S. Jersey Scoreboard
Tuesday's Results Boys' Soccer PENN-JERSEY QUARTERFINALS Doane Academy 3, Solebury School 1 BURLINGTON COUNTY FREEDOM New Egypt 4, Burlington City 1
Tuesday's Results
Boys' Soccer
PENN-JERSEY QUARTERFINALS
Doane Academy 3, Solebury School 1
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
New Egypt 4, Burlington City 1
Palmyra 2, Florence 1 (2 OT)
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Burlington Township 6, Pennsauken 0
Cinnaminson 5, Delran 1
Rancocas Valley 1, Moorestown 0
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Trenton Catholic 4, Maple Shade 2
Holy Cross 2, Bordentown 1 (OT)
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends 2, Westtown 0
OLYMPIC AMERICAN
Washington Township 3, Eastern 0
Cherokee 3, Cherry Hill West 0
OLYMPIC NATIONAL
Seneca 3, Bishop Eustace 2
TRI-COUNTY DIAMOND
Cumberland 2, Deptford 0
Woodstown 2, Glassboro 1
NONLEAGUE
Pemberton 6, Woodrow Wilson 2
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Palmyra 1, Florence 0
Riverside 6, Willingboro 1
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Cinnaminson 5, Delran 1
Rancocas Valley 1, Moorestown 0
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Shipley 1, Moorestown Friends 0
OLYMPIC AMERICAN
Washington Township 1, Eastern 1 (2 OT)
Cherokee 6, Cherry Hill West 0
Shawnee 2, Lenape 1
OLYMPIC NATIONAL
Bishop Eustace 3, Seneca 1
TRI-COUNTY CHRISTIAN
Christian Aca. (Pa.) 3, Gloucester Christian 1
TRI-COUNTY DIAMOND
Cumberland 2, Deptford 0
TRI-COUNTY ROYAL
Williamstown 7, Clearview 0
NONLEAGUE
Burlington Township 5, Pennsauken 1
New Egypt 4, Burlington City 1
Bordentown 1, Holy Cross 1 (2 OT)
Field Hockey
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Moorestown Friends 3, George School 2
OLYMPIC AMERICAN
Eastern 5, Washington Township 1
Shawnee 7, Lenape 2
OLYMPIC NATIONAL
Bishop Eustace 10, Seneca 5
NONLEAGUE
Maple Shade 7, Medford Tech 0
Audubon 9, Woodbury 0
Collingswood 3, Haddon Heights 0
Haddonfield 9, Lindenwold 0
Haddon Township 6, Overbrook 3
Paulsboro 2, Sterling 1
West Deptford 6, Gateway 0
Girls' Tennis
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Holy Cross 4, Cinnaminson 1
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Germantown Friends 4, Moorestown Friends 1
OLYMPIC CONFERENCE
Cherokee 5, Woodrow Wilson 0
Lenape 5, Cherry Hill West 0
Seneca 3, Eastern 2
NONLEAGUE
Lawrenceville 5, Haddonfield 0
Washington Township 3, Bishop Eustace 2
Boys' Cross-Country
TRI-COUNTY CONFERENCE
Wildwood 24, Gloucester 32
Girls' Volleyball
OLYMPIC CONFERENCE
Pennsauken Tech 2, Pennsauken 0
GCIT 2, Gloucester Catholic 0
NONLEAGUE
Kingsway 2, Clearview 0
Williamstown 2, Rancocas Valley 0
Paul VI 2, Moorestown 1
Cherry Hill East 2, Lenape 0
Shawnee 2, Washington Township 0
Cherry Hill West 2, Camden 0
Wednesday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Northern Burlington at Pennsauken, 3:45
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Atlantic City at Egg Harbor Township, 3:30
Mainland at Millville, 3:30
Oakcrest at St. Augustine, 3:30
Absegami at Ocean City, 4
Vineland at Bridgeton, 7
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Atlantic County Tech at Middle Twp, 3:30
Pleasantville at St. Joseph, 3:30
Buena at Lower Cape May, 4
Cedar Creek at Cape May Tech, 4
Holy Spirit at Wildwood Catholic, 4
OLYMPIC AMERICAN
Cherry Hill East at Shawnee, 3:45
TRI-COUNTY CLASSIC
Gloucester Catholic at Clayton, 4
Wildwood at Gloucester, 4
Salem at Pitman, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Delsea at Penns Grove, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Highland at Triton, 3:45
Hammonton at GCIT, 4
Kingsway at Williamstown, 4
NONLEAGUE
Haddon Heights at Audubon, 3:45
Collingswood at Haddon Township, 4
Paulsboro at Haddonfield, 4
Sterling at Woodbury, 4
West Deptford at Lindenwold, 4
Overbrook (N.J.) at Gateway, 7
Girls' Soccer
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Ocean City at Absegami, 3:30
Millville at Mainland, 3:30
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Middle Twp at Atlantic County Tech, 3:30
St. Joseph at Our Lady of Mercy, 3:30
Lower Cape May at Buena, 3:45
Cape May Tech at Cedar Creek, 4
Wildwood Catholic at Holy Spirit, 4
TRI-COUNTY CLASSIC
Clayton at Gloucester Catholic, 4
Gloucester at Wildwood, 4
Pitman at Salem, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Penns Grove at Delsea, 4
Glassboro at Woodstown, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Triton at Highland, 3:45
GCIT at Hammonton, 4
Williamstown at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Moorestown Friends at Maple Shade, 3:45
Woodbury at Sterling, 3:45
Haddon Township at Collingswood, 4
Haddonfield at Paulsboro, 4
Gateway at Overbrook, 4
Audubon at Haddon Heights, 7
Lindenwold at West Deptford, 7
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Bordentown at Cinnaminson, 5:30
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Absegami at Millville, 3:30
Egg Harbor Township at Vineland, 3:30
OLYMPIC AMERICAN
Cherry Hill East at Shawnee, 5:15
TRI-COUNTY CLASSIC
Clayton at Gloucester Catholic, 4
Gloucester at Glassboro, 4
Pitman at Salem, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Deptford at Cumberland, 4
Penns Grove at Delsea, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Triton at Highland, 3:45
GCIT at Hammonton, 4
Williamstown at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Atlantic City at Holy Spirit, 3:30
Mainland at Buena, 3:30
Moorestown Friends at Cherry Hill West, 3:45
Burlington City at Burlington Township, 3:45
Hill School (Pa.) at Moorestown, 3:45
Northern Burlington at Holy Cross, 3:45
New Egypt at Rancocas Valley, 3:45
Delran at Nottingham, 4
Oakcrest at Middle Township, 4
St. Joseph at Clearview, 4
Bordentown at Cinnaminson, 5
Girls' Tennis
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Cedar Creek at Holy Spirit
NONLEAGUE
New Church (Pa.) at Moorestown Friends, 4
Thursday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Burlington City at Palmyra, 3:45
Riverside at Westampton Tech, 3:45
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Rancocas Valley at Burlington Township, 3:45
Cinnaminson at Northern Burlington, 3:45
Moorestown at Delran, 3:45
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Holy Cross at Pemberton, 4
New Egypt at Bordentown, 6:30
COLONIAL CONFERENCE LIBERTY
Audubon at Overbrook, 4
Haddonfield at West Deptford, 7
OLYMPIC AMERICAN
Cherokee at Eastern, 3:45
Washington Township at Lenape, 4
OLYMPIC NATIONAL
Timber Creek at Bishop Eustace, 3:45
Camden Catholic at Winslow Township, 3:45
Seneca at Paul VI, 4
TRI-COUNTY CLASSIC
Pitman at Schalick, 4
NONLEAGUE
Willingboro at Florence, 3:45
Woodrow Wilson at Paulsboro, 4
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Florence at Willingboro, 3:45
Palmyra at Burlington City, 3:45
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Burlington Township at Rancocas Valley, 3:45
Delran at Moorestown, 6:30
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Bordentown at New Egypt, 3:45
COLONIAL CONFERENCE LIBERTY
Overbrook at Audubon, 3:45
Haddonfield at West Deptford, 5
OLYMPIC AMERICAN
Eastern at Cherokee, 3:45
Shawnee at Cherry Hill East, 3:45
Lenape at Washington Township, 4
OLYMPIC NATIONAL
Timber Creek at Bishop Eustace, 3:45
Winslow Township at Camden Catholic, 3:45
Paul VI at Seneca, 6:30
TRI-COUNTY CHRISTIAN
Christian Acad. (Pa.) at Calvary Christian, 4
NONLEAGUE
Pemberton at Cinnaminson, 3:45
Pennsauken at Riverside, 3:45
Northern Burlington at Steinert, 4
Field Hockey
OLYMPIC AMERICAN
Cherokee at Eastern, 3:45
Washington Township at Lenape, 4
OLYMPIC NATIONAL
Bishop Eustace at Timber Creek, 3:45
Camden Catholic at Winslow Township, 3:45
Seneca at Paul VI, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Woodstown at Cumberland, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Williamstown at Clearview, 3:45
NONLEAGUE
Oakcrest at Buena, 3:30
Schalick at Vineland, 3:30
Bordentown at Florence, 3:45
Audubon at Haddon Heights, 3:45
Lawrence at Pemberton, 4
Collingswood at Haddon Township, 4
Paulsboro at Haddonfield, 4
Sterling at Woodbury, 4
West Deptford at Lindenwold, 4
Overbrook at Gateway, 7
Girls' Volleyball
OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN
Cherry Hill East at Rancocas Valley, 3:45
Cherokee at Washington Township, 4
OLYMPIC CONFERENCE FREEDOM
Winslow Township at Sterling, 3:45
Seneca at Woodrow Wilson, 4
OLYMPIC CONFERENCE LIBERTY
Gloucester Catholic at Camden Catholic, 5:15
OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL
Cherry Hill West at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Absegami at Williamstown, 4