Thursday, July 31, 2014
Inquirer Daily News

S. Jersey Scoreboard

Saturday's Results

Boys' Basketball

BISHOP EUSTACE INVITATIONAL

Williamstown 61, Brandywine (Del.) 40

Shawnee 46, Haddon Heights 45

BISHOP EUSTACE SHOWCASE

Eastern 61, Schalick 37

Paulsboro 56, Lenape 37

Rancocas Valley 56, Pitman 49 (OT)

SHOOT DOWN CANCER CLASSIC

Washington Township 64, Ocean City 58

Holy Spirit 47, St. Augustine 44

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Westampton Tech 65, Burlington Township 55

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Gloucester Catholic 44, Woodstown 33

NONLEAGUE

Collingswood 81, Pennsville 31

Audubon 51, Atlantic Tech 48 (OT)

Pennsauken 57, Salem 51

Medford Tech 50, Moorestown 42

Overbrook 65, Triton 41

Girls' Basketball

SOUTH JERSEY INVITATIONAL

Lower Cape May 55, Clearview 48

Delran 29, Collingswood 20

Rancocas Valley 57, Timber Creek 53 (OT)

Ocean City 48, Willingboro 39

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Riverside 45, New Egypt 42

TRI-COUNTY CONFERENCE

Kingsway 64, Pitman 30

NONLEAGUE

Wildwood Catholic 51, Toms River East 37

Deptford 64, West Deptford 56

Pennsauken 41, Haddonfield 37

Moorestown Friends 39, Lindenwold 32

Gloucester 52, Clayton 15

Woodstown 52, Camden Academy Charter 48

Haddon Heights 62, Glassboro 30

Shawnee 48, Paul VI 27

Triton 44, Overbrook 39

Secaucus 68, Life Center 62

Lenape 73, Cherry Hill East 48

Moorestown 42, Trenton Catholic 35

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown 53, Palmyra 24

Pemberton 38, Rancocas Valley 33

Palmyra 45, Riverside 21

Palmyra 42, Bordentown 36

Delran 54, Maple Shade 26

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Winslow Township 66, St. Joseph 12

Buena 37, Egg Harbor Township 24

Ocean City 71, St. Joseph 6

NONLEAGUE

Highland 52, Seneca 16

Kingsway 57, Seneca 17

Gateway/Woodbury 57, Holy Spirit 22

Clayton 60, Holy Spirit 19

Deptford 36, Holy Spirit 33

Lindenwold 42, St. Joseph 30

Winslow Township 48, Lindenwold 22

Clearview 52, Camden Catholic 18

Cherry Hill West 48, Lower Cape May 18

Eastern 37, Egg Harbor Township 31

Collingswood 66, Gloucester Catholic 6

Pennsauken 38, Williamstown 30

Gloucester 66, Bishop Eustace 18

Moorestown 45, Bordentown 22

Cherry Hill West 64, Mainland 9

Collingswood 49, Penns Grove 12

Overbrook (N.J.) 44, Bishop Eustace 36

Bordentown 60, Riverside 16

Hammonton 64, Camden 12

West Deptford 54, Camden 13

West Deptford 37, Hammonton 27

Pennsauken 40, Haddon Township 31

Cherokee 49, Pennsauken 24

Absegami 66, Gloucester Catholic 9

Absegami 54, Penns Grove 15

Blair Academy 54, Hill School 18

Buena 54, Pitman 16

Clayton 41, Gateway/Woodbury 25

Delran 51, Gloucester 18

Delsea 52, Barnegat 9

Delsea 57, Washington Township 16

Delsea 64, Vineland 9

Eastern 47, Pitman 18

Egg Harbor Township 48, Pitman 24

Gateway/Woodbury 61, Deptford 18

Highland 52, Kingsway 16

Hightstown 45, Burlington Township 27

Lower Cape May 45, Mainland 22

Moorestown 62, Riverside 9

Penns Grove 66, Gloucester Catholic 15

Pinelands 39, Burlington Township 36

Pinelands 37, Triton 30

Rancocas Valley 60, Hamilton West 18

Robbinsville 47, Rancocas Valley 28

Triton 38, Hightstown 32

Pemberton 66, Hamilton West 10

Robbinsville 36, Pemberton 30

Delran 72, Bishop Eustace 6

West Deptford 50, Timber Creek 24

Ocean City 69, Lindenwold 12

Cherokee 49, Williamstown 21

Haddon Township 37, Williamstown 33

Bishop Eustace 36, Maple Shade 33

Boys' Swimming

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape 117, Camden Catholic 53

Boys' Basketball Boxes

Bishop Eustace Showcase

Williamstown 16 18 17 10 - 61

Brandywine (Del.) 10 4 8 18 - 40

W: T.J. Booth 12, Dylan Convery 4, Hudson Etienne 1, On-nir Kendall 17, Marques Little 8, Dan Musilli 9, Lamar Parker 2, Eric De Los Santos 8.

Haddon Heights 14 11 12 8 - 45

Shawnee 14 11 6 15 - 46

HH: Tre Broadway 6, Lucian Brownlee 19, Kwame Dokes 9, Bilal Qadar 4, Nick Smith 7.

S: Dean Austin 17, Paul Chiusano 6, Luke Cooper 10, Sam Portner 10, Alec Warren 3.

Eastern 15 11 15 20 - 61

Schalick 8 16 6 7 - 37

E: Alex Barr 6, Logan Edwards 9, Tom Flacco 7, Darren Gibson 6, Matt Klinewski 22, Malik Sanders 9, John Scalindro 2.

S: Melvin Allen 11, Tariq Furbush 2, Mike Holloway 9, Troy Johnson 2, Tyler Lunsford 4, DeAndre Solomon 9.

Paulsboro 14 15 18 9 - 56

Lenape 12 6 6 13 - 37

P: Deshaun Burgess 5, Cassius Carter 7, Nate Dubois 1, Brandon Hamilton 2, Theo Holloway 6, Tyrque King 1, Saleem Little 17, John Pellegrini 2, Keenan Williams 15.

L: Cameron Campbell 3, Ben Hunt 4, Jordan Johnson 2, Caleb Kupa 3, Michael Martin 6, Ryan McMahon 6, Cole Moody 3, John Morgan 5, Matt Popso 3.

Shoot Down Cancer Classic

Ocean City 17 19 9 13 - 58

Washington Township 15 14 18 17 - 64

OC: Zach Altieri 1, Garrett Jones 1, Kieran Kelleher 7, Conner Laverty 19, Justin Ruggia 11, Jeremy Sullivan 19.

WT: Spencer Cook 1, Julian Jastrzebski 32, Savoy Jones 2, Brett Lawrence 24, Dom Nastasi 1, John Schoelkopf 2, Jerry Thompson 2.

Burlington Liberty

Burlington Township 19 19 4 13 - 55

Westampton Tech 8 14 21 22 - 65

BT: Jarren Abad 2, Kenny Davis 18, Dominique Joseph 7, Devin Matelett 3, Shelby Parris 9, Ian Taylor 2, Curtis Thompson 14.

WT: Clinton Asalu 18, Malik Davis 4, Lamar Morgan 24, George Parrish 2, Vladmir Sanon 8, Kieran Sullivan 7, Kasun Thompson 2.

Tri-County Diamond

Woodstown 4 11 15 3 - 33

Gloucester Catholic 3 7 17 17 - 44

W: Nick Battle 8, Francis Mulligan 2, Samuel Nowicki 2, Trevor Rosenbaum 16, Semaj Thomas 5.

GC: Chin Akwarandu 8, Matt Green 15, Keanu Kelii 3, Fran Kinsey 5, Tyler Mondile 11, Austin Regan 2.

Nonleague

Salem 14 9 12 16 - 51

Pennsauken 10 22 13 12 - 57

S: Ramon Boots 21, Chimenti Eason 4, Teron Nance 15, Mark Ross 4, Teyon Spence 4, Tahir White 2, Rashaun Williams 1.

P: Larenz Brown 20, Anthony Dadson 10, Voshon Mack 2, Travon McNair 6, Khalil Rhett 19.

Medford Tech 17 7 10 16 - 50

Moorestown 9 14 5 14 - 42

MT: John Armstead 10, Sidney Harris 1, DeAngelo Hilton 3, Derrick Jones 6, Dennis Tunstall 20, Shakwel Vincent 5, Isaiah Williams 5.

M: Treston Ellis 18, Colin Francisco 3, Yusuf Green 9, Chris Li 2, Seth West 10.

Pennsville 7 13 4 7 - 31

Collingswood 18 20 26 17 - 81

P: Jeremy Boucher 4, Kyle Craner 2, Marcus Denson 2, Jeremy McCoy 5, David Nichols 3, Colin Rieger 9, Robbie Saulin 6.

C: Easton Aaron 2, Steve Copeland 14, Isac Deskin 19, Steve Earl 4, TJ Jones 2, Chase Kaiser 3, Ibrahim Kargbo 2, Tyree Mann-Barnes 8, Malik Muhommad 4, Patrick O'Donnell 6, Anthony Rivera 2, Chris Valle 4, Jordan Wallace 11.

Atlantic Tech 9 13 9 12 5 - 48

Audubon 10 13 16 4 8 - 51

AT: Will Akins 8, Isaiah Bell 5, Dante Jenkins 5, Matt Marmaro 4, Rose 4, Ahmad Shepherd-Sloan 17, Marcus Watson 5.

A: Brian Furlong 3, Eli Lapp 4, Nick May 3, Shawn McKee 2, Eric Schorr 4, Dillon Tassi 21, Zack Thomas 14.

Girls' Basketball Boxes

South Jersey Invitational

Clearview 6 10 10 22 - 48

Lower Cape May 14 11 12 18 - 55

C: Ali Donohue 4, Jordan Harbaugh 15, Liz Kramer 13, Alexa Plitt 7, Hannah Quast 7, Megan Young 2.

LCM: Maddie Gibson 14, Lauren Holden 26, Ariel Magee 10, Lizzy Sulecki 2, Carrie Wunder 3.

Willingboro 8 6 12 13 - 39

Ocean City 13 11 15 9 - 48

W: Te'Nel Coleman-Kearney 4, Vanessa Francis 11, Harris 2, Gabrielle Holman 4, Sierra Liggon 4, Maya Mosely 14.

OC: Olivia Briggs 17, Alexa Paone 5, Nicole Piergross 11, Taylor Price 6, Grace Sacco 2, Sierra Schoenwald 7.

Timber Creek 5 16 13 12 7 - 53

Rancocas Valley 13 7 12 14 11 - 57

TC: Joie Brittingham 4, Kirsten Flournoy 5, Celina Foxworth 4, Desiree Furbert 1, Brittany Martin 29, Summer Pierce 3, Amanda Riiff 5, Fatimah Williams 2.

RV: Deja Brown 3, Sabrina Jackson 7, Jonise Ledbetter 3, Lauren Moses 19, Kristin Smith 17, Dominique Ward 8.

Collingswood 0 7 6 7 - 20

Delran 8 8 11 2 - 29

C: Lauren Glaze 2, Hunt 2, Krista LaMaina 2, Morgan McConnell 1, Meghan O'Neill 7, Molly O'Neill 6.

D: Nicole Bayer 7, Brenna Cloud 14, Gena Gizzi 4, Kate Hancock 4.

Burlington Freedom

New Egypt 12 10 7 13 - 42

Riverside 7 2 18 18 - 45

NE: Ashlyn Borik 11, Bridgette Buckalew 11, Emily Davis 5, Faith Weber 15.

R: Damaje Anderson 18, Joannah Lim 5, Lyndsay Micucci 4, Carley Newman 13, Alix VanSciver 5.

Tri-County Conference

Kingsway 17 21 13 13 - 64

Pitman 12 3 11 4 - 30

K: Becca Brown 2, Allie Gallagher 9, Maddie Hahn 2, Zoe Hahn 21, Renee Hersperger 6, Lindsay Miller 2, Tiana Morgan 10, Kristen O'Donnell 4, Rachel Rivell 8.

P: Annie Beato 2, Hannah Cressman 2, Anna Hopkins 2, Brenna Lindner 2, Beth Patrick 18, Bella Villari 4.

Nonleague

Overbrook (N.J.) 6 12 10 11 - 39

Triton 5 13 9 17 - 44

O(: Joann Bodanza 11, Rachael McClaskey 4, Imani Peterson 11, Shainazia Peterson 6, Jade Pinto 2, Taylor Vanore 5.

T: Gina Ayusa 17, Alexis Fetuao 4, Kelsey Funk 5, Teyla Joseph 10, Samantha Stone 8.

Woodstown 13 10 17 12 - 52

Camden Acad. Charter 10 5 15 18 - 48

W: Chardea Booker 5, Paige Caldwell 25, Kayla Mayers 11, Teaunah Moulden 2, Ali Scottile 5, Colmia West 4.

CAC: Brianna Chambers 7, Safiyyah Lee 14, Zana Lee 2, Amy Loyola 16, Maria Vazquez 9.

Secaucus 16 18 13 21 - 68

Life Center 19 18 15 10 - 62

S: Kendall Caruso 9, Andie Lennon 26, Julia McClure 19, Julia Peschetti 2, Alyson Toman 2, Kristina Ulrich 10.

LC: Honesty Grayson 9, Aliyah Jeune 24, Ashley Jeune 10, Nicole Parriski 17, Grace Simmons 2.

Glassboro 11 5 8 6 - 30

Haddon Heights 19 9 25 9 - 62

G: Maria Mancini 14, Solona Reyes 2, Taina Rivera 3, Jaya Simmons 3, Callan Tweedie 8.

HH: Marissa Beebe 2, Myranda Christy 2, Jynazha Davis 5, Caroline Gormley 3, Alanna Jones 2, Alex Pease 2, Tyler Raysor 13, Ashley Reynolds 9, Nadja Riggs 24.

Paul VI 5 6 12 4 - 27

Shawnee 15 16 9 8 - 48

PV: Isabel Caruso 2, Simone Small 5, Aliyah Stephens 15, Kiana Ye 5.

S: Olivia Askin 18, Molly Bleacher 2, Kristine Cugliotta 3, Jenna Hoffner 3, Amanda Morello 4, Taylor Ryan 5, Nikola Williams 13.

Lenape 19 22 19 13 - 73

Cherry Hill East 14 9 16 9 - 48

L: Rena Carabases 4, Alicia Hampton 10, Shane Holmes 5, Mackenzie McErlean 4, Alexis Sears 26, Alex Seedes 11, Maddie Sims 13.

CHE: Aliyah Godwin 17, Julia Presant 9, Rachel Rivera 2, Yamalis Villegas 20.

Toms River East 10 10 8 9 - 37

Wildwood Catholic 11 23 7 10 - 51

TRE: Amanda Kennedy 15, Kristen Lister 7, Rachel Pivano 3, Meaghan Sullivan 1, Cassie Varvaro 11.

WC: Becky Andress 2, Kimberly Gawarzewski 2, Kennedy Johnson 16, Katie McCallion 15, Eileen McNulty 3, Olivia Rulon 7, Naiyanna Sabb 4, Danielle Sanderlin 2.

West Deptford 7 15 15 19 - 56

Deptford 6 14 22 22 - 64

WD: Ivory Ajamu 2, Kelsey Brown 2, Sam Budd 20, Dai'jah Diggs 3, Tina Furfari 11, Gabby Minnite 6, Rita Prinz 12.

D: Naonna Brown 6, Immani Bussie 10, Cheyenne Clark 32, Destini Curry 6, Ayranna Steele 10.

Haddonfield 10 14 6 7 - 37

Pennsauken 9 11 5 16 - 41

H: Briana Gess 10, C.C. Mooney 6, Hayley Raymond 7, Taylor Sehdev 6, Arpie Senopoulos 4, Meghan Smart 4.

P: Aleyah Dupree 7, Alyssa Frisby 3, Kristen Roberts 12, Briana Roberts 11, Tenille Stewart 6, Lorraine Velez 2.

Moorestown Friends 13 10 10 6 - 39

Lindenwold 10 9 6 7 - 32

MF: Camille Aguilar 17, Jasmine Brown 2, Sarah Henig 2, Katrina Savon 8, Noell Smith 10.

L: Iasha Beeks 4, Anndrea Lloyd 12, Tyanna Moore 4, Davonna Patterson 2, Kendra Smith 10.

Gloucester 11 10 19 12 - 52

Clayton 6 2 0 7 - 15

G: Taylor Blackiston 2, Makenzie Cooper 6, Alisha Fox 18, Kylee Hirst 6, Jacqueline Myers 6, Nikki Velez 14.

C: Catherine Copeland 5, Ceciley Joynes 1, Francesca Shipe 6.

Girls' Swimming

FRIENDS SCHOOLS CHAMPIONSHIP

At Swathmore College (yards)

Teams: Westtown 97, Friends' Central 63, Friends Select 49, Moorestown Friends 41, George School 27, Shipley 23, Abington Friends 8.

200 medley relay: 1 Westtown (Katie Schick, Alyce-Faye Eichelberger, Anne Katherine Burn, Stephanie Schick) 2:03.46; 2 Moorestown Friends 2:09.20; 3 Friends Select 2:09.20.

200 freestyle: 1 Katie Schick, Westtown, 2:05.91; 2 Emily Flick, Friends' Central, 2:06.63; 3 Kiara Kahan, Friends Select, 2:17.04.

200 IM: 1 Alyce-Faye Eichelberger, Westtown, 2:13.89; 2 Sydney Chamley-Oerton, Friends' Central, 2:21.38; 3 Kayla Kahan, Friends Select, 2:38.04.

50 freestyle: 1 Stephanie Schick, Westtown, 26.00; 2 Stephanie Walker, Moorestown Friends, 26.83; 3 Lisa Eiffes, Moorestown Friends, 27.27.

100 butterfly: 1 Sydney Chamley-Oerton, Friends' Central, 1:02.35; 2 Stephanie Schick, Westtown, 1:02.85; 3 Gulia Acchione, Shipley, 1:07.72.

100 freestyle: 1 Katie Schick, Westtown, 57.99; 2 Elizabeth Flick, Friends' Central, 59.81; 3 Maya Zarate-Ramirez, Friends Select, 1:01.85.

500 freestyle: 1 Emily Flick, Friends' Central, 5:44.80; 2 Gulia Acchione, 5:54.16; 3 Kiara Kahan, Friends Select, 6:09.60.

200 freestyle relay: 1 Friends Central (Sydney Chamley-Oerton, Elizabeth Flick, Emilia Weinberg, Emily Flick) 1:49.55; 2 Westtown, 1:58.81; 3 George School, 2:00.36.

100 backstroke: Alyce-Faye Eichelberger, Westtown, 58.69; 2 Natasja Lessiohadi, George School, 1:06.96; 3 Elizabeth Flick, Friends' Central, 1:08.23.

100 breaststroke: 1 Kayla Kahan, Friends Select, 1:20.34; 2 Lisa Eiffes, Moorestown Friends, 1:25.34; 3 Rachel Wei, Westtown, 1:28.92.

400 freestyle relay: 1 Westtown (Katie Schick, Stephanie Schick, Jamie Soika-Murphy, Alyce-Faye Eichelberger) 3:52.22; 2 Friends' Central, 4:04.83; 3 Friends Select, 4:29.16.

Boys' Swimming

FRIENDS SCHOOLS CHAMPIONSHIP

At Swarthmore College (yards)

Teams: Friends' Central 121, George School 52, Westtown 35, Moorestown Friends 29, Abington Friends 27, Friends Select 24, Shipley 18

200 medley relay: 1 Friends' Central (Noah DeLeon, Kyle Tuverson, Robby Saligman, Alec Clothier), 1:50.84; 2 Westtown, 1:56.03; 3 George School, 1:57.02.

200 freestyle: 1 Emmett Otis, Friends Select, 1:49.34; 2 Gus L Anderson, Friends' Central, 1:51.07; 3 Brandon Beach, Moorestown Friends, 1:58.64.

200 IM: Ben Shapiro, Friends' Central, 2:07.83; 1 Aris A Mourelatos, Friends' Central, 2:08.17; 3 Fritz Hillegas, George School, 2:25.16.

50 freestyle: 1 Grant Loescher, George School, 22.85; 2 Aris A Mourelatos, Friends' Central, 23.49; 3 Jesse Joo, Shipley, 23.90.

100 butterfly: 1 Ben Shapiro, Friends Central, 57.66; 2 Gabe Solms, Abington Friends, 59.09; 3 Chris Stack, George School, 1:02.87.

100 freestyle: 1 Emmett Otis, Friends Select, 50.76; 2 Kyle O Tuverson, Friends' Central, 51.89; 3 Jesse Joo, Shipley, 52.17.

500 freestyle: 1 Gus L Anderson, Friends' Central, 4:58.92; 2 Noah DeLeon, Friends' Central, 5:14.57; 3 Evan Steinberg, Abington Friends, 5:41.98.

200 freestyle relay: 1 Friends' Central (Aris Mourelatos, Noah DeLeon, Gus L Anderson, Ben Shapiro), 1:46.23; George School, 1:39.93; 3 Westtown, 1:41.02.

100 backstroke: 1 Noah DeLeon, Friends' Central, 59:16; 2 Evan Steinberg, Abington Friends, 1:09.67; 3 Aidan Fitzsimmons, Friends' Central 1:10.75.

100 breaststroke: 1 Kyle Tuverson, Friends' Central, 1:06.58; 2 Dire Ezeh, Westtown, 1:11.00; 3. Alex Giganti, Friends Select, 1:14.18.

400 freestyle relay: Friends' Central (Ben Shapiro, Aris Mourelatos, Gus L Anderson, Kyle O Tuverson), 3:33.9; 2 Moorestown Friends, 4:10.25; 3 Shipley, 4:15.26

Sunday's Schedules

Boys' Basketball

SHOOT DOWN CANCER CLASSIC

At St. Augustine.

Cedar Creek vs. Seneca, 11 a.m.

Winslow Township vs. Bridgeton, 12:30

Pleasantville vs. Williamstown, 2:15

Eastern vs. St. Joseph, 3:45

Cherokee vs. Wildwood Catholic, 5:30

Girls' Basketball

Winslow Township at Gloucester Catholic, 4

Monday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Vineland, 6

Mainland at Absegami, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Lower Cape May at Hammonton, 5:30

Bridgeton at St. Augustine, 6

Ocean City at Middle Township, 7

NONLEAGUE

Westampton Tech at Haddon Township, 4

Camden Academy Charter at Triton, 5:15

Audubon at Clayton, 5:30

Wildwood at Atlantic Tech, 5:30

Delran at Moorestown Friends, 5:30

Bordentown at Lindenwold, 5:30

Gateway at Camden County Tech, 5:30

Woodbury at Medford Tech, 5:30

Holy Spirit at Oakcrest, 6

Trenton Catholic at Burlington Township, 6:30

Gospel of Grace at Life Center, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Maple Shade at Bordentown, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township at Millville, 4

Vineland at Atlantic City, 7

Absegami at Mainland, 7

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood at Haddonfield, 5:30

NONLEAGUE

Springside Chestnut Hill at Life Center, 3:45

Triton at Camden Academy Charter, 4

Moorestown Friends at Overbrook (N.J.), 4

Hamilton West at Northern Burlington, 5:15

Camden County Tech at Gateway, 5:30

Burlington Township at Trenton Catholic, 5:30

Medford Tech at Audubon, 5:30

Middle Township at Ocean City, 6

Oakcrest at Holy Spirit, 6

Holy Cross at Cinnaminson, 6:30

Clayton at Riverside, 6:30

Hammonton at Lower Cape May, 7

Wrestling

Overbrook (N.J.) at Camden

Oakcrest at Winslow Township, 4:30

Kingsway at Lenape, 6

Mainland at Palmyra, 6

Burlington Township at St. Joseph, 6

Vineland at Woodstown, 7

C. JERSEY GROUP 1 QUARTERFINALS

Bordentown at Burlington City, 7

C. JERSEY GROUP 2 QUARTERFINALS

Delran at Delaware Valley, 7

S. JERSEY GROUP 1 QUARTERFINALS

Penns Grove at Buena, 7

Haddon Township at Haddonfield, 7

S. JERSEY GROUP 2 QUARTERFINALS

Clayton at Woodstown, 7

Gateway at Highland, 7

S. JERSEY GROUP 3 QUARTERFINALS

Hammonton at Pennsauken, 7

Moorestown at Toms River South, 7

S. JERSEY GROUP 4 FIRST ROUND

Shawnee at Millville, 7

S. JERSEY GROUP 4 QUARTERFINALS

Toms River North at Cherokee, 6

Absegami at Cherry Hill West, 7

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC

B QUARTERFINALS

St. Joseph at Gloucester Catholic, 7

Bishop Eustace at Holy Spirit, 7

Girls' Swimming

SOUTH JERSEY PUBLIC B SEMIFINALS

Cherokee at Shawnee, 3:30

Tuesday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Palmyra at New Egypt, 6:30

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley at Moorestown, 5:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Delran at Willingboro, 5:15

Cinnaminson at Pemberton, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City at Millville, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Pleasantville at Atlantic Tech, 4

Wildwood Catholic at Buena, 6

Atlantic Tech at St. Joseph, 7

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Paulsboro, 5:30

Haddon Heights at Sterling, 5:30

Gateway at Haddon Township, 5:30

Woodbury at Audubon, 5:30

Haddonfield at Collingswood, 7

Overbrook (N.J.) at West Deptford, 7

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee at Eastern, 5:30

Washington Township at Lenape, 6

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Camden Catholic, 7

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Cherry Hill West at Shawnee, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE

Glassboro at Schalick, 5:30

Cumberland at Deptford, 5:30

Williamstown at Kingsway, 5:30

Gloucester Catholic at Highland, 7

Delsea at Clearview, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pennsville at Clayton

Salem at Gloucester, 5:30

Wildwood at Pitman, 6

NONLEAGUE

Timber Creek at Winslow Township, 3:45

Bordentown at Burlington Township, 5:15

Christian Academy at Gloucester Christian, 5:30

Florence at Maple Shade, 6:15

Pennsauken at Camden, 6:30

Westampton Tech at Trenton Catholic, 6:30

Medford Tech at Northern Burlington, 6:30

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected