Thursday, August 28, 2014
Inquirer Daily News

S. Jersey Scoreboard

Saturday's Schedules

Baseball

NJSIAA GROUP 2 CHAMPIONSHIP

Buena vs. Bernards at Toms River East, 11 a.m.

NJSIAA GROUP 3 CHAMPIONSHIP

Mainland vs. Mount Olive at Toms River South, 2

NJSIAA NON-PUBLIC B CHAMPIONSHIP

St. Joseph vs. Hudson Cath. at T.R. North, 2:30

Softball

NJSIAA NON-PUBLIC B CHAMPIONSHIP

St. Joseph vs. Lodi Immaculate at T.R. North, 2:30

Girls' Lacrosse

TOURNAMENT OF CHAMPIONS FINAL

Moorestown vs. Summit at Hunterdon Central, 5

Cape-Atlantic All-Stars

Boys' Lacrosse

FIRST TEAM

Atk. Connor Houghton, Egg Harbor Township

Atk. Ryan King, Egg Harbor Township

Atk. Jack Denis, Middle Township

Mid. Jon Mitchell, Oakcrest

Mid. Alex Terenik, Middle Township

Mid. Sal Avellino, Egg Harbor Township

Def. Cody Stanford, Middle Township

Def. Mark Mason, Egg Harbor Township

Def. Kyle Cross, Egg Harbor Township

Def. Kyle Defrancisco, Oakcrest

G. Andrew Baumgartel, Egg Harbor Township

SECOND TEAM

Atk. Nick Lacovara, Egg Harbor Township

Atk. Chris Mateer, Ocean City

Atk. Blake Biren, Oakcrest

Atk. Matt Lindholm, Lower Cape May

Mid. Dylan Fahy, Ocean City

Mid. Kyler Bordonaro, Egg Harbor Township

Mid. Chris Sheldon, Mainland

Def. Ryan Stewart, Egg Harbor Township

Def. Joe Durso, Middle Township

Def. Shane Rauner, Ocean City

G. Chris Wolfe, Vineland

HONORABLE MENTION

Andrew Sterling, Absegami

Ryan Kurz, Absegami

Duke Becker, Absegami

Justin Greenwood, Egg Harbor Township

Kyle Houghton, Egg Harbor Township

Jack Von Savage, Lower Cape May

James Cella, Lower Cape May

Cody Lambert, Lower Cape May

Tim Tighe, Mainland

Daulton Sykora, Mainland

Cooper Ludwig, Mainland

Zach Buchanar, Middle Township

Tom Williams, Middle Township

Adam Vaul, Middle Township

Matt Hess, Oakcrest

Paulie Stablini, Oakcrest

Dylan Vargus, Oakcrest

Kevin Weisner, Ocean City

Kyle Conrad, Ocean City

Shane Stack, Ocean City

Michael Ostrowski, Vineland

Cape-National All-Stars

Baseball

FIRST TEAM

P Denny Brady, Buena

P Sean Mooney, Ocean City

P Andrew Sibson, Cedar Creek

C Jimmy Versage, Middle Township

IF Alec Craig, St. Joseph

IF Marco Rios, Buena

IF Dom Lopez, Buena

IF Jon Newman, Cedar Creek

OF Salaam Horne, St. Joseph

OF Evan Ochlan, Ocean City

OF Zach Newman, Cedar Creek

DH Alex Boney, Cedar Creek

SECOND TEAM

P Chris Sieg, ACIT

P Andrew Cartier, Buena

P Zac Altieri, Ocean City

C Anthony Janelli, Bridgeton

IF C.J LaFragola, St. Joseph

IF Matt Marmaro, ACIT

IF Brad Fournier, Lower Cape May

IF Kyle Eisele, Cedar Creek

OF Brandon Johnson, Middle Township

OF Jason Davis, Bridgeton

OF Eric Goss, Lower Cape May

DH Jeff Keys, Middle Township

HONORABLE MENTION

Taylor Neihardt, ACIT

Dylan Witman, ACIT

Matt O'Toole, ACIT

Nico Rizzo, Bridgeton

Jason Davis, Buena

Justin McFadden, Cedar Creek

Martin Ortiz, Cedar Creek

Giuseppe Scanga, Cedar Creek

Wil Winter, Cape May Tech

Hunter Tomlin, Cape May Tech

Trevor Gehring, Cape May Tech

Erik Conrad, Lower Cape May

Matt Harris, Middle Township

Brian Keith, Middle Township

Dominic Fiorentino, Ocean City

Zach Williams, Ocean City

Josh Arnold, Ocean City

Iron Howard, Pleasantville

Kervin Sanabia, Pleasantville

Joel Rodriguez, Pleasantville

Joe McGough, St. Joseph

Brad Rosenblum, St. Joseph

John Payne, St. Joseph

Tyler Norris, Wildwood Catholic

Kevin Laffey, Wildwood Catholic

Sal Zampirri, Wildwood Catholic

Cape-American All-Stars

Baseball

FIRST TEAM

P Mike Dilanni, Holy Spirit

P Matt Tepedino, Mainland

P Joe Gatto, St. Augustine

C Robert Boselli, Holy Spirit

IF L.T. Struble, Hammonton

IF Harry Montero, Millville

IF Kenny Merlock, Oakcrest

IF Dylan Tolbert, St. Augustine

OF Matt Ardente, Absegami

OF Montgomery Strickland, Egg Harbor Twp.

OF Kyle Cox, Millville

DH Justin Smith Hammonton

SECOND TEAM

P Brandon Bowen, Absegami

P Bill Chillari, St. Augustine

C Anthony Cruz, Hammonton

IF Tyler Welch, Hammonton

IF Todd Henry, Egg Harbor Township

IF Steve Cahill, Hammonton

IF Chris Caprio, Hammonton

IF Johnny Malatesta, Vineland

OF D.J. MAimone, Hammonton

OF Joe DiBuonaventura, Holy Spirit

OF Sean Carew, St. Augustine

DH Nick Droboniku, Mainland

HONORABLE MENTION

Steven Hewa, Absegami

Buck Amend, Absegami   

Drew Roesch, Absegami

Chris Myers, Atlantic City

Murray Kanter, Atlantic City

Matt DiCerbo, Atlantic City

Justin Epifanio, Egg Harbor Township

Mike Lahoud, Egg Harbor Township

Austin Fottrell, Egg Harbor Township

Mike Angeline, Hammonton

Shane Guyer , Hammonton

Nick Ezzi, Hammonton

Tyler Dowd, Holy Spirit

Chris Lefferts, Holy Spirit

Anthony Boselli, Holy Spirit

Matt McLaughlin, Mainland

Drew Riska, Mainland

Matt Thomas, Mainland

Roberto Rivera, Millville

Gabe Rosado, Millville

Nick Grotti, Millville

Tyler Thompson, Oakcrest

Ryan Johnson, Oakcrest

Cameron Lease, Oakcrest

Zach Warren, St. Augustine

Mike Vasturia, St. Augustine

Cody Sadreameli, St. Augustine

Andrew Gee, Vineland

Lukkus Perez, Vineland

Jimmy Hague, Vineland

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected