S. Jersey Scoreboard
Sunday's Results Boys' Basketball JIMMY V COACHES VS. CANCER Collingswood 54, Deptford 45 Washington Township 64, Woodstown 38
Sunday's Results
Boys' Basketball
JIMMY V COACHES VS. CANCER
Collingswood 54, Deptford 45
Washington Township 64, Woodstown 38
Timber Creek 62, Willingboro 45
MARY KLINE CLASSIC
Imhotep Charter 73, Trenton Catholic 68 (OT)
OCEAN CITY PBA TIPOFF
Pleasantville 70, Wildwood 65 (OT)
Holy Spirit 83, Pemberton 59
NONLEAGUE
Haddon Heights 59, Glassboro 43
Girls' Basketball
OCEAN CITY PBA TIPOFF
Bridgeton 44, St. Joseph 39
Boys' Basketball Boxes
Jimmy V Coaches vs. Cancer
Washington Township 18 17 21 8 - 64
Woodstown 12 10 7 9 - 38
WT: Spencer Cook 15, Mekhi Greene 11, Nick McGough 6, A.J. Michaels 4, Justin Ortiz 7, Rich Racobaldo 9, Mike Simmons 9, Jerry Thompson 3.
W: Nick Battle 4, Andrew Blaszczyk 13, John Cuzzupe 1, Kris Hackett 2, Dee Hall 8, Jesse Oscar 7, Ian VanAtta 3.
Deptford 10 16 13 6 - 45
Collingswood 15 16 14 9 - 54
D: Glenn Abbott 12, Mile Alliano 3, D'Andre Blue-Eli 4, Kevin Clark 13, Terron Hackley 8, Zack Jankauskus 2, Jaythan Vereen 3.
C: Isaac Destin 17, Chase Kaiser 5, Ibrahim Kargbo 1, Marcquon Lawrence 10, Tyree Mann-Barnes 13, Malik Muhammad 4, Jordan Wallace 4.
Willingboro 7 14 17 7 - 45
Timber Creek 10 21 18 13 - 62
W: James Alexander 2, Robert Augosto 3, Julius Chamble 8, Jeff Haddock 14, Paul Ogunleye 5, D.J. Outlaw 2, Antonio Parnell 11.
TC: Dikenba Amugo 8, Randy Bell 13, Caleb Bowser 10, Donovan Spencer 5, Justin Thompson 13, Denzel Washington 11, Hershell Williams 2.
Mary Kline Classic
Trenton Catholic 20 12 14 15 7 - 68
Imhotep Charter 13 26 14 8 12 - 73
TC: Richmond Aririguzoh 8, Marquise Bell 8, Tony Ellington 8, Marcus Floyd 8, Myles Powell 9, Malachi Richardson 27.
IC: Jaekwon Carlyle 17, Cananchet Jordan 5, Nysir Marshburn 8, DeAnte Robinson 11, Daron Russell 24, Khalief Tinley 6, Joshua Townsend 2.
Ocean City PBA Tipoff
Wildwood 12 18 13 15 7 - 65
Pleasantville 25 13 8 12 12 - 70
W: Brendan Bean 4, Jahnire Coleman 20, Kyion Flanders 14, Gerald Gibbs 12, Mikal Poteat 12, Justin Soto 3.
P: Ken Allen 19, Marquell Bridgers 9, Hargrose 4, Morgan 8, Phil Polanco 13, Isiah Spencer 4, Omar Wallace 13.
Holy Spirit 22 19 17 25 - 83
Pemberton 9 10 24 16 - 59
HS: CJ Barnes 23, Justice Cistrunk 2, Andrew Gallagher 2, Tyler Jones 15, Jack Marczyk 2, John Middleton 18, Matt Sommers 4, Jordan Taylor 15, Amir Young 2.
P: Nazir Britt 3, Taro Gaither 17, Jordan Heck 5, I'Javion Ivory 4, Ty'rae Johnson 2, Dezmen Johnson 3, Zion Powe 2, Antoine Wilson 23.
Nonleague
Haddon Heights 12 19 19 9 - 59
Glassboro 12 9 19 3 - 43
HH: Lucian Brownlee 19, Jeff Cross 2, Kwame Dokes 13, Matt Kennedy 2, Jared Latane 8, Kyle Pierce 4, Nick Smith 7, Robert Tindley 4.
G: Caleb DeBouse 2, Acosta Kittles 17, Deonte Rowland 13, Shyheim Smith 2, David Still 7, Christian Thompson 2.
Girls' Basketball Boxes
Ocean City PBA Tipoff
St. Joseph 8 9 7 15 - 39
Bridgeton 13 8 14 9 - 44
SJ: Dana DiRenzo 23, Alyssa Fabrizio 1, Krissy Kozachyb 15.
B: Zaviere Custis 4, Asha Money 11, Deja Mosely 4, Sadaiah Robbins 6, Jadesia Stafford 2, Destiny Thompson 17.
Monday's Schedules
Boys' Basketball
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Moorestown at Willingboro, 5:15
COLONIAL CONFERENCE PATRIOT
Haddon Heights at Woodbury, 5:30
TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC
Salem at Clayton, 5:30
Gloucester Catholic at Pitman, 7
TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND
Cumberland at Penns Grove, 5:30
Delsea at Deptford, 7
TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL
Kingsway at GCIT, 5:30
Highland at Clearview, 7
Hammonton at Williamstown, 7
NONLEAGUE
Camden at Eastern, 3:45
Maple Shade at Moorestown Friends, 4
Washington Twp. at Winslow Twp., 5:15
Pennsauken at LEAP Academy Charter, 5:30
Lower Cape May at Egg Harbor Township, 5:30
Oakcrest at Triton, 5:30
Gloucester at Glassboro, 5:30
Camden Catholic at Cherokee, 6
Paul VI at Lenape, 6
Woodrow Wilson at Shawnee, 6
Burlington Township at Bordentown, 6:30
Seneca at Bishop Eustace, 7
Girls' Basketball
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Holy Cross at Burlington City, 5:15
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Willingboro at Moorestown, 5:30
COLONIAL CONFERENCE PATRIOT
Woodbury at Haddon Heights, 5:30
OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL
Bishop Eustace at Seneca, 5:15
TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC
Clayton at Salem, 5:30
Pennsville at Wildwood, 5:30
Pitman at Gloucester Catholic, 7
TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND
Penns Grove at Cumberland, 5:30
Delsea at Deptford, 5:30
Schalick at Woodstown, 5:30
TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL
GCIT at Kingsway, 4
Williamstown at Hammonton, 5:30
Clearview at Highland, 7
NONLEAGUE
Cumberland Christian at Our Lady of Mercy
Penn Tech at Doane Academy, 3:45
Atlantic City at Pleasantville, 4:30
Cherry Hill East at Cherry Hill West, 5:15
Winslow Township at Washington Township, 5:15
Shawnee at Woodrow Wilson, 5:15
Cinnaminson at Pennsauken, 5:30
Glassboro at Gloucester, 5:30
Triton at Oakcrest, 5:30
Eastern at Holy Spirit, 6
Bordentown at Burlington Township, 6:15
Cherokee at Camden Catholic, 7
Lenape at Paul VI, 7
Wrestling
COLONIAL CONFERENCE LIBERTY
Audubon at Sterling, 5:30
COLONIAL CONFERENCE PATRIOT
Haddon Heights at Gateway, 6
OLYMPIC CONFERENCE
Winslow Township at Washington Township, 4
NONLEAGUE
Cherry Hill West at Ridgewood, 10 a.m.
Bishop Eustace at Rancocas Valley, 6
Cherry Hill West at Brick Twp, 6
West Deptford at Lindenwold, 6:30
Collingswood at Paulsboro, 7
Haddon Township at Haddonfield, 7
Colonial Patriot All-Stars
Field Hockey
FIRST TEAM
Madison Raws, Haddon Heights, F
Claudia Bowman, Haddon Heights, F
Nancia Holmes, Paulsboro, F
Regan Dougherty, Haddon Township, F
Megan Hoopes, Haddon Township, F
Tirzah McMullen, Woodbury, M
Myranda Christy, Haddon Heights, M
Paige Landgraf, Haddon Township, M
Brie Lynch, Haddon Township, M
Maura Power, Gateway, M
Cameron Teague, Haddon Township, D
Kristen Hornedd, Haddon Heights, D
Mikaela Lightcap, Gateway, D
Jillian Caputo, Haddon Township, G