Monday, September 22, 2014
Inquirer Daily News

S. Jersey Scoreboard

Sunday's Results

Softball

RANCOCAS VALLEY ELITE TOURNAMENT Robbinsville 4, Rancocas Valley 2

Robbinsville 8, New Egypt 2

Rancocas Valley 13, Notre Dame (N.J.) 3

Boys' Tennis

BRYAN BENNETT INVITATIONAL

Haddonfield 3, Livingston 2

Softball Boxes

Rancocas Valley Elite

Robbinsville 031 301 0 - 8 10 0

New Egypt 100 010 0 - 2 7 2

WP: Olshevski. LP: Jenna Rodriguez. 2B: NE-Gabby Medina; R-Hevey, Olshevski. HR: NE-Faith Weber.

Notre Dame (N.J.) 100 200 - 3

Rancocas Valley 244 021 - 13

WP: Dunphy. 2B: ND-Tinsman, Zangrilli, Ferlisi. 3B: RV-Clemens.

Rancocas Valley 002 000 0 - 2

Robbinsville 100 012 x - 4

WP: Olshevski. LP: Curto. 2B: RV-Lawrence.

Monday's Schedules

Baseball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Palmyra at Willingboro, 3:45

Westampton Tech at Medford Tech, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Absegami at St. Augustine, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Bridgeton at Cedar Creek, 4

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Lindenwold, 3:45

Haddonfield at Collingswood, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Shawnee at Eastern, 3:45

Washington Township at Cherokee, 4

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Winslow Township at Paul VI, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem at Schalick, 4

Gloucester at Pennsville, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown at Glassboro, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Highland at Cumberland, 4

Clearview at Williamstown, 4

NONLEAGUE

Cape May Tech at Bishop McNamara (Md.), noon

Burlington City at Moorestown, 3:45

Delran at Burlington Township, 3:45

Allentown at Northern Burlington, 3:45

Bordentown at Riverside, 3:45

Vineland at Wildwood Catholic, 4

West Deptford at Deptford, 4

Cherry Hill West at Kingsway, 4

Triton at GCIT, 4

Mainland at Pinelands, 4

Life Center at Moorestown Friends, 4

Wildwood vs. Kendall Central (N.Y.) at Orlando, Fla., 6

Softball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Wildwood Catholic at Our Lady of Mercy, 4

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood at Haddonfield, 4

Paulsboro at Woodbury, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Shawnee at Eastern, 3:45

Washington Township at Cherokee, 4

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Winslow Township at Paul VI, 3:45

Timber Creek at Bishop Eustace, 3:45

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman at Clayton, 3:45

Salem at Schalick, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro at Woodstown, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Cumberland at Highland, 4

NONLEAGUE

Riverside at Northern Burlington, 3:45

Maple Shade at Burlington Township, 3:45

Trenton Catholic at Cinnaminson, 3:45

Bordentown at Holy Cross, 3:45

Palmyra at Willingboro, 3:45

Absegami at Atlantic County Tech, 4

Hammonton at Williamstown, 4

Millville at Buena, 4

Oakcrest at Pleasantville, 4

Egg Harbor Township at Bridgeton, 4

Overbrook (N.J.) at GCIT, 4

Cherry Hill West at Kingsway, 4

Penns Grove at Pennsville, 4

Clearview at Gloucester, 4

Cape May Tech at St. Joseph, 5

Girls' Lacrosse

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley at New Egypt, 3:45

Holy Cross at Cinnaminson, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at Millville

Oakcrest at Egg Harbor Township, 4

Mainland at Ocean City, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee at Washington Township, 4

OLYMPIC CONFERENCE FREEDOM

Gloucester Catholic at Gateway, 3:45

Collingswood at Woodstown, 4

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Sterling, 4

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Clearview at Cherry Hill West, 4

NONLEAGUE

Eastern at Princeton, 4

Haddonfield at Cherry Hill East, 4

Paul VI at Moorestown Friends, 4

Cedar Creek at Winslow Township, 4

Ridge (N.J.) at Shawnee, 4:30

Boys' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Egg Harbor Township at Oakcrest, 4

Ocean City at Mainland, 4

Vineland at Lower Cape May, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Shawnee at Eastern, 3:45

Washington Township at Cherokee, 6

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Woodstown at Bishop Eustace, 6

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Kingsway at Clearview, 4

Paul VI at Haddonfield, 6

NONLEAGUE

Middle Township at Moorestown Friends, 3:45

Winslow Township at Cherry Hill West, 4

Northern Burlington at Cinnaminson, 4

Holy Spirit at St. Augustine, 4

Boys' Tennis

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Oakcrest at Mainland, 4

NONLEAGUE

Collingswood at Moorestown Friends, 4

Golf

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Egg Harbor Township, 3:30

Tuesday's Baseball Schedule

Baseball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Maple Shade, 3:45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Hammonton at Egg Harbor Township, 4

Millville at St. Augustine, 4

Oakcrest at Holy Spirit, 4

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Pleasantville at Bridgeton, 4

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Woodbury, 3:45

Gateway at Haddon Township, 3:45

Paulsboro at Lindenwold, 3:45

NONLEAGUE

Cape May Tech at Dayton Christian (Ohio), 9 a.m.

Cape May Tech at Atlantic City, 3

Washington Township at Winslow Township, 3:45

New Egypt at Northern Burlington, 3:45

Pemberton at Palmyra, 3:45

Delran at Willingboro, 3:45

Cinnaminson at Westampton Tech, 3:45

Burlington City at Pennsauken, 4

St. Joseph at Sterling, 4

Wildwood Catholic at Atlantic County Tech, 4

Overbrook (N.J.) at Vineland, 4

Highland at Woodstown, 4

Buena at Rancocas Valley, 4

Ocean City vs. Inspiration Academy (Fla.) at Florida, 5

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected