S. Jersey Scoreboard
Monday's Results Boys' Soccer CAPE-ATLANTIC AMERICAN Atlantic City 1, Mainland 1 (2 OT) St. Augustine 2, Absegami 0
Monday's Results
Boys' Soccer
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Atlantic City 1, Mainland 1 (2 OT)
St. Augustine 2, Absegami 0
Millville 8, Bridgeton 1
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Atlantic County Tech 6, Holy Spirit 0
Middle Township 4, Cedar Creek 1
Buena 3, St. Joseph 1
OLYMPIC AMERICAN
Lenape 0, Shawnee 0 (2 OT)
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview 2, Kingsway 1 (OT)
Highland 2, GCIT 1
Triton 2, Hammonton 1 (2 OT)
NONLEAGUE
Cumberland 4, Pennsville 1
Audubon 5, Woodbury 0
Sterling 7, Paulsboro 0
Penns Grove 4, Clayton 0
Collingswood 1, Haddon Heights 1 (2 OT)
Lindenwold 1, Haddonfield 0
Haddon Township 8, Overbrook 1
Woodstown 2, Gloucester Catholic 1 (OT)
Glassboro 5, Salem 1
Williamstown 3, Delsea 1
Schalick 6, Wildwood 3
West Deptford 6, Gateway 2
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
New Egypt 7, Westampton Tech 0
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Ocean City 5, Vineland 1
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Cedar Creek 3, Middle Township 1
Lower Cape May 6, Cape May Tech 0
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview 0, Kingsway 0 (2 OT)
Highland 3, GCIT 2
Triton 1, Hammonton 0
NONLEAGUE
New Foundations 2, Doane Academy 1 (OT)
Riverside 4, Pemberton 0
Winslow Township 3, Rancocas Valley 2
Maple Shade 6, Trenton Catholic 0
Audubon 5, Woodbury 1
Sterling 5, Paulsboro 0
West Deptford 2, Gateway 1 (2 OT)
Glassboro 2, Clayton 0
Deptford 2, Pitman 1
Northern Burlington 4, West Windsor South 2
Haddonfield 5, Lindenwold 0
Haddon Township 4, Overbrook 0
Penns Grove 4, Gloucester 0
Pennsville 2, Woodstown 1 (2 OT)
Cumberland 7, Salem 0
Schalick 6, Wildwood 0
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Palmyra 3, Burlington City 0
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Bordentown 3, Cinnaminson 0
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Mainland 5, Oakcrest 1
Atlantic City 3, Absegami 2
Ocean City 10, Vineland 0
OLYMPIC NATIONAL
Paul VI 5, Winslow Township 0
TRI-COUNTY CLASSIC
Gloucester 2, Clayton 1
TRI-COUNTY ROYAL
Clearview 3, Kingsway 1
Hammonton 4, Triton 1
NONLEAGUE
Williamstown 3, Delsea 1
Holy Cross 5, Palmyra 0
Northern Burlington 6, Florence 0
Maple Shade 1, Pennsauken 0
Rancocas Valley 2, Pemberton 0
Delran 2, Audubon 1
Cedar Creek 6, Buena 0
Collingswood 8, Woodbury 0
Pennsville 3, Sterling 1
Glassboro 2, Deptford 2 (OT)
Woodstown at Gloucester, ppd.
Gloucester Catholic 2, Schalick 2 (2 OT)
Cumberland 4, Pitman 0
Delsea 3, Salem 1
Girls' Tennis
BURLINGTON COUNTY LEAGUE
Pemberton 5, Willingboro 0
COLONIAL CONFERENCE
Haddon Heights 3, Highland 2
OLYMPIC CONFERENCE
Lenape 5, Eastern 0
Timber Creek 4, Paul VI 1
Seneca 5, Woodrow Wilson 0
TRI-COUNTY CONFERENCE
Glassboro 6, Wildwood 0
GCIT 4, Hammonton 1
Pitman 5, Salem 0
NONLEAGUE
Haddonfield 5, Clearview 2
Moorestown Friends 4, Holy Cross 1
Girls' Volleyball
OLYMPIC CONFERENCE
Rancocas Valley 2, Pennsauken 0
St. Joseph 2, Winslow Township 0
Absegami 2, Kingsway 1
Cherokee 2, Seneca 0
Tuesday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Burlington City at New Egypt, 3:45
Palmyra at Florence, 3:45
Westampton Tech at Medford Tech, 7:30
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Pennsauken at Burlington Township, 3:45
Delran at Cinnaminson, 3:45
Rancocas Valley at Moorestown, 6:30
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Trenton Catholic at Maple Shade, 3:45
Bordentown at Holy Cross, 4
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Westtown at Moorestown Friends, 4
OLYMPIC AMERICAN
Eastern at Washington Township, 3:45
Cherry Hill West at Cherokee, 3:45
OLYMPIC NATIONAL
Timber Creek at Camden Catholic, 3:45
Winslow Township at Paul VI, 3:45
Seneca at Bishop Eustace, 6
NONLEAGUE
Woodrow Wilson at Pemberton, 3:45
Willingboro at Riverside, 3:45
Girls' Soccer
BURLINGTON COUNTY FREEDOM
Florence at Palmyra
Riverside at Willingboro, 3:45
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Cinnaminson at Delran, 3:45
Moorestown at Rancocas Valley, 3:45
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
Shipley at Moorestown Friends, 4
OLYMPIC AMERICAN
Cherokee at Cherry Hill West, 3:45
Lenape at Shawnee, 6
Washington Township at Eastern, 7
OLYMPIC NATIONAL
Camden Catholic at Timber Creek, 3:45
Paul VI at Winslow Township, 3:45
Bishop Eustace at Seneca, 4
NONLEAGUE
Absegami at Pleasantville, 3:30
Camden County Tech at Oakcrest, 3:30
Burlington Township at Pennsauken, 3:45
New Egypt at Burlington City, 3:45
Holy Cross at Bordentown, 4
Medford Tech at Westampton Tech, 6
Field Hockey
FRIENDS SCHOOLS LEAGUE
George School at Moorestown Friends, 4
OLYMPIC AMERICAN
Eastern at Washington Township, 3:45
Lenape at Shawnee, 3:45
Cherry Hill West at Cherokee, 6
OLYMPIC NATIONAL
Seneca at Bishop Eustace, 4
Timber Creek at Camden Catholic, 6
NONLEAGUE
Medford Tech at Maple Shade, 3:45
Woodbury at Audubon, 3:45
Haddon Heights at Collingswood, 4
Haddonfield at Lindenwold, 4
Haddon Township at Overbrook, 4
Paulsboro at Sterling, 4
Clayton at Penns Grove, 4
Gateway at West Deptford, 7
Girls' Volleyball
CAPE-ATLANTIC LEAGUE
Oakcrest at Absegami, 4
Middle Township at Our Lady of Mercy, 4
NONLEAGUE
Kingsway at Clearview
Cherry Hill East at Lenape, 3:45
Winslow Twp at Camden Acad. Charter, 3:45
Camden Catholic at Woodrow Wilson, 3:45
Northern Burlington at Eastern, 4
Shawnee at Washington Township, 4
Cherry Hill West at Camden, 4
Cinnaminson at Sterling, 4
Gloucester Tech at Gloucester Catholic, 4
Wednesday's Schedules
Boys' Soccer
BURLINGTON COUNTY LIBERTY
Northern Burlington at Pennsauken, 3:45
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Atlantic City at Egg Harbor Township, 3:30
Mainland at Millville, 3:30
Oakcrest at St. Augustine, 3:30
Absegami at Ocean City, 4
Vineland at Bridgeton, 7
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Atlantic County Tech at Middle Twp, 3:30
Pleasantville at St. Joseph, 3:30
Buena at Lower Cape May, 4
Cedar Creek at Cape May Tech, 4
Holy Spirit at Wildwood Catholic, 4
OLYMPIC AMERICAN
Cherry Hill East at Shawnee, 3:45
TRI-COUNTY CLASSIC
Gloucester Catholic at Clayton, 4
Wildwood at Gloucester, 4
Salem at Pitman, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Cumberland at Deptford, 4
Delsea at Penns Grove, 4
Woodstown at Glassboro, 6:30
TRI-COUNTY ROYAL
Highland at Triton, 3:45
Hammonton at GCIT, 4
Kingsway at Williamstown, 4
NONLEAGUE
Haddon Heights at Audubon, 3:45
Collingswood at Haddon Township, 4
Paulsboro at Haddonfield, 4
Sterling at Woodbury, 4
West Deptford at Lindenwold, 4
Overbrook at Gateway, 7
Girls' Soccer
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Ocean City at Absegami, 3:30
Millville at Mainland, 3:30
CAPE-ATLANTIC NATIONAL
Middle Twp at Atlantic County Tech, 3:30
St. Joseph at Our Lady of Mercy, 3:30
Lower Cape May at Buena, 3:45
Cape May Tech at Cedar Creek, 4
Wildwood Catholic at Holy Spirit, 4
TRI-COUNTY CLASSIC
Clayton at Gloucester Catholic, 4
Gloucester at Wildwood, 4
Pitman at Salem, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Deptford at Cumberland, 4
Penns Grove at Delsea, 4
Glassboro at Woodstown, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Triton at Highland, 3:45
GCIT at Hammonton, 4
Williamstown at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Moorestown Friends at Maple Shade, 3:45
Woodbury at Sterling, 3:45
Haddon Township at Collingswood, 4
Haddonfield at Paulsboro, 4
Gateway at Overbrook, 4
Audubon at Haddon Heights, 7
Lindenwold at West Deptford, 7
Field Hockey
BURLINGTON COUNTY PATRIOT
Bordentown at Cinnaminson, 5:30
CAPE-ATLANTIC AMERICAN
Absegami at Millville, 3:30
Egg Harbor Township at Vineland, 3:30
OLYMPIC AMERICAN
Cherry Hill East at Shawnee, 5:15
TRI-COUNTY CLASSIC
Clayton at Gloucester Catholic, 4
Gloucester at Glassboro, 4
Pitman at Salem, 4
TRI-COUNTY DIAMOND
Deptford at Cumberland, 4
Penns Grove at Delsea, 4
TRI-COUNTY ROYAL
Triton at Highland, 3:45
GCIT at Hammonton, 4
Williamstown at Kingsway, 4
NONLEAGUE
Atlantic City at Holy Spirit, 3:30
Mainland at Buena, 3:30
Moorestown Friends at Cherry Hill West, 3:45
Burlington City at Burlington Township, 3:45
Hill School at Moorestown, 3:45
Northern Burlington at Holy Cross, 3:45
New Egypt at Rancocas Valley, 3:45
Delran at Nottingham, 4
Oakcrest at Middle Township, 4
St. Joseph at Clearview, 4
Bordentown at Cinnaminson, 5