Friday, August 1, 2014
Inquirer Daily News

S. Jersey Scoreboard

Tuesday's Results

Boys' Basketball

PENN-JERSEY LEAGUE SEMIFINALS

Doane Academy 65, City Center 48

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City 64, Palmyra 32

Holy Cross 37, Florence 36 (OT)

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro 79, Bordentown 50

Medford Tech 77, Cinnaminson 60

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit 71, Millville 57

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Ocean City 51, Hammonton 49

St. Augustine 59, Oakcrest 49

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 51, Overbrook (N.J.) 46

Paulsboro 79, Gateway 30

Haddon Township 42, Audubon 35

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee 54, Cherry Hill East 47

Eastern 45, Lenape 40

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Paul VI 55, Camden Catholic 34

TRI-COUNTY CONFERENCE

Delsea 69, Clearview 60

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Glassboro 44, Gloucester 37

NONLEAGUE

Pennsauken Tech 59, LEAP Acad. Charter 57

Pemberton 71, Penns Grove 63

Northern Burlington 58, Delran 51

Schalick 73, Triton 46

Wildwood 63, Camden County Tech 40

Williamstown 58, Egg Harbor Township 47

Cherry Hill West 54, Seneca 49

Trenton Catholic 74, Rancocas Valley 66

Bishop Eustace 74, Camden 62

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Pennsauken 43, Burlington Township 29

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Ocean City 41, Hammonton 19

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Middle Township 43, Lower Cape May 39

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township 63, Audubon 45

Haddon Heights 56, Haddonfield 39

Paulsboro 44, Gateway 25

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Shawnee 50, Timber Creek 46

TRI-COUNTY CONFERENCE

Deptford 51, Triton 32

Highland 33, Clayton 22

Woodstown 37, Delsea 36

NONLEAGUE

Bishop Eustace 72, Camden 35

Woodrow Wilson 71, Cinnaminson 32

Cherokee 66, Cherry Hill East 54

Camden Catholic 58, Paul VI 39

Delran 34, Northern Burlington 29

Holy Cross 56, Pemberton 28

Holy Spirit 62, Millville 44

Wrestling

Paulsboro 66, Gateway/Woodbury 3

Egg Harbor Township 49, Williamstown 28

Girls' Bowling

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern 3, Cherry Hill East 1

NONLEAGUE

GCIT 4, Pennsauken Tech 0

Washington Township 4, Cherokee 0

Deptford 3, Seneca 1

Bishop Eustace 4, Lindenwold 0

Shawnee 4, Camden County Tech 0

Cherry Hill West 4, Hammonton 0

Boys' Bowling

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East 4, Eastern 0

NONLEAGUE

Shawnee 4, Camden County Tech 0

Cherokee 3, Washington Township 1

Lindenwold 3, Bishop Eustace 1

Cherry Hill West 4, Hammonton 0

Boys' Basketball Boxes

Penn-Jersey Semifinals

City Center 8 9 17 14 - 48

Doane Academy 28 14 9 14 - 65

CC: Derek Bush 6, Jordan Freeland 12, John Meinel 15, Marshall Mitchell 10, Lewis Roman 1, Carl Watts 4.

DA: Tyler Allen 3, Marcos Baez 14, Matt Czyzewski 10, Titus Flowers 4, Tyler Heupel 6, Hayden Johnson 6, Chase Lane 2, Chris Scott 7, Jeffrey Sterling 13.

Burlco Freedom

Burlington City 18 14 16 16 - 64

Palmyra 10 5 8 9 - 32

BC: Shaquan Crowder 8, Jelanie Glaze 18, Eric Hawkins 2, Yamal Hilton 11, Wade Singletary 6, Nicholas Wajda 4, Tevin Whitter 5, Derrick Wright 10.

P: James Brett 2, Nick Dileo 3, Jovan Hairston 9, Kameron Kennedy 3, Tony Perkins 4, Davon Whitfield-Gaines 11.

Holy Cross 5 10 9 8 5 - 37

Florence 10 4 10 8 4 - 36

HC: Brandon Anderson 6, Tymere DeShield 2, Greg Kousoulis 8, Justin Marshall 2, David Noworyta 6, Jack Shontz 1, Matt Thomas 4, Jordan Walker 8.

F: Jordan Bryant 1, Marcus Lawless 15, Michael Morgan 2, Michael Muchowski 4, Javon Rankins 7, Mitchell Tanzani 7.

Burlington County Patriot

Bordentown 13 15 16 6 - 50

Willingboro 19 27 19 14 - 79

B: Matthew Culda 12, Matt Daniels 3, Dante Gipson 8, Myron Gordon 6, Shane Jardine 3, Jahmiere Van Kline 5, Brion Teel-Scott 13.

W: Thomas Farrior 11, Jeff Haddock 9, Antonio Parnell 7, Awwal Reid 19, Terique Robinson 13, Carey Saturne 5, Marquis Staples 5, Joey Taylor 8, Franklin Tyler 2.

Cinnaminson 6 16 24 14 - 60

Medford Tech 19 12 18 28 - 77

C: Will Cabbler 9, R. Damon 11, Matthew Gono 6, Ryan Hanratty 2, Jack Hart 17, Jackson Merget 9, Rich Rickus 4, Mark Staudenmayer 2.

MT: John Armstead 9, Elijahlee Freeman 2, Sidney Harris 7, DeAngelo Hilton 4, Ricky Jones 2, Derrick Jones 7, Dennis Tunstall 26, Shakwel Vincent 7, Isaiah Williams 13.

Cape-Atlantic National

St. Augustine 13 22 12 12 - 59

Oakcrest 15 9 14 11 - 49

SA: Kevin Kennedy 5, Sa'eed Nelson 11, Nate Segal 18, Brian Seward 12, Mike Vasturia 13.

O: Jordan Brooks 8, Vernon Burch 2, Gabe Castillo 6, Ladarrell Dixon 5, Lashawn Elliott 6, Quaaim James-Ward 6, Trevor Little 16.

Hammonton 11 9 16 13 - 49

Ocean City 12 8 10 21 - 51

H: Zak Barnard 1, Mark Giberson 13, Justin Harris 17, Trey Huey 10, Kevin Rivera 6, Brian Siligato 2.

OC: Griffin Grimes 4, Garrett Jones 6, Kieran Kelleher 11, Conner Laverty 12, Justin Ruggia 12, Jeremy Sullivan 6.

Colonial Conference

Audubon 16 4 8 7 - 35

Haddon Township 13 7 10 12 - 42

A: Brian Furlong 8, Eli Lapp 1, Rob Mecca 2, Eric Schorr 1, Dillon Tassi 9, Zack Thomas 14.

HT: Casey Boyle 22, Eric Dicresenzo 8, Nick Marino 6, RJ McCullough 3, Jake Mulroy 3.

Collingswood 14 16 7 14 - 51

Overbrook (N.J.) 7 9 13 17 - 46

C: Steve Copeland 6, Isaac Destin 11, Steve Earl 6, Tyree Mann-Barnes 12, Anthony Rivera 1, Jordan Wallace 15.

O(: James Alber 5, Malik Hickson 11, Bill Miller 10, Ali Shoultz 15, Tom Wyatt 5.

Gateway 6 7 2 15 - 30

Paulsboro 22 25 18 14 - 79

G: RJ Blanton 6, Spencer Fallon 3, Jeremy Hellyer 4, Dan Kline 11, Ryan Sole 6.

P: Deshaun Burgess 6, Cassius Carter 12, Nate Dubois 2, Brandon Hamilton 10, Theo Holloway 14, Tyrque King 11, Saleem Little 6, John Pellegrini 2, Leon Rone 3, Keenan Williams 9, Devon WIlliams 4.

Olympic American

Eastern 14 14 7 10 - 45

Lenape 12 9 6 13 - 40

E: Alex Barr 9, Darren Gibson 6, Matt Klinewski 28, Malik Sanders 2.

L: Cameron Campbell 2, Kelsey Gray 6, Caleb Kupa 2, Garrett Mahon 3, Michael Martin 4, Ryan McMahon 2, Cole Moody 6, John Morgan 9, Jesse Spitznas 3, D. Yerkes 3.

Cherokee 4 17 17 16 - 54

Cherry Hill East 16 8 6 17 - 47

C: Paul Belamy 8, Brian Cunningham 5, Ben Handel 11, Kyle Kahriger 8, Marcus Lewis Marshall 4, Jake Powell 2, Tyler Tobin 6, Kevin Wixted 10.

CHE: Ronnie Barnes 4, Phil Cunha 8, Timmy Perry 8, Jake Silpe 19, Tommy Smerciak 7, Austin Wetzler 1.

Olympic National

Camden Catholic 10 9 10 5 - 34

Paul VI 12 12 11 20 - 55

CC: Rob Brosh 4, Brendan Crawford 7, Courtney Cubbage 8, Jake Johnson 9, Thomas Organ 6.

PV: Alex Danko 4, Jair Green 6, Jay Howard 18, DeVhante Mosley 6, Matt Risse 11, Ivan Robinson 7, Jahvan Rosbia 3.

Tri-County Classic

Glassboro 5 10 17 12 - 44

Gloucester 9 8 6 14 - 37

G: Ken Dobbins 3, Andrew Fisher 12, Acosta Kittles 5, Deonte Rowland 3, Sam Smith 10, David Still 9, Jared Victor 2.

G: Andrew Boulden 11, Tony Bultron 6, Vinny DiGiacomo 5, Ed Powell 5, Mark Seibert 3, Trey Thompson 2, Chris Wamsley 5.

Nonleague

Delran 11 15 10 15 - 51

Northern Burlington 16 14 12 16 - 58

D: Quamir Davis 21, Tim Hunt 11, Brenden Kennedy 2, Colin Romero 15, Ryan Strauss 2.

NB: Parker Dortch 8, Lawrence Garner 9, Mark Granberry 4, Kendal Little 2, Jonathan Martinez 4, Marhshe Terry 12, Cameron Tucker 4.

Wildwood 18 13 16 16 - 63

Camden County Tech 4 14 15 7 - 40

W: Brendan Bean 3, Jahnire Coleman 13, Dave Flanders 10, Gerald Gibbs 6, Mikal Poteat 5, Justin Soto 2, Jose Valentin 22, Kevin Wright 2.

CCT: Bruce Beckwith 13, Nakee King 4, Mickles 2, Izaiah Streater 4, Eron Trowery 1, Ray Ray Young 16.

Williamstown 20 13 6 19 - 58

Egg Harbor Township 17 10 5 15 - 47

W: T.J. Booth 26, Dylan Convery 10, Hudson Etienne 2, On-nir Kendall 11, Marques Little 4, Dan Musilli 3, Lamar Parker 2.

EHT: Quanif Ames 2, Christian Estrada 10, Carmine Fiore 5, Keyshawn McMahon 21, Jonah Surman 9.

Schalick 20 16 22 15 - 73

Triton 10 11 14 11 - 46

S: Melvin Allen 25, Dante Camilli 4, Rashaan Holloway 17, Mike Holloway 9, Shamirr Kennedy 2, Tyler Lunsford 6, Will Murphy 2, DeAndre Solomon 8.

T: Darren Aupperle 4, Aaron Bailey 7, Colton Cargen 3, Connor Casey 5, Chris Dalbey 14, Frank Ipri 2, Mike Wright 11.

Pennsauken Tech 11 10 12 26 - 59

LEAP Academy Charter 13 14 16 14 - 57

PT: Michail Duran 7, Elbin Fraguso 5, Isaiah Louis 2, D'Wan McCrary 6, Tynell Nelson 5, Imire Pollitt 4, Charlie Shambry 3, Stacy Thomas 27.

LAC: Clark 5, Coley 7, Donovan Guess 17, Hannah 2, Johnson 9, Andrew Morgan 8, Marc Ortiz 6, Tymir Walker 3.

Cherry Hill West 17 8 16 13 - 54

Seneca 10 12 15 12 - 49

CHW: Joe Ajike 1, Elijah Bey 7, Danny Buckwalter 10, Adriel Bustinera 4, Jack Goan 13, Austin Mecca 7, Can Oztamur 12.

S: Ryan Bradway 2, Tommy Egan 5, Connor Egan 5, Jake Ferrell 9, Nashir Hollingshead 2, Jake Limpert 6, Mike Mulvihill 4, Liam O'Connor 5, John Rebori 5, Alex Weightman 6.

Bishop Eustace 10 16 24 24 - 74

Camden 13 14 7 28 - 62

BE: Jack Brandt 7, Brandon Cazan 22, Mike Cohen 5, Flo DaSilva 17, Sean Dumele 6, Conor McLaughlin 13, Isaiah Wingfield 4.

C: Brad Hawkins 14, Headen 9, Rasool Hinson 4, Jamal Holloway 5, Jamil Maddred 12, William McCants 11, Nasir Money 7.

Trenton Catholic 20 17 22 15 - 74

Rancocas Valley 17 16 13 20 - 66

TC: Jamir Anderson 11, Richmond Arirguzoh 6, Marquise Bell 8, Tony Ellington 12, Myles Powell 15, Malachi Richardson 19, James Wright 3.

RV: Vince Anfield 11, Nigel Barksdale 4, Niall Carpenter 13, Nick Davidson 16, Darius Dooley 2, Jalen Freeman 5, Adam Perry 15.

Girls' Basketball Boxes

Burlington County Liberty

Burlington Township 5 15 2 7 - 29

Pennsauken 8 8 18 9 - 43

BT: Carin Essex-Arline 11, Darian Francisco 5, Shavonne Hubbard 7, Liana Rulli 2, Alyssa Watson 2, D'Yana Wilcox 2.

P: Destiny Campbell-Scott 5, Aleyah Dupree 8, Kristen Roberts 3, Briana Roberts 14, Tenille Stewart 12, Lorraine Velez 1.

Cape-Atlantic American

Ocean City 14 6 16 5 - 41

Hammonton 2 2 8 7 - 19

OC: Olivia Briggs 7, Alexa Paone 4, Nicole Piergross 12, Taylor Price 4, Emily Rutter 2, Grace Sacco 11, Sierra Schoenwald 1.

H: McKenna Forry 6, Paige Mortellite 7, Mary Ann Rivera 4, Tamera Webster 2.

Cape-Atlantic National

Lower Cape May 8 15 8 8 - 39

Middle Township 8 14 13 8 - 43

LCM: Maddie Gibson 10, Lauren Holden 22, Ariel Magee 4, Lizzy Sulecki 2, Rian Young 1.

MT: Lauryn Fields 19, Holly McKaig 7, Marianna Peterson 3, Erin Ruskey 4, Bridget Ruskey 8, Oliva Salvo 2.

Colonial Conference

Haddonfield 8 6 13 12 - 39

Haddon Heights 9 16 15 16 - 56

H: Briana Gess 9, Lizzie Hammon 2, C.C. Mooney 4, Hayley Raymond 13, Taylor Sehdev 9, Meghan Smart 2.

HH: Sammy Baker 2, Jynazha Davis 6, Alex Pease 2, Tyler Raysor 12, Ashley Reynolds 17, Nadja Riggs 17.

Audubon 13 12 4 16 - 45

Haddon Township 18 14 19 12 - 63

A: Maddie Lord 28, Deanna Pineiro 14, Mackenzie Reilly 3.

HT: Katie Burns 8, Alayxiah Carr 22, Sarah Getzinger 5, Morgan Lenahan 9, Bella Preziosi 17, Erin Rust 2.

Paulsboro 4 11 11 18 - 44

Gateway 4 2 10 9 - 25

P: Cierra Corbin 2, Mykala DeBerry 1, Nancia Holmes 5, Alexus McKeithan 17, Le'Shai Scruggs 4, Courtney Williams 15.

G: Brianna Gismondi 12, Jada Hayes 2, Mikaela Lightcap 2, OLivia Lombardo 3, Katie Moniz 4, Antonia Pote 2.

Olympic Patriot

Timber Creek 6 13 12 15 - 46

Shawnee 17 13 8 12 - 50

TC: Joie Brittingham 8, Celina Foxworth 4, Desiree Furbert 3, Brittany Martin 19, Amanda Riiff 11, Fatimah Williams 1.

S: Olivia Askin 19, Jennifer Byrne 3, Jenna Hoffner 3, Karissa Mansure 4, Amanda Morello 10, Taylor Ryan 4, Nikola Williams 7.

Tri-County Conference

Highland 8 8 6 11 - 33

Clayton 1 2 7 12 - 22

H: K'yana Brown 13, D.Sanders 2, Tamija Harrison 2, Nina Hicks 4, Gia LaBance 2, Erin Looby 6, Briana McKenzie 2, Morgan Reid 2.

C: Alena Brown 4, Catherine Copeland 8, Kristina Mak 3, Kamonah Praul 4, Francesca Shipe 3.

Delsea 8 8 12 8 - 36

Woodstown 10 9 8 10 - 37

D: Asya Alba 12, Kat Christina 5, Autumn Ingram 5, Shelby McCarty 11, Hannah Seabert 3.

W: Chardea Booker 3, Paige Caldwell 6, Kayla Mayers 14, Teaunah Moulden 2, Rieck 2, Ali Scottile 8, Colmia West 2.

Triton 6 11 10 5 - 32

Deptford 9 19 13 10 - 51

T: Gina Ayusa 2, Alexis Fetuao 3, Karlyn Harlow 1, Teyla Joseph 4, Mackenzie Laffertty 2, Alexandra Russick 2, Samantha Stone 9, Bailey Thomas 9.

D: Naonna Brown 7, Carmeecia Bryant 3, Immani Bussie 11, Cheyenne Clark 15, Destini Curry 6, Carly Dlouik 3, Ayranna Steele 6.

Nonleague

Millville 8 10 9 17 - 44

Holy Spirit 10 18 14 20 - 62

M: Lexi Bruno 15, Jordan Caez 3, Amanda Smith 16, Kaila Smith 10.

HS: Summer Crilley 27, Cass Gallagher 2, Bri Long 1, Natalie Neiderhofer 5, Amanda Reale 14, Sarah Shields 5, Audrey Wilson 8.

Paul VI 6 9 11 13 - 39

Camden Catholic 11 22 10 15 - 58

PV: Emily Barbera 2, Isabel Caruso 2, Kristen McShane 6, Sam Sack 2, Simone Small 4, Aliyah Stephens 14, Kiana Ye 9.

CC: Julia Braungart 11, Olivia Crenny 12, Cara Hardy 2, Michelle Obasi 7, Tara Racobaldo 19, Sierra Taylor 2, Tialah Thorton 5.

Northern Burlington 6 6 8 9 - 29

Delran 10 7 6 11 - 34

NB: Daysia Brown 2, Brianna Coit 6, LaChelle Colbert 1, Courtney Funk 2, Erika Hill 4, Nikki Root 4, Olivia Timmons 2, Kacie Walton 8.

D: Nicole Bayer 6, Brenna Cloud 11, Courtney Fitzpatrick 12, Gena Gizzi 5.

Pemberton 4 10 8 6 - 28

Holy Cross 15 14 16 11 - 56

P: Jada Champion 2, Davis 2, Kyanna Deravin 2, Joe-Annah Jean Jacques 3, Asanae Muwwakkill 4, Breana Philips 9, Lexus Phillips 6.

HC: Rachel Benson 2, Alliya Butts 26, Bridget Fynan 7, Katie Gurba 2, Mary Kiefner 6, MacKenzie Moran 2, Morgan Morrocco 1, Cassandra Skelton 2, Juliette Stockton 5, Jenna Turner 3.

Cherry Hill East 12 8 12 22 - 54

Cherokee 20 18 17 11 - 66

CHE: Sara Birchmeier 2, Aliyah Godwin 16, Julia Presant 13, Emily Reisman 1, Rachel Rivera 1, Zoe Schlessel 13, Jazz Sullivan 2, Yamalis Villegas 6.

C: Brown 11, Sammy Debicki 1, Cailey Gibson 6, Manzo 2, Shaye McGoey 8, Nolan 1, Leah Reistle 11, Isabella Therien 26.

Woodrow Wilson 8 15 32 16 - 71

Cinnaminson 6 12 6 8 - 32

WW: Shanyah Allen 2, Ciarah Bennett 4, Chanelle Perry 34, Iris Sanjurju 4, Tamara Sellers 11, Lyayshia Stevens 16.

C: Marissa Dileo 4, Alex Kane 2, Brittany Runyen 1, Naja Treadwell 20, Kelsey Treharne 5.

Camden 10 6 11 8 - 35

Bishop Eustace 12 23 21 16 - 72

C: Bryanna Balance 7, Campbell 2, Alexis Garrison 8, Tiara Maldonado 4, Artesia Owens 10, Christina Sunkett 2, Dominique Tantorieas 2.

BE: Natalie Alleva 4, Paulina Boyer 3, Jones 1, Allie Lynch 3, Darby O'Kane 6, Obianuju Obianwu 10, Illana Podwojniak 5, Quinn 4, Elizabeth Radley 16, Alexis Santarelli 14, Maureen Walsh 4.

Wednesday's Schedules

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Buena at Pleasantville, 5:30

QUAKER CUP SEMIFINAL

Moorestown Friends at George School, 4

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Cedar Creek at Cape May Tech, 5:30

NONLEAGUE

St. Joseph at Washington Township, 7

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Willingboro at Pemberton, 5:30

Burlington City at Holy Cross, 6

New Egypt at Delran, 6

Rancocas Valley at Moorestown, 6

Maple Shade at Palmyra, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at Holy Spirit

Oakcrest at St. Augustine, 6

Atlantic City at Egg Harbor Township, 6

Vineland at Absegami, 6

Ocean City at Middle Township, 7

St. Joseph at Buena, 7

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Gateway, 6:30

Collingswood at Haddon Heights, 7

West Deptford at Paulsboro, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East at Shawnee

Timber Creek at Camden, 5

Eastern at Cherokee, 5

Triton at Winslow Township, 5

Washington Township at Lenape, 6

Washington Township at Lenape, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE

Deptford at Woodstown

Penns Grove at Gloucester, 6:30

Kingsway at Clearview, 6:30

Schalick at Clayton, 7

Pitman at Pennsville, 7

Gloucester Catholic at Highland, 7

Williamstown at Delsea, 7

NONLEAGUE

Seneca at Audubon

Burlington Township at Pennsauken

Bishop Eustace at Overbrook (N.J.), 5:30

Bordentown at Cinnaminson, 6

Boys' Bowling

Bordentown at Ewing, 3:45

Thursday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Palmyra, 5:15

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Maple Shade at Delran, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Mainland, 5:30

Holy Spirit at Vineland, 6

Egg Harbor Township at Absegami, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Hammonton at St. Augustine, 6

Ocean City at Oakcrest, 6

Lower Cape May at Bridgeton, 7

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Gateway, 5:30

Woodbury at Overbrook (N.J.), 5:30

Collingswood at Lindenwold, 7

Paulsboro at West Deptford, 7

Haddonfield at Haddon Township, 7

Audubon at Haddon Heights, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Woodstown at Cumberland, 5:30

Highland at Glassboro, 5:30

Schalick at Gloucester Catholic, 7

Kingsway at Williamstown, 7

Triton at Delsea, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman at Gloucester, 5:30

Salem at Pennsville, 5:30

NONLEAGUE

Eastern at Timber Creek, 3:45

Cherokee at Winslow Township, 5:15

Rancocas Valley at Northern Burlington, 5:15

Vineland Prep at Clayton, 5:30

Westampton Tech at Willingboro, 5:30

Penns Grove at Wildwood, 6

Cherry Hill West at Lenape, 6

Seneca at Camden, 6:30

Cinnaminson at New Egypt, 6:30

Medford Tech at Burlington Township, 6:30

Holy Cross at Bordentown, 6:30

Camden Catholic at Washington Township, 7

Bishop Eustace at Cherry Hill East, 7

Woodrow Wilson at Shawnee, 7

Trenton Central at Life Center, 7:30

PENN-JERSEY CHAMPIONSHIP

Doane Acad. vs. Morrisville at Life Center, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Palmyra at Florence, 5:15

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Northern Burlington at Rancocas Valley, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Medford Tech at Maple Shade, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Mainland at Millville, 5:30

Oakcrest at Ocean City, 6

Absegami at Egg Harbor Township, 7

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook (N.J.) at Woodbury, 5:30

Gateway at Sterling, 5:30

Audubon at Haddon Heights, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester at Pitman

Wildwood at Penns Grove, 4

Williamstown at Kingsway, 4

Pennsville at Salem, 5:30

Gloucester Catholic at Schalick, 5:30

Cumberland at Woodstown, 7

Glassboro at Highland, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Delsea at Triton, 7

NONLEAGUE

Timber Creek at Eastern, 3:45

GCIT at Camden County Tech, 4

Woodrow Wilson at Shawnee, 5:15

Vineland at Holy Spirit, 5:30

Riverside at Moorestown, 5:30

Pemberton at Trenton Catholic, 5:30

Trenton at Life Center, 6

Cherry Hill West at Lenape, 6

Atlantic City at Buena, 6

Burlington Township at Cinnaminson, 6:15

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected