Pennsylvania Scoreboard
Saturday's Results Boys' Basketball BENEDICTINE CLASSIC Archbishop Wood 88, Greenfield School (N.C.) 70 BOYERTOWN HOLIDAY TOURNAMENT
Saturday's Results
Boys' Basketball
BENEDICTINE CLASSIC
Archbishop Wood 88, Greenfield School (N.C.) 70
BOYERTOWN HOLIDAY TOURNAMENT
Pennridge 68, Boyertown 52
BRAWL BEHIND THE WALL
Sacred Heart (N.Y.) 66, Frankford 58
CACTUS JAM
Conestoga 54, Archbishop Spalding (Md.) 49
CHARM CITY TOURNAMENT
Penn Wood 62, Evangel Christian (Va.) 57
CHICKIE LUDMAN MEMORIAL
Germantown Friends 51, Penns Grove 40
Middle Township 34, Mastery North 30
ERNIE TROIANO SR. MEMORIAL
Camden County Tech 53, MaST Charter 50 (OT)
HAVERFORD COACHES VS. CANCER
Cardinal O'Hara 54, Springfield (D) 53
Bonner-Prendergast 34, Haverford High 28
KOBEBRYANT CLASSIC
Episcopal Academy 64, Academy Park 54
Plymouth Whitemarsh 58, Friends' Central 55
St. Joseph's Prep 62, Abington 45
Parkland 70, Lower Merion 49
MARPLE NEWTOWN HOLIDAY
Phoenixville 73, Marple Newtown 70
OVER THE RIVER TOURNAMENT
New Hope-Solebury 63, Freedom Prep Charter 19
PENNCREST HOLIDAY TOURNAMENT
W.C. Henderson 53, Calvary Christian 50
Penncrest 66, Sun Valley 42
PRIMETIME ESCIT TOURNAMENT
Bartram 59, Rancocas Valley 57
St. Benedict's (N.J.) 54, Phila. Electrical 45
Trenton Catholic 57, Conwell-Egan 46
SLAM DUNK TO THE BEACH
Neumann-Goretti 59, Gill St. Bernard's 50
SPARTAN CLASSIC
Florence 42, Olney 24
STRATH HAVEN HOLIDAY SHOOT-OUT
Downingtown West 68, Chichester 52
Pottsgrove 55, Strath Haven 50
TROJAN HOLIDAY CLASSIC
Souderton 45, Wissahickon 40
VARSITY CLUB TOURNAMENT
Downingtown East 70, Lansdale Cath. 61 (3 OT)
Garnet Valley 50, Polytech (Del.) 41
WARRIOR HOLIDAY CLASSIC
Solebury School 57, Raritan 51
WILLIAMSPORT TOURNAMENT
Williamsport 82, Math, Civics and Sciences 76
NONLEAGUE
Council Rock North 62, Spring-Ford 30
Girls' Basketball
BOARDWALK CLASSIC
Mastery North 40, Delsea 37
Haverford High 32, Robbinsville 31
BOARDWALK CLASSIC
Nazareth Academy 44, Egg Harbor Twp. 31
BOYERTOWN HOLIDAY TOURNAMENT
Boyertown 44, Downingtown East 32
CAROLINA INVITATIONAL
Merion Mercy 61, First Baptist (SC) 49
CHERRY HILL EAST TOURNAMENT
Cherry Hill East 56, St. Hubert 52 (OT)
DAYTONA BEACH CLASSIC
Bonner-Prendergast 51, Brewbaker (Al.) 49
DIAMOND STATE CLASSIC
Council Rock South 69, Delaware Military Academy 32
GARNET VALLEY TOURNAMENT
Garnet Valley 61, W.C. Henderson 34
GERMANTOWN HOLIDAY CLASSIC
Pope John Paul II 61, Shipley 58
Germantown Academy 65, Louis Dieruff 43
HOLIDAY HOOPLA
St. Basil 43, East Alamance (NC) 40
KSA HOLIDAY CLASSIC
Spring-Ford 62, North Side (Tenn.) 12
MARPLE NEWTOWN TOURNAMENT
Marple Newtown 45, Bishop Shanahan 43 (OT)
MARPLE NEWTOWN TOURNAMENT
Norristown 51, Phoenixville 36
OVER THE RIVER TOURNAMENT
New Hope-Solebury 54, Bristol 26
QUAKERTOWN TOURNAMENT
William Tennent 52, Quakertown 23
SALISBURY HOLIDAY TOURNMENT
Freedom 39, Hatboro-Horsham 32
STUART COUNTRY DAY TOURNAMENT
Germantown Friends 44, Princeton 35
THE HOOPFEST
Neumann-Goretti 66, Elizabeth Forward 25
THE ROCK HOLIDAY CLASSIC
Cardinal O'Hara 56, Seminole (Fla.) 45
TROJAN HOLIDAY CLASSIC
Souderton 52, Wissahickon 27
Perkiomen Valley 75, Truman 56
VARSITY CLUB TOURNAMENT
Archmere (Del.) 52, Academy Park 47
WEST CHESTER CHRISTMAS CLASSIC
Allentown Central Catholic 39, Penn Charter 37
Episcopal Academy 45, Notre Dame (N.Y.) 23
Boys' Basketball Boxes
Benedictine Classic
Greenfield School (N.C.) 13 16 18 23 - 70
Archbishop Wood 31 23 15 19 - 88
GS: Dante Bush 6, Will Crandell 17, A.J Sanders 13, Dwanya Sutton 17, Jake Taylor 2, Isaiah White 2, Coby White 13.
AW: Jason Babb 13, Luke Connaghan 27, Cody Fitzpatrick 8, Tom Funk 7, Collin Gillespie 2, James Gillespie 3, Ryan Neher 5, Tyree Pickron 21, Tom Trainor 2.
Boyertown Holiday
Pennridge 19 11 20 18 - 68
Boyertown 10 15 10 17 - 52
P: Dan Long 19, Stephen Lowry 8, Joe Molettiere 32, Joe Unangst 6, Kyle Yoder 3.
B: Kyle Dennin 5, Jerry Kapp 13, David Kreis 2, Ben Longacre 15, Kevin McAteer 4, Rob Merwath 2, Colton Moyer 4, Christian Smith 5, Eric Spohn 2.
Cactus Jam
Archbishop Spalding 14 19 12 4 - 49
Conestoga 11 18 13 12 - 54
AS: Anthony 5, Aspec 15, Kane 21, Schemmel 2, Skaggs 2, Walker 2, Williams 2.
C: Daryl Caldwell 15, Martin Dorsey 10, Jack Lambert 2, M.J. Lezanic 10, Charles Martin 3, Dan Vila 14.
Charm City Tournament
Evangel Christian (Va.) 6 10 15 26 - 57
Penn Wood 16 15 21 10 - 62
PW: Pernell Ghee 2, Malik Jackson 24, Kwadriem Jenkins 2, Jordan Johnson 5, Javon Lindsey-Terrell 7, Calvin Melton 6, Addison Scott 12, Vincent Smalls 4.
Chickie Ludman Memorial
Penns Grove 10 11 12 7 - 40
Germantown Friends 13 15 14 9 - 51
PG: Davon Davis 8, Kyle Goodson 4, Jyair Jackson 3, Jason James 3, Allan Killiebrew 4, Eli Richardson 5, Ky'Lee Ridgeway 6, Mark Wilson 7.
GF: Andrew Aldridge 14, Mike Buckmire 6, Ray Leon 18, Jalil Pines-Elliott 4, Jamil Pines-Elliott 9.
Middle Township 10 2 9 13 - 34
Mastery North 14 6 6 4 - 30
MT: Marty Caron 6, Michael Feraco 4, Trai Greer 6, Corey Greer 12, Tim Toney 6.
MN: Fred Farris 6, Daequon Plowden 6, Asa Ritchen 5, Rodney Ross 9, Eriq Washington 4.
Ernie Troiano Sr. Memorial
Camden County Tech 10 18 10 10 5 - 53
MaST Charter 7 16 14 11 2 - 50
CCT: Zafir Brower 3, Michael English 2, Nakee King 2, Jalen Mickles 2, Earon Trowery 12, Najee Watson 1, Ray Young 31.
MC: Colin Dever 6, Luke Harrington 2, Shane Henehan 8, Tim Kaelin 2, Bryan Kaelin 9, Jordan Telesford 17, Calvin White 6.
Haverford High Coaches vs. Cancer
Springfield (D) 12 26 7 8 - 53
Cardinal O'Hara 0 16 17 21 - 54
S(: Jordan Collins 2, Mike Conrad 3, Nick Fox 3, Ryan McCloskey 11, Kevin McCormick 17, Jack Schott 6, Dan Wasson 7, Quideer Wimes 4.
CO: Zakee Griffin 7, Jaye'Lyn Peebles 4, Liutauras Repsys 3, Tip Swartz 21, Ahmad Williams 12, Ahmin Williams 6.
Bonner-Prendergast 12 0 10 12 - 34
Haverford High 4 8 5 11 - 28
B: Tyler Higgins 5, Marques Jackson 13, Tom McLoone 7, Keith Washington 9.
HH: Ryan Brown 4, Joe Ghisu 9, Connor Guilfoil 5, Sean McClatchy 3, Jimmy Roe 7.
Kobe Bryant Classic
Academy Park 8 13 12 21 - 54
Episcopal Academy 14 16 13 21 - 64
AP: Rich Caldwell 6, Jawan Collins 24, De'Andre Covert 8, Travis Smith 13, Brandon Stadey 3.
EA: Nick Alikakos 19, Conner Delaney 3, Mike Hinckley 7, Mike Jolaoso 25, Matt Woods 10.
Plymouth Whitemarsh 15 7 16 20 - 58
Friends' Central 13 11 8 23 - 55
PW: Mike Lotito 3, Xzavier Malone 10, Andre Mitchell 21, Jimmy Murray 24.
FC: Steven Folwell 7, De'Andre Hunter 32, Jonathan Lawton 12, Antone Walker 4.
Abington 9 5 19 12 - 45
St. Joseph's Prep 12 13 17 20 - 62
A: Brian Close 1, Brendan Gallagher 2, Robby Heath 15, Amir Hinton 12, Matt Penecale 11, Jack Steinman 4.
SJP: Brendan Burns 5, Chris Clover 16, Pete Gayhardt 12, Jack Henkels 18, James McGovern 11.
Parkland 16 23 14 17 - 70
Lower Merion 10 7 23 9 - 49
P: Barr 2, Brouse 2, Cross 11, Dreisbach 7, Durloie 2, Iroio 21, Jones 6, Stout 11, Yebo 8.
LM: Asher Barry 4, Jule Brown 16, KJ Helton 6, Jeremy Horn 2, Steve Pendleton 4, Corey Sherman 17.
Marple Newtown Tournament
Phoenixville 15 16 22 20 - 73
Marple Newtown 11 19 15 25 - 70
P: Mike Anthony 12, DeAndre Gadsden 18, Christian Kelly 33, Marquise McDuffee 2, Phil Meszaros 6, Ryan Mia 2.
MN: Nick Giordano 33, Matt Hahn 5, Jake McGee 25, Marcus Weathers 7.
Over the River Tournament
Freedom Prep Charter 0 8 7 4 - 19
New Hope-Solebury 22 19 15 7 - 63
FPC: Bethea 6, Boyd 2, Davis 5, Scott 6.
NH: Kevin Dougherty 4, Nick Garritano 2, Pat Ginple 3, Blake Hildebrandt 4, Mays Lane 3, Ryan Shadle 1, Spencer Tinkel 21, Anthony Vlahovic 4, Max Wagner 17, Dylan Waterman 4.
Penncrest Tournament
W.C. Henderson 14 15 14 10 - 53
Calvary Christian 5 8 21 16 - 50
WH: Colin Costello 19, Matt Dinacci 4, Tyler Ramirez 11, Wes Smith 9, Adrien Tiel 2, Andy Vermeil 8.
CC: Sam Bair 11, Ben Brophy 8, Brett Kikendall 8, Braydon Ruiz 2, Joel Thibodeau 15, Josiah Thompson 6.
Sun Valley 9 12 11 10 - 42
Penncrest 17 18 13 18 - 66
SV: Ahmad 1, Shair Brown-Morris 4, Anthy Coota 6, Crawford 5, Ryan Hall 2, Coby Herestora 6, Kyle Ryan 12, Tom Steppke 4, Rohnas Williams 2.
P: Nolan Carroll 10, Mike Doyle 15, Drew Hanna 4, Chandler Henry 7, Nick Ladd 9, Mike Mallon 2, John Nichols 12, Tyler Norwood 5, Sean Norwood 2.
Primetime ESCIT
Rancocas Valley 13 15 14 15 - 57
Bartram 15 15 13 16 - 59
RV: Shaun Bradley 8, Jordan Cole 14, Darius Dooley 5, Aaron Little 3, Adam Perry 10, Brendan Ruby 17.
B: Cameron Arrington 7, Shawn Bailey 13, Lymier Banks 3, Martin Fischer 13, Jameel Hester-Bey 5, Maurice Waters 18.
St. Benedict's (N.J.) 11 11 18 14 - 54
Phila. Electrical 10 4 10 21 - 45
SB(: E. Cummings 4, T. Duval 8, T. Flater 2, K. Hamlet 10, M. Ottey 6, N. Pierre-Louis 18, A. Toro 6.
PE: Jihad Barnes 8, Blair Bowes 10, Mike Cooper 13, Justin Davis 5, Jakwon McQueen 4, Devonta Peterie 5.
Slam Dunk to the Beach
Gill St. Bernard's 20 10 11 9 - 50
Neumann-Goretti 12 17 11 19 - 59
GSB: DeMarest 9, DeMaria 6, Mea 3, Mitola 6, Stakiliunas 15, Stomas 11.
N: Rasheed Browne 3, Dhamir Cosby-Roundtree 5, Vaughn Covington 3, Quade Green 27, Lamarr Kimble 12, Zane Martin 9.
Strath Haven Holiday
Pottsgrove 18 6 15 16 - 55
Strath Haven 19 8 11 12 - 50
P: Curnew 3, D. Doctor 6, Michael Fowler 7, Louie Gibbs 8, Nazhir Goldston 8, Hedgepath 8, Jared Mayes 7, Jaden Wade 8.
SH: Nick Fender 10, Kyree Fuller 10, John Harrar 6, Alex Ischiropoulos 11, Tyler Lashly 2, Josh Singleton 6, Jahmeir Springfield 5.
Trojan Holiday Classic
Souderton 11 9 13 12 - 45
Wissahickon 9 6 9 16 - 40
S: Tim Markow 4, Ty Salone 10, Tracy Simsick 12, Evan Slone 15, Steve Sosnowicz 3, Ben Wonderling 1.
W: Todd Bentley 14, Ron Brundage 4, Steve Driscoll 7, Tre Holcomb 5, Mike Howard 4, Brandon Pace 4, Zach Reiner 2.
Varsity Club Tournament
Down. E. 6 15 19 5 12 2 11 - 70
Lansdale Cat. 10 8 13 14 12 2 2 - 61
DE: Cary Angeline 37, Ryan Cahill 1, Jaret Cooper 11, Marquan Gallimore 4, Gary Grove 8, Will Peiffer 6, Jake Truchan 3.
LC: Ryan Braun 3, Tyler Grant 6, Nick Maloney 8, Colin McGuire 13, Dan Modestine 11, Mike Ottoman 2, Ryan Quigley 13, Jake Saba 5.
Polytech (Del.) 15 6 7 13 - 41
Garnet Valley 11 8 13 18 - 50
P(: Chapel 2, Gray 8, Hicks 15, Mallory 16.
GV: Jack Diggory 5, Austin Klenotiz 7, Austin Laughlin 4, Andrew Louden 30, Griffin Morandini 1, Carl Tienabeso 3.
Warrior Holiday Classic
Raritan 11 18 11 11 - 51
Solebury School 19 10 14 14 - 57
R: Nicholl 6, Pewysockie 3, Ponuzi 6, K. Rodriguez 5, Smith 10, Strand 17, Tynion 4.
SS: Justin Berger 3, Keson Brown 2, Malik Harvey 4, Darvin Johnson 15, Milo Luciano 3, Devin Matchett 19, Curtis Thompson 11.
Nonleague
Spring-Ford 6 8 9 7 - 30
Council Rock North 15 12 23 12 - 62
S: Ryan Corcoran 3, Brent Corcoran 4, Jake Freedman 4, Matt Gnias 10, Liam Matthews 1, Cam Reid 6, Charles Scalies 2.
CRN: Matt Baniewicz 2, Matt Chandlee 2, Will Desautelle 9, Noah Ehlin 2, Drew Glenn 9, David Hills 4, Matt Margolis 10, Tyler Nowmos 2, Steve Nowmos 14, Riley Thompson 8.
Girls' Basketball Boxes
Boardwalk Classic
Delsea 11 8 3 15 - 37
Mastery North 3 12 10 15 - 40
D: Asya Alba 4, Wykira Johnson 2, Shelby McCarty 5, Haley Parks 23, Hannah Seabert 3.
MN: Dezjah Davis 2, Kayla Lewis 4, Shaquida Matthews 12, Stephanie Reed 15, Nia Reid 2, Cilah Womack 5.
Haverford High 9 5 12 6 - 32
Robbinsville 10 10 6 5 - 31
HH: Amanda Battista 4, Jess Lyons 3, Ashley Murphey 9, Rosie O'Halloran 7, Mollie Reynolds 9.
R: Courtney Allen 9, Fiona Aromando 7, Kaitlyn Herbert 12, Sara Motusesky 1, Peyton Walters 2.
Egg Harbor Township 6 8 9 8 - 31
Nazareth Academy 14 5 17 8 - 44
EHT: Haley Drinks 4, Alexis Knox 8, Meaghan Mahana 12, Amber Pappas 4, Ariyana Wilkes 3.
NA: Becca Rhoades 12, Marissa Sylvester 18, Alexis Vega 2, Bridget Watson 12.
Boyertown Holiday
Downingtown East 6 10 6 10 - 32
Boyertown 15 11 12 6 - 44
DE: Aryah Aungst 2, Lindsay Kent 6, Elise Person 1, Paige Warfel 23.
B: Ali Bauman 8, Sam Brensinger 2, Maria Garafolo 8, Hannah Jaskuta 3, Abby Kapp 9, Taylor Landis 2, Allie Marcus 4, Megan Thristman 2, Sarafina Valenti 6.
Carolina Invitational
First Baptist (SC) 16 5 10 18 - 49
Merion Mercy 16 20 15 10 - 61
FB: Bates 4, Grant 6, Peters 7, Planter 12, Rhodes 20.
MM: Caroline Corzel 13, Hannah Crilley 5, Gabby Heinsinger 11, Valez Jackson 3, Kristen Konieczny 4, Allie Lee 6, Bernadette McGeever 2, Elizabeth McMonagle 5, Jada Smith 12.
Cherry Hill East Holiday
St. Hubert 12 17 10 11 2 - 52
Cherry Hill East 5 16 17 12 6 - 56
SH: Courtney Hoffman 9, Meghan Matthews 16, Megan O'Connell 3, Sam Patterson 8, Emily Smith 7, Celine Tobin 7.
CHE: Kendall Boardman 2, Aliyah Godwin 11, Zoe Peterzel 10, Emily Reisman 7, Yamalis Villegas 24.
Daytona Beach Classic
Brewbaker (Al.) 11 13 11 14 - 49
Bonner-Prendergast 11 12 17 11 - 51
B(: M. Fluellen 22, A. Free 7, A. Grant 5, F. Holley 1, S. Thomas 6, C. Wellington 8.
B: Amber Ballinger 15, Nyah Garrison 7, Lynette Laboy 7, Shalina Miller 20, Mary Anne Young 2.
Diamond State Classic
Delaware Military 5 9 6 12 - 32
Council Rock South 18 15 21 15 - 69
DMA: Foley 1, Furguson 4, L'Italian 10, McLaughlin 5, Nevels 3, Quirk 7, Wolfe 2.
CRS: Cara Barlow 9, Christina Deo 9, Jones 2, Carly Rizzo 6, Payton Spadaccino 5, Allison Taub 23, Shannon Taub 15.
Garnet Valley Christmas Tournament
W.C. Henderson 6 9 14 5 - 34
Garnet Valley 21 8 18 14 - 61
WH: Emma Bertrando 9, Brynn Cullinan 2, Maddie DePrisco 5, Shannon Duffy 3, Julie Jones 5, Vicki Kneis 4, Jenna Maratea 2, Morgan Maturani 2, Abbie Shea 2.
GV: Sydney Fail 4, Macy Goldbach 18, Jordan Ireland 21, Maddie Ireland 11, Michelle Koscinski 2, Emily Mathewson 1, Sam Tomasetti 4.
Germantown Ac. Classic
Pope John Paul II 13 9 22 17 - 61
Shipley 13 15 14 16 - 58
PJPI: Susan Bossler 17, Lauren Dao 12, Shannon Mullen 2, Stephanie Petery 2, Gabby Troisi 7, Jenna Widdicome 19, Dahlia Wilson 2.
S: Yndiah Bobo 7, Martine Fortune 10, Holland 9, Meredith Maguire 5, Overham 5, Tenisha Pressley 12, Courtney Redcross 8, Talluto 2.
Louis Dieruff 7 9 17 10 - 43
Germantown Academy 10 22 14 19 - 65
LD: Lexii Anderson 30, Tytiona Goodwin 4, Cheri Lacey 1, Leeann Paulino 3, Miranda Slater 1, Vanessa Slater 4.
GA: Olivia Gorman 15, Kendall Grasela 11, Leena Kardaze 1, Erin Lindahl 12, Alexa Naessens 15, Lauren Oeth 4, Cat Polisano 4, Abby Starzecky 3.
Holiday Hoopla
East Alamance (NC) 0 11 9 20 - 40
St. Basil 7 12 10 14 - 43
EA: Lindsey Barker 1, Shakira Boswell 3, Keneya Chambers 12, Deja Durm 7, Blake Everman 9, Kerry Lee 3, Midori Long 5.
SB: Lindsay Joyce 4, Natalie Kucowski 20, Karen Lapkiewicz 11, Liz Napierkowski 6, Ally Sloan 2.
KSA Holiday Classic
North Side (Tenn.) 10 0 2 0 - 12
Spring-Ford 28 18 8 8 - 62
NS(: Dilworth 2, Harris 2, Owen 2, Perkins 6.
S: Juliana Alessandroni 6, Abby Beyer 6, Alyssa Conway 5, Kali Gill 2, Maddie Haney 6, Molly Hynes 4, Maggie Locke 12, Delaney Lynam 3, Jill Mariani 2, Lauren Mensch 2, Lexi Nugent 2, Julia Roshelli 6, Amy Roth 4, Sydney Wagner 2.
Marple Newtown Tournament
Bishop Shanahan 4 13 15 6 5 - 43
Marple Newtown 6 10 11 11 7 - 45
BS: Devon Adams 5, Kelly Basile 1, Ciara Forde 22, Mikayla Maxwell 2, Rachel Parker 4, Grace Phillips 9.
MN: Danielle Collins 2, Carley Hamilton 10, Megan Lynch 5, Holly Nicolardi 3, Rylee Power 21, Nicole Smyth 4.
Norristown 11 12 7 21 - 51
Phoenixville 16 2 15 3 - 36
N: Tatiana Dewalt 4, Patti Fortesque 17, Lauren Fotesque 14, James 2, Brianna Schools 14.
P: Gabby Duda 8, Bridget Gibbons 7, Mackenzie Smith 4, Angelina Tedesco 2, Nomi Washington 15.
Over the River Tournament
Bristol 2 4 10 10 - 26
New Hope-Solebury 8 16 19 11 - 54
B: Tiana Brewington 7, Olivia Onal 7, Kate Santana 3, Janirel Wooten 9.
NH: Bella DeVito 18, Kela DiChristano 2, Maggie Dougherty 2, Julianna Holland 7, Kelley Hyland 6, Bailey Jaronski 4, Toni Suler 10, Sarah Wilson 5.
Quakertown Tournament
William Tennent 12 8 20 12 - 52
Quakertown 4 2 5 12 - 23
WT: Alyssa Christiansen 1, Braylin Dougherty 5, Rachael Ebert 2, Kyla Gibson 13, Nicole Long 3, Angela Pomponio 16, Sarah Richie 2, Kelly Scipione 10.
Q: Alwine 1, Cooke 2, Gray 4, Klee 3, Kressley 2, Lynn 1, Martin 6, Morano 1, Simeu 3.
Stuart Counrty Day Tourn.
Princeton 6 5 11 13 - 35
Germantown Friends 11 13 6 14 - 44
P: Bryanna Blue 4, Catherine Curran-Groome 11, Mia Levy 1, Julia Ryan 10, Mary Sutton 4, Zoe Tesone 3, Crystal Wang 2.
GF: Schuyler Alig 7, Lizzie Becker 3, Julia Mankoff 3, Imani Ross 24, Nikki Williams 7.
The Hoopfest
Elizabeth Forward 5 4 8 8 - 25
Neumann-Goretti 11 26 15 14 - 66
EF: Barkley 11, Brinson 2, LaBell 3, Mikus 2, Mitchell 2, Palady 5.
N: Christina Aborowa 5, Felicia Aiyeotan 11, Erica Brown 6, Ciani Cryor 8, Alicia Kebbe 9, Sianni Martin 7, Melanie Schoolfield 3, Kimayah Smalls 6, A.J. Timbers 11.
The Rock Holiday Classic
Seminole (Fla.) 8 11 14 12 - 45
Cardinal O'Hara 15 13 16 12 - 56
S: Crowley 6, Lakeland 7, McClendon 12, Sanchez 3, Smith 5, Spindler 2, Watts 10.
CO: Mackenzie Gardler 13, Maura Hendrickson 5, Bridgette Hoy 6, Hannah Nihill 22, Mary Sheehan 10.
Trojan Holiday Classic
Souderton 15 13 14 10 - 52
Wissahickon 8 1 7 11 - 27
S: Alana Cardona 11, Tori Dowd 12, Sami Falencki 13, Noelle Noble 2, Krista Schneider 8, Mia Sherer 6.
W: D. Earland 10, B. Gelman 5, A. Kelly 11, A. Morgan 1.
West Chester Classic
Notre Dame (N.Y.) 6 9 0 8 - 23
Episcopal Academy 7 0 17 21 - 45
ND(: Kasey Altoff 8, Halet Fitzpatrick 3, Leanne Forsyth 2, Erin Fredrick 1, Jackie Kali 1, Julia Kali 5, Sarah Lilley 1, Elena Sanchez 2.
EA: Elodie Furey 12, Dylan Higgins 9, Maria Kilcullen 9, Luca Mamula 8, Meghan Pickell 2, Reilly Wright 5.