelling 5, Kahilil Tramel 2.
M: Ardman 12, Tom Dyer 11, Tejarra Ellis 4, Jones 1, Sean Mann 11, Chris McCarthy 14, Savage 1, Tornetta 12.
Pope John Paul II 12 12 22 18 - 64
Christopher Dock 16 16 17 4 - 53
PJPI: Mike Cianciulli 25, Rich Dunham 16, Nick Giampietro 2, Fran Interrante 1, Matt McLaughlin 14, Josh Pisano 2, Eric Wood 4.
CD: Brennan Addley 20, Justin Burkholder 10, Jared Exler 9, Sean Hinson 3, Terrell Willis 11.
Downingtown East 10 11 6 15 - 42
Boyertown 6 13 16 15 - 50
DE: Cary Angeline 21, Matt Boorman 3, Garrett Burch 1, Jaret Cooper 13, Marquan Gallimore 3, Slay 1.
B: Kyle Dennin 6, Jerry Kapp 11, Austin Long 3, Ben Longacre 9, Kevin McAteer 6, Rob Merwath 3, Colton Moyer 3, Christian Smith 5, Eric Spohn 4.
Girls' Basketball Boxes
Blue Chip Super Showcase
St. Elizabeth 10 16 6 5 - 37
Archbishop Carroll 19 9 16 20 - 64
SE: Alexis Bromwell 2, Kailee Gautier 1, Jordyn Humes 8, Alanna Speaks 10, Alexandra Thomas 13, Olivia Tucker 3.
AC: Juliette Carney 5, Jess Carney 11, Julia Gantz 14, Molly Mascianantonio 2, Ann McKnight 2, Keara McNulty 7, Kristen Ryan 5, Bella Sorrentino 5, Lexi Stover 13.
Ursuline Acad. (Ont.) 14 8 12 13 - 47
Cardinal O'Hara 8 18 8 8 - 42
UA: Camper 2, Connolly 2, Gordy 6, Hahn 23, Harris 2, Irons 5, Lewis 7.
CO: Mackenzie Gardler 11, Maura Hendrickson 5, Bridgette Hoy 3, Hannah Nihill 4, Molly Paolino 2, Mary Sheehan 17.
Red Lion Showcase
New Oxford 10 13 12 13 - 48
Boyertown 13 11 17 12 - 53
NO: Berryhill 4, Clinton 10, Long 7, Luckabaugh 2, Sneeringer 14, Solar 2, Still 9.
B: Katie Armstrong 3, Ali Bauman 6, Sam Brensinger 8, Maria Garafolo 9, Hannah Jaskuta 3, Abby Kapp 14, Allie Marcus 8, Jordan Webb 2.
Nonleague
Oxford 5 9 9 9 - 32
Coatesville 19 10 19 8 - 56
O: Hannah Bahls 15, Hannah D'Aquanno 4, Grace Hennessy 8, Emily Shallow 2, Grace Tipton 3.
C: Zada Bookman 4, Demetria Irwin 20, Sasha Jemison 2, Shannon McLaughlin 2, Nafisa Saunders 11, Zhariah Torres 5, Briana White 12.
Villa Maria 25 9 16 16 - 66
Chester 5 14 14 7 - 40
VM: Laura Davis 6, Danielle Knopp 4, Katie Mooney 16, Mary Kate O'Malley 1, Clare O'Rourke 13, Marielle Picinich 9, Marissa Picinich 4, Shea Saturno 2, Murrin Tague 11.
C: Baley Cowan 7, Lanaysia Dixon 19, Clayshonia Gogman 2, Chantel Matton 3, Radiyah Robertson 4, Rachel Williams 5.
Perkiomen School 9 12 9 11 - 41
Abington Friends 21 15 17 11 - 64
PS: Destinee Astheimer 9, Jordan Barth 15, Kristen Burdo 12, Stephanie Falcone 4, Laura Vetter 1.
AF: Alyssa DeNofa 7, Alexa Middleton 11, Cheryl Remolde 7, Casey Remolde 3, Asia Turner 16, Ayannah Woods 2, Jade Young 18.
Mastery North 3 12 12 11 - 38
Methacton 9 16 12 16 - 53
MN: Malika Douglas 11, Shaquaya Matthews 8, Stephanie Reed 12, Cilah Womack 7.
M: Jackie Cerchio 14, Jenna Cooper 2, Ryan DeOrio 11, Kyra DuBost 2, Tejarra Ellis 12, Gabby Falcone 6, Brianna LaCurts 6.
Pennridge 15 17 11 15 - 58
Plymouth Whitemarsh 15 9 9 19 - 52
P: Monika Brill 4, Jenna Dominic 10, Lydia Konstanzer 24, Devan Rimmer 7, Shelby Schoonover 13.
PW: Lauren Coscia 2, Khadijah Hickson 9, Taylor O'Brien 24, Alison Spinelli 2, Laurel Suchsland 5, Alynna Williams 10.
Delco Christian 19 16 9 11 - 55
Lancaster Mennonite 21 6 9 9 - 45
DC: Emma Ellsworth 4, Melynda Garner 2, Siani McNeil 30, Claudia Norton 2, Shirley Piotrowski 10, Paige Thompson 3, Alex Thompson 4.
LM: Bronkema 4, T. King 11, C. King 10, Landis 13, Murray 4, Walters 3.
Haverford High 6 9 8 1 - 24
Owen J. Roberts 8 7 9 9 - 33
HH: Amanda Battista 3, Kelly Lyons 2, Katie McCunney 2, Ashley Murphy 3, Rosie O'Halloran 4, Mollie Reynolds 10.
OJR: Alexi Arias 10, Taylor Evans 7, Rebecca Painter 8, Marisa Sullivan 2, Nikki Testa 6.
Phoenixville 6 1 11 4 - 22
Downingtown East 17 13 13 15 - 58
P: Jess Anthony 1, Bridget Gibbons 3, Carolyn Groener 2, Mackenzie Smith 2, Nomi Washington 14.
DE: Aryah Aungst 3, Kaelyn Johns 8, Lindsay Kent 7, Laura Ochsner 8, Erin Phelan 1, Danielle Tyrell 4, Paige Warfel 26, Nicole Welker 1.
Sunday's Schedules
Boys' Basketball
CATHOLIC LEAGUE
Archbishop Carroll at La Salle, 2:30
Bonner-Prendergast at Archbishop Wood, 2:30
Bishop McDevitt at Lansdale Catholic, 7
NONLEAGUE
Kiski Prep at Hill School, 2
Morris Catholic at Phelps, 3
LEHIGH VALLEY HOOP GROUP
At Parkland
Roman Catholic vs. Scranton Prep, noon
Neumann-Goretti vs. Emmaus, 1:40
Westtown vs. Chester, 5
PA/NY VILLA CLASSIC
At Philadelphia University
Simon Gratz vs. South Shore (N.Y.), 1
Imhotep Charter vs. Thurgood Marshall, 2:45
Constitution vs. Construction (N.Y.), 4:45
PLAY-BY-PLAY CLASSIC
Atlantic City vs. Lower Merion at
Cherry Hill West, 2:45
Girls' Basketball
97.3 ESPN SHOOTOUT
Central vs. Millville at Holy Spirit, 1
Springside Chestnut Hill vs. Timber Creek at Holy Spirit, 4:30
BLUE CHIP SUPER SHOWCASE
At Spring-Ford
Lansdale Catholic vs. Bethlehem Catholic, 10 a.m.
Shipley vs. Central Dauphin, 11:30 a.m.
Garnet Valley vs. Shawnee, 1
Notre Dame vs. Bishop Shanahan, 2:30
Archbishop Wood vs. Christ The King (N.Y.), 4
Bonner-Prendergast vs. Spring-Ford, 5:30
North Penn vs. Episcopal Academy, 7
Monday's Schedules
Boys' Basketball
CATHOLIC LEAGUE
Neumann-Goretti at St. Joseph's Prep, 3:30
Cardinal O'Hara at West Catholic, 6:30
Archbishop Ryan at Conwell-Egan, 7
TRI-COUNTY CHRISTIAN
Christian Academy at Baptist Regional, 4
NONLEAGUE
Renaissance Academy at AIM Academy, 4
Valley Forge Military at Barrack Hebrew, 5
Palumbo at Audenried, 5
Faith Christian at MaST Charter, 5:30
New Hope-Solebury at Council Rock North, 7
High School of Future at Devon Prep, 7
Girard College at Morrisville, 7
Girls' Basketball
BICENTENNIAL CONSTITUTION
Morrisville at Bristol, 6
Faith Christian at Jenkintown, 7
BICENTENNIAL INDEPENDENCE
Calvary Christian at MaST Charter, 3:30
Christopher Dock at Delco Christian, 6
New Hope-Solebury at Lower Moreland, 7
CATHOLIC LEAGUE
Little Flower at Archbishop Ryan, 7
PENN-JERSEY NORTH
Doane Academy at Solebury School, 3:45
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pope John Paul II at Pottsgrove, 7:30
PUBLIC LEAGUE BRONZE
Phila. Electrical at World Communications, 3:15
Edison at Randolph, 3:15
Tacony at Mastery South, 3:15
Maritime Academy at Olney, 3:15
Rush at Sayre, 3:15
PUBLIC LEAGUE GOLD
Prep Charter at Franklin Learning Center, 3:15
Overbrook at Dobbins, 3:15
Parkway Center City at Frankford, 3:15
Motivation at Parkway West, 3:15
Palumbo at Robeson, 3:15
Bartram at Phila. Academy Charter, 3:15
Fels at High School of Future, 3:15
PUBLIC LEAGUE PLATINUM
Simon Gratz at Engineering & Science, 3:15
Math, Civics & Sciences at Central, 3:15
Imhotep Charter at Girls High, 3:15
Northeast at Lincoln, 3:15
Franklin Towne Charter at Mastery North, 3:15
Audenried at Bodine, 3:15
Freire Charter at Science Leadership, 3:15
PUBLIC LEAGUE SILVER
Del-Val Charter at Ben Franklin, 3:15
West Philadelphia at Sankofa Freedom, 3:15
New Media Charter at Martin Luther King, 3:15
Elverson at Masterman, 3:15
Parkway Northwest at Roxborough, 3:15
Swenson at Southern, 3:15
TRI-COUNTY LEAGUE
Barrack Hebrew at Renaissance Acad., 3:45
NONLEAGUE
Mariana Bracetti at Kensington, 3:15
AIM Academy at Mercy Vocational, 4
Sacred Heart at Chichester, 5
Plumstead Christian at Life Center, 6
Conestoga at Downingtown West, 7:15
Wrestling
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Quakertown at Central Bucks East, 7
Tuesday's Schedules
Boys' Basketball
BICENTENNIAL CONSTITUTION
Calvary Christian at Faith Christian, 7
Jenkintown at Plumstead Christian, 7
BICENTENNIAL INDEPENDENCE
Lower Moreland at Church Farm, 7
Valley Forge Military at Holy Ghost Prep, 7
BICENTENNIAL LEAGUE PRESIDENTS
MaST Charter at Delco Christian, 6
Bristol at Christopher Dock, 7
Devon Prep at Morrisville, 7
CATHOLIC LEAGUE
Roman Catholic vs. Father Judge at Philadelphia Community College, 3:45
CENTRAL LEAGUE
Strath Haven at Lower Merion, 7
Penncrest at Conestoga, 7
Harriton at Garnet Valley, 7
Marple Newtown at Upper Darby, 7:30
Springfield (D) at Ridley, 7:30
Radnor at Haverford High, 7:30
CHES-MONT LEAGUE AMERICAN
Sun Valley at Great Valley, 7:15
Kennett at Oxford, 7:15
Octorara at West Chester Rustin, 7:15
CHES-MONT LEAGUE NATIONAL
Bishop Shanahan at Avon Grove, 7:15
Downingtown West at Coatesville, 7:15
West Chester East at W.C. Henderson, 7:15
DEL-VAL LEAGUE
Chester at Academy Park, 7
Glen Mills at Chichester, 7
Penn Wood at Interboro, 7:30
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
George School at Friends' Central, 3:45
Academy of New Church at Westtown, 5:15
Friends Select at Abington Friends, 5:30
Shipley at Moorestown Friends, 5:30
INTER-AC LEAGUE
Springside Chestnut Hill at Penn Charter, 3:45
Germantown Academy at Episcopal Academy, 3:45
Haverford School at Malvern Prep, 3:45
PENN-JERSEY NORTH
New Foundations at Doane Academy, 4
PENN-JERSEY SOUTH
Girard College at Pine Forge, 4
PIONEER ATHLETIC FRONTIER
Pottsgrove at Pottstown, 7:15
Upper Perkiomen at Phoenixville, 7:30
PIONEER ATHLETIC LIBERTY
Methacton at Spring-Ford, 7:30
PUBLIC LEAGUE DIVISION A
Martin Luther King at Phila. Electrical, 3:15
Imhotep Charter at Del-Val Charter, 5
Constitution at Math, Civics and Sciences, 6
PUBLIC LEAGUE DIVISION B
Freire Charter at Northeast
Washington at Dobbins, 3:15
Southern at Central, 3:15
Frankford at Simon Gratz, 3:15
Engineering and Science at Boys' Latin, 3:15
Bartram at Olney, 3:15
PUBLIC LEAGUE DIVISION C
Sayre at Audenried, 3:15
West Philadelphia at Mastery North, 3:15
Lincoln at High School of Future, 3:15
Ben Franklin at Overbrook (Pa.), 3:15
Prep Charter at Franklin Learning Center, 3:15
Strawberry Mansion at Robeson, 5:15
PUBLIC LEAGUE DIVISION D
Edison at Mariana Bracetti, 3:15
Bodine at Mastery South, 3:15
Mastbaum at Palumbo, 3:15
World Communications at Swenson, 3:15
Randolph at New Media Charter, 3:15
Franklin Towne Charter at Kensington, 3:15
KIPP DuBois at Roxborough, 3:15
PUBLIC LEAGUE DIVISION E
Science Leadership at Rush, 3:15
Parkway West at Masterman, 3:15
Phila. Academy Charter at Motivation, 3:15
GAMP at Tacony Charter, 3:15
Parkway Center City at Maritime Academy, 3:15
Elverson at Penn Treaty, 3:15
CAPA at Parkway Northwest, 3:15
SUBURBAN ONE AMERICAN
Norristown at Cheltenham, 7
Plymouth Whitemarsh at Upper Dublin, 7
Springfield (M) at Upper Moreland, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks South at Central Bucks East, 7
Central Bucks West at North Penn, 7
Hatboro-Horsham at Quakertown, 7
Souderton at Pennridge, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
Bensalem at Abington, 7
Truman at Pennsbury, 7
Council Rock South at William Tennent, 7
Council Rock North at Neshaminy, 7:15
TRI-COUNTY CHRISTIAN
Christian Academy at Baptist Regional, 5:30
TRI-COUNTY LEAGUE
Collegium Charter at Del-Val Friends, 3:30
West-Mont Christian at Barrack Hebrew, 3:45
Kimberton Waldorf at Woodlynde, 3:45
Perkiomen School at Renaissance Academy, 4
Phelps at Mercy Vocational, 5:30
NONLEAGUE
Downingtown East at Unionville, 7:15
Girls' Basketball
CATHOLIC ACADEMIES
Mount St. Joseph at Villa Maria, 5
Merion Mercy at Sacred Heart, 5:15
Villa Joseph Marie at Gwynedd Mercy, 5:15
St. Basil at Nazareth Academy, 5:15
CATHOLIC LEAGUE
Little Flower at Bishop McDevitt, 5:30
St. Hubert at Neumann-Goretti, 6
Hallahan at Lansdale Catholic, 6:30
Archbishop Wood at Archbishop Carroll, 7
West Catholic at Archbishop Ryan, 7
Cardinal O'Hara at Bonner-Prendergast, 7
CENTRAL LEAGUE
Garnet Valley at Harriton, 7
Haverford High at Radnor, 7
Upper Darby at Marple Newtown, 7
Conestoga at Penncrest, 7:30
Lower Merion at Strath Haven, 7:30
Ridley at Springfield (D), 7:30
CHES-MONT LEAGUE AMERICAN
Great Valley at Sun Valley, 7:15
Oxford at Kennett, 7:15
West Chester Rustin at Octorara, 7:15
CHES-MONT LEAGUE NATIONAL
Bishop Shanahan at Avon Grove, 7:15
Coatesville at Downingtown West, 7:15
W.C. Henderson at West Chester East, 7:15
DEL-VAL LEAGUE
Interboro at Penn Wood, 5:30
Academy Park at Chester, 7
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Westtown at Academy of New Church, 3:45
Friends' Central at George School, 4
Friends Select at Abington Friends, 4
Moorestown Friends at Shipley, 5:30
INTER-AC LEAGUE
Germantown Academy at Baldwin, 3:45
Agnes Irwin at Springside Chestnut Hill, 5
Penn Charter at Notre Dame, 5
PIONEER ATHLETIC CONFERENCE
Pottstown at Pottsgrove, 6
Perkiomen Valley at Boyertown, 7:30
Spring-Ford at Methacton, 7:30
Phoenixville at Upper Perkiomen, 7:30
SUBURBAN ONE AMERICAN
Cheltenham at Norristown, 7
Upper Dublin at Plymouth Whitemarsh, 7
Upper Moreland at Springfield (M), 7
Upper Merion at Wissahickon, 7
SUBURBAN ONE CONTINENTAL
Central Bucks East at Central Bucks South, 7
North Penn at Central Bucks West, 7
Quakertown at Hatboro-Horsham, 7
Pennridge at Souderton, 7
SUBURBAN ONE NATIONAL
William Tennent at Council Rock South, 3:30
Council Rock North at Neshaminy, 5:45
Abington at Bensalem, 7
Pennsbury at Truman, 7
TRI-COUNTY CHRISTIAN
Christian Academy at Baptist Regional, 4
TRI-COUNTY LEAGUE
Collegium Charter at Perkiomen School, 3:45
NONLEAGUE
Calvary Baptist at Concord Christian, 6
Unionville at Downingtown East, 7:15
Owen J. Roberts at Pope John Paul II, 7:30
Wrestling
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Germantown Friends at Abington Friends, 4
Friends' Central at Academy of New Church, 4
George School at Westtown, 4
NONLEAGUE
Abington Friends vs. Overbrook at Germantown Friends, 4
PUBLIC LEAGUE CHAMPIONSHIP
Northeast at Central, 7