Friday, April 18, 2014
Inquirer Daily News

S. Jersey Scoreboard

Thursday's Results

Boys' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Ocean City 83, Bridgeton 75

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

St. Joseph 64, Buena 46

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township 53, Lindenwold 40

Haddon Heights 65, Overbrook (N.J.) 42

Gateway 53, Audubon 45

West Deptford 67, Collingswood 49

Haddonfield 73, Sterling 60

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Seneca 44, Timber Creek 36

TRI-COUNTY CONFERENCE

Schalick 84, Cumberland 41

Delsea 78, GCIT 49

Kingsway 66, Triton 34

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Gloucester 42, Pennsville 31

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Deptford 49, Glassboro 47

NONLEAGUE

Pennsauken Tech 55, Camden Academy 44

Pennington 59, Lenape 57

Camden County Tech 45, Atlantic Tech 41

Bishop Eustace 58, Eastern 46

Camden 71, Cherry Hill West 43

Cherry Hill East 85, Woodrow Wilson 53

Florence 53, Vineland Prep 26

Washington Township 53, Shawnee 34

Pitman 65, Penns Grove 51

Paul VI 54, Winslow Township 38

Cinnaminson 51, Holy Cross 37

Northern Burlington 69, Pennsauken 57

Camden Catholic 56, Cherokee 43

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Northern Burlington 43, Pennsauken 35

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township 54, Lindenwold 18

Sterling 38, Haddonfield 34

Woodbury 50, Paulsboro 31

Haddon Heights 53, Overbrook (N.J.) 41

Audubon 61, Gateway 24

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Winslow Township 54, Paul VI 35

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Holy Cross 41, Cinnaminson 39

Timber Creek 72, Seneca 48

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pitman 38, Penns Grove 31

Gloucester 51, Pennsville 12

Cumberland 32, Schalick 31

Deptford 64, Glassboro 29

Kingsway 54, Triton 30

Delsea 52, GCIT 39

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem 48, Clayton 40

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown 65, Clearview 42

NONLEAGUE

LEAP Academy Charter 40, Doane Academy 7 Bishop Eustace 51, Eastern 42

Hammonton 41, Highland 39

Wildwood Catholic 85, Cape May Tech 24

Camden Catholic 51, Cherokee 50

Washington Township 53, Shawnee 46

Westampton Tech 46, Pemberton 44 (OT)

Atlantic County Tech 53, Medford Tech 16

Blair Academy 58, Life Center 53

Delran 42, Riverside 30

Palmyra 45, Maple Shade 24

Holy Spirit 48, Absegami 37

Wrestling

West Deptford 39, Audubon 21

Girls' Swimming

Cherokee 123, Washington Township 47

Girls' Bowling

Holy Cross 4, Pennsauken 0

Deptford 3, Gloucester Catholic 1

Shawnee 4, Cherry Hill East 0

Washington Township 4, Hammonton 0

Cherokee 4, Kingsway 0

Boys' Bowling

Collingswood 2, St. Augustine 0

Northern Burlington 4, Delran 0

Shawnee 4, Cherry Hill East 0

Hammonton 3, Washington Township 1

Pennsauken 4, Holy Cross 0

Deptford 4, Gloucester Catholic 0

Lenape 3, Cherokee 1

Boys' Basketball Boxes

Cape-Atlantic National

Bridgeton 14 22 19 20 - 75

Ocean City 17 25 23 18 - 83

B: Marquese Bell 2, Stefon Bowman 21, Andrew Hall 2, Craig Singleton 8, Ty'trel Stubbs 15, Nazir Williams 17, Marquis Wilson 10.

OC: Zach Altieri 2, Griffin Grimes 14, Kieran Kelleher 8, Conner Laverty 16, Justin Ruggia 27, Jeremy Sullivan 16.

Cape-Atlantic United

St. Joseph 21 20 13 10 - 64

Buena 8 13 10 15 - 46

SJ: Laquay Brown 11, Jordan Davis 5, Drew Hohman 4, Jordan Lyles 2, Devin Martin 8, B.J. Mitchell 11, Ricardo Quiringdongo 5, Charlie Riccardi 13, Val Vadino 3, Marc Youngman 2.

B: Shawn Agosto 9, Raesean Cruz 10, Jesse Repko 2, Love Scott 8, Pat Speer 4, Jamal Tilman 8, Daniel Velazquez 5.

Colonial Conference

Haddon Township 15 17 6 15 - 53

Lindenwold 13 9 12 6 - 40

HT: Casey Boyle 9, Eric Dicresenzo 15, Jeb Howley 3, RJ McCullough 11, Jake Mulroy 12, Robert Preziosi 3.

L: Rakim Bryant 9, Myles Council 3, Bryce Hill 4, Malik Muldrow 14, Ernest Schuler 8, Chauncey Smith 2.

Gateway 14 16 14 9 - 53

Audubon 10 16 13 6 - 45

G: RJ Blanton 8, Tyree Clark 4, Justin Fredhoff 7, Dan Kline 4, Joel Melendez 6, Matt Spissell 7, Dan Teschko 17.

A: Brian Furlong 14, Eli Lapp 2, Nick May 3, Shawn McKee 4, Eric Schorr 6, Dillon Tassi 11, Zack Thomas 5.

Haddon Heights 21 12 22 10 - 65

Overbrook (N.J.) 9 5 14 14 - 42

HH: Frankie Bell 2, Tre Broadway 14, Lucian Brownlee 10, Jeff Cross 2, Kwame Dokes 11, Sklyer Glover 2, Tariq Miller 2, Kyle Pierce 2, Bilal Qadar 4, Nick Smith 12, Robert Tindley 4.

O(: James Alber 5, Malik Hickson 11, Bill Miller 10, Joel Minch 1, Ali Shoultz 4, Tom Wyatt 11.

Sterling 16 18 15 11 - 60

Haddonfield 17 13 24 19 - 73

S: Kevin Gilligan 15, Jelani James 10, Tommy Sheehan 9, Ryan Smith 5, Devon Tuten 23.

H: Abby Bah 4, Rich Bond 6, Nick DePersia 25, Robby Depersia 17, Tommy Kadar 2, Tyler Klaus 4, Jake Robinson 4, Ted Stavetski 11.

Collingswood 4 10 16 19 - 49

West Deptford 21 18 17 11 - 67

C: Isaac Destin 9, Vince DiMattia 3, Steve Earl 6, Ibrahim Kargbo 5, Tyree Mann-Barnes 14, Allen Valentine 7, Chris Valle 2, Jordan Wallace 3.

WD: Mike Gardner 14, Justin Hansen 18, Preston Harcum 3, Tyler Leonhardt 1, Luke McKeown 4, Marquise Owens 13, James Taylor 2, Isaiah Worthy 10.

Olympic National

Timber Creek 8 10 18 0 - 36

Seneca 7 11 13 13 - 44

TC: Dikemba Amungo 9, Caleb Bowser 14, Victonio Pratt 5, Keith Washington 4, Denzel Washington 4.

S: Ryan Bradway 6, Tommy Egan 3, Connor Egan 5, Jake Ferrell 8, Jake Limpert 6, Mike Mulvihill 1, Liam O'Connor 2, John Rebori 5, Alex Weightman 8.

Tri-County Conference

Triton 8 3 11 12 - 34

Kingsway 14 12 24 16 - 66

T: Aaron Bailey 8, Colton Cargen 7, Connor Casey 2, Tyrese Dallas 2, Ed Lott 3, Mike Wright 12.

K: Nehemiah Arzeez 9, Matt Blaszczyk 5, Dave Crinite 15, Will King 2, Ray Lawry 5, Colin Pollick 9, Brendan Pollick 4, Marcus Robinson 2, Nick Silva 15.

Delsea 20 25 18 15 - 78

GCIT 9 8 17 15 - 49

D: Greg Avis 2, Keith Braxton 8, Will Conrey 2, Kaleb Morton 17, Kamel Morton 3, Kwame Morton 27, Ronnie Russell 7, John Thomas 6.

G: Rob Brown 6, Steve Bujnowski 4, Sean Gahagan 27, CJ Garcia 2, Ed Merenda 8, AJ Pasquale 2.

Cumberland 12 14 12 3 - 41

Schalick 17 25 29 13 - 84

C: Bryant Banks 2, Joseph Boose 2, Chris Burch 12, Jules Marinduque 1, Joe Ordille 19, Casey Ordille 3, Jeremy Pepper 2.

S: Melvin Allen 5, Jeremiah Brown 2, Dante Camilli 2, Tariq Furbush 6, Mike Holloway 11, Rashaan Holloway 22, Troy Johnson 1, Tyler Lunsford 2, Will Murphy 10, DeAndre Solomon 23.

Tri-County Classic

Pennsville 2 8 10 11 - 31

Gloucester 8 13 11 10 - 42

P: Jeremy Boucher 2, Kyle Craner 6, Marcus Denson 1, Colin Rieger 13, Robbie Saulin 9.

G: Andrew Boulden 5, Tony Bultron 8, Vinny DiGiacomo 13, Ed Powell 2, Mark Seibert 6, Trey Thompson 2, Chris Wamsley 6.

Tri-County Diamond

Glassboro 12 12 12 11 - 47

Deptford 12 12 12 13 - 49

G: Bill Corsey 6, Andrew Fisher 3, Enis Hutchinson 4, Acosta Kittles 5, Deonte Rowland 11, Sam Smith 4, David Still 4, Jared Victor 10.

D: Glenn Abbott 11, Zack Chapman 2, Kevin Clark 2, Richie Cormaney 13, Jathen Vereen 4, Ron Whittaker 17.

Nonleague

Camden 13 20 23 15 - 71

Cherry Hill West 11 13 14 5 - 43

C: Brad Hawkins 6, Rasool Hinson 7, Jamal Holloway 19, Jamil Maddred 16, William McCants 14, Nasir Money 9.

CHW: Joe Ajike 5, Elijah Bey 5, Danny Buckwalter 7, Adriel Bustinera 6, Jack Goan 15, Nick Krake 3, Chris Reeves 2.

Bishop Eustace 10 16 14 18 - 58

Eastern 4 12 17 13 - 46

BE: Jack Brandt 1, Brandon Cazan 6, Mike Cohen 7, Flo DaSilva 6, Sean Dumele 9, Conor McLaughlin 17, Max Raiken 8, Isaiah Wingfield 4.

E: Alex Barr 14, Justin Fendrick 6, Tom Flacco 2, Matt Klinewski 18, Malik Sanders 6.

Camden Academy 11 6 17 10 - 44

Pennsauken Tech 6 16 19 14 - 55

CAC: Centeno 2, Jeremy DiPasquale 20, Desmond Hill 5, Jiles 2, Deondre Scott 12, Watson 3.

PT: Michail Duran 5, Elbin Fraguso 6, Isaiah Louis 2, D'Wan McCrary 6, Tynell Nelson 2, Imire Pollitt 9, Stacy Thomas 25.

Woodrow Wilson 15 11 13 14 - 53

Cherry Hill East 19 20 26 20 - 85

WW: Tymere Carter 28, Dean Diggs 2, Tarre Plowden 6, J'Quan Ragin 7, Nigel Sanchez 5, Giovanni Villa 5.

CHE: Ronnie Barnes 6, Josh Bonner 3, Azlan Cobb 9, Phil Cunha 3, Timmy Perry 15, Jake Silpe 18, Tommy Smerciak 10, Austin Wetzler 21.

Pennsauken 5 18 12 22 - 57

Northern Burlington 17 17 16 19 - 69

P: Larenz Brown 10, Zaire Davis 10, Voshon Mack 1, Gilberto Reyes 17, Khalil Rhett 14, Jaylen Robinson 3, Leroy Thomas 2.

NB: Parker Dortch 17, Lawrence Garner 8, Mark Granberry 13, Jonathan Martinez 1, Marhshe Terry 17, Cameron Tucker 13.

Lenape 10 19 15 13 - 57

Pennington 7 17 12 23 - 59

L: Kelsey Gray 14, Caleb Kupa 2, Michael Martin 9, Ryan McMahon 12, Cole Moody 9, John Morgan 9, Jesse Spitznas 2.

P: Andrew Gurick 1, Tyler Jones 13, Paul McWhirter 2, Kaison Randolph 21, Isiah Taylor 14, Elijah Wright 8.

Holy Cross 8 6 10 13 - 37

Cinnaminson 14 7 17 13 - 51

HC: Tymere DeShield 10, Greg Kousoulis 7, Justin Marshall 2, David Noworyta 2, Matt Thomas 2, Jordan Walker 14.

C: Will Cabbler 8, Matthew Gono 17, Jack Hart 9, Jake McDevitt 2, Jackson Merget 11, Rich Rickus 2, Mark Staudenmayer 2.

Penns Grove 10 7 16 18 - 51

Pitman 13 14 16 22 - 65

PG: Jermaine Carter 1, Davon Davis 4, Kyle Goodson 11, Allen Killiebrew 2, Avery Killiebrew 2, Tristin Lloyd 8, Kylee Ridgeway 2, Steven Sanchez 2, Dahkim Seals 5, Laqwin Stewart 14.

P: Dave Collinsworth 2, Tim Delaney 13, Darnell Foreman 26, Michael Gibson 3, Matt Spicer 4, Tyler Wisniewski 17.

Atlantic Tech 7 10 12 12 - 41

Camden County Tech 10 16 4 15 - 45

CCT: Bruce Beckwith 6, Eddie Gibson 10, James Pino 6, Izaiah Streater 4, Eron Trowery 3, Najee Watson 6, Ray Ray Young 10.

Cherokee 3 11 15 14 - 43

Camden Catholic 8 13 16 19 - 56

C: Paul Bellamy 19, Shane Douglas 3, Ben Handel 2, Kyle Kahriger 5, Marcus Lewis Marshall 5, Jake Powell 3, Kevin Wixted 6.

CC: Rob Brosh 4, Brendan Crawford 10, Courtney Cubbage 19, Jake Johnson 11, Thomas Organ 9, Jimmy Robinson 3.

Winslow Township 10 4 14 10 - 38

Paul VI 10 10 17 17 - 54

WT: Masner Beauplan 12, Elijah Campbell 2, Michael Cubbage 8, Nasir Fields 4, Devon Jones 2, Kenton Munn 10.

PV: Jair Green 14, Jay Howard 3, DeVhante Mosley 10, Matt Risse 6, Ivan Robinson 15, Jahvan Rosbia 6.

Shawnee 2 7 9 16 - 34

Washington Township 10 12 16 15 - 53

S: Dean Austin 8, Matt Canuso 2, Eric Clark 8, Luke Cooper 2, Sam Portner 2, Mike Shinske 5, Alec Warren 7.

WT: Spencer Cook 3, Holston 2, Julian Jastrzebski 9, Savoy Jones 8, Brett Lawrence 8, Dom Nastasi 8, Justin Ortiz 2, John Schoelkopf 8, Jerry Thompson 5.

Girls' Basketball Boxes

Burlington Liberty

Northern Burlington 2 5 21 15 - 43

Pennsauken 7 13 3 12 - 35

NB: Brianna Coit 4, Courtney Funk 1, Erika Hill 15, Kolelnick 2, Nikki Root 4, Terry 6, Kacie Walton 11.

P: Destiny Campbell-Scott 6, Aleyah Dupree 4, Briana Roberts 8, Kristen Roberts 10, Tenille Stewart 7.

Colonial Conference

Haddonfield 9 4 6 15 - 34

Sterling 11 9 6 12 - 38

H: Briana Gess 10, Hayley Raymond 9, Taylor Sehdev 7, Arpie Senopoulos 2, Meghan Smart 6.

S: Dominique Budd 6, Leilani Naone-Carter 13, Ke'alohi Naone-Carter 2, Jenna Scully 4, Latasha Sparrow 2, Jordan Wallace 11.

Gateway 6 8 4 6 - 24

Audubon 20 24 9 8 - 61

G: Boehm 2, Miranda Braun 6, Brianna Gismondi 2, Mikaela Lightcap 2, Antonia Pote 12, Felicia Simmons 2.

A: Molly Furlong 4, Kim Hill 6, Maddie Lord 15, Erica Lord 9, Emily Massi 7, Val Pineiro 9, Mackenzie Reilly 6, Bailey Warren 2, Kaitlyn Young 5.

Haddon Heights 12 10 15 16 - 53

Overbrook (N.J.) 15 14 6 6 - 41

HH: Myranda Christy 4, Jynazha Davis 8, Alex Pease 2, Tyler Raysor 10, Ashley Reynolds 9, Nadja Riggs 20.

O(: Joann Bodanza 10, Alyssa Cavallaro 8, Rachael McClaskey 4, Imani Peterson 2, Shainazia Peterson 11, Taylor Vanore 6.

Lindenwold 5 3 2 8 - 18

Haddon Township 19 11 15 9 - 54

L: Iasha Beeks 3, Anndrea Lloyd 7, Lopez 3, Tyanna Moore 2, Kendra Smith 3.

HT: Lindsay Ball 2, Katie Burns 10, Alayxiah Carr 9, Sarah Getzinger 9, Morgan Lenahan 10, Bella Preziosi 11, Erin Rust 3.

Olympic National

Winslow Township 10 10 19 15 - 54

Paul VI 6 8 9 12 - 35

WT: Ashli Cheek 5, Kyanna Filmore 8, Imani Hurst 2, Jocelynne Jones 17, Jada Matthews 19, Amiaya Melvins 3.

PV: Isabel Caruso 1, Kristen McShane 6, Maria Owsiak 1, Simone Small 6, Aliyah Stephens 17, Kiana Ye 4.

Olympic Patriot

Seneca 6 15 11 16 - 48

Timber Creek 20 18 18 16 - 72

S: Sam Andrews 9, Megan Drum 2, Rachel Jankowski 2, Emily Metzger 2, Sam Scarpello 2, Maddy Schulte 7, Erica Snow 18, Doni Tejada 6.

TC: Joie Brittingham 17, Celina Foxworth 2, Desiree Furbert 7, Brittany Martin 12, Summer Pierce 15, Amanda Riiff 19.

Cinnaminson 10 7 13 9 - 39

Holy Cross 10 8 7 16 - 41

C: Allison Axelrod 2, Sabrina Axelrod 4, Marissa Dileo 6, Caitlyn Kollar 1, Brittany Runyen 12, Naja Treadwell 14.

HC: Alliya Butts 20, Bridget Fynan 3, Alex Hickey 1, Megan Katzmar 2, MacKenzie Moran 4, Morgan Morrocco 5, Cassandra Skelton 2, Juliette Stockton 4.

Tri-County Conference

GCIT 8 12 12 7 - 39

Delsea 15 10 15 12 - 52

G: Brandi Chester 10, Taylor Favinger 12, Ashley McGinn 13, Kathleen Parker 2, Brooke Pietrzak 2.

D: Asya Alba 16, Autumn Ingram 7, Shelby McCarty 15, Parks 8, Abby Poisker 6.

Pitman 8 14 11 5 - 38

Penns Grove 9 6 4 12 - 31

P: Annie Beato 6, Brenna Lindner 6, Beth Patrick 14, Stephanie Polo 12.

PG: Vineese Hill 7, Rashira Nichols 4, Danica Pratta 6, Rayana Roher 2, Antoinette Winchester 12.

Gloucester 11 15 20 5 - 51

Pennsville 4 3 1 4 - 12

G: Taylor Blackiston 6, Makenzie Cooper 5, Emily Erlink 2, Alisha Fox 16, Kylee Hirst 8, Skyler Pino 2, Rachel Tomlin 2, Nikki Velez 10.

P: Lindsy Black 5, Laura Esham 1, Sydney Hackett 4, Alyssa Whipkey 2.

Kingsway 11 14 17 12 - 54

Triton 4 7 9 10 - 30

K: Allie Gallagher 9, Zoe Hahn 15, Maddie Hahn 2, Renee Hersperger 12, Lindsay Miller 3, Tiana Morgan 4, Kristen O'Donnell 3, Rachel Rivell 6.

T: Teyla Joseph 9, Layne Olsen 11, Samantha Stone 10.

Tri-County Royal

Clearview 6 6 15 15 - 42

Williamstown 13 18 22 12 - 65

C: Nikki Bouzakis 2, Ali Dononhue 3, Jordan Harbaugh 11, Liz Kramer 2, Karli Pelino 6, Alexa Plitt 12, Hannah Quast 3, Megan Young 3. W: Taylor Abbott 8, Amber Anderson 13, Taylor Bynoe 14, Cianni Carter 4, Julia Dixon 18, Ally Dowd 5, Lauren Wood 3.

Nonleague

Blair Academy 14 12 19 13 - 58

Life Center 13 11 12 17 - 53

BA: Camavan 11, Cavanaugh 30, Edwards 12, Hunter 3, Ryan 2.

LC: Theresa Ekhelar 1, Honesty Grayson 5, Ashley Jeune 11, Aliyah Jeune 14, Nicole Parriski 14, Grace Simmons 3, Winnie Tyobee 5.

Medford Tech 1 4 4 7 - 16

Atlantic County Tech 17 15 8 13 - 53

MT: Julia Bachman 8, Tiara Bradham 2, Tanya Saunders 2, D'Aisha West 4.

ACT: Hannah Garel 2, Tekyya Harrell-James 6, Courtney Hartman 6, Alex Herod 2, S. Kemmer 4, Lily Kinman 2, Amber Lombardi 1, Yasmeen Nelson 20, Tamia Taylor 10.

Holy Spirit 18 11 8 11 - 48

Absegami 4 6 12 15 - 37

HS: Summer Crilley 17, Cass Gallagher 7, Bri Long 12, Amanda Reale 6, Audrey Wilson 6.

A: Julia Dolan 3, Barbara Gedeon 2, Sara Pietropola 11, Mary Riggs 10, Eva Sodaitis 11.

Washington Township 18 8 11 16 - 53

Shawnee 13 16 9 8 - 46

WT: Brianna Capacchione 4, Kelly Giedemann 6, Kylie Giedemann 23, Ciara Keitt 1, Jessica Monte 11, Erin Rafter 8.

S: Olivia Askin 4, Jennifer Byrne 18, Kristine Cugliotta 3, Jenna Hoffner 1, Karissa Mansure 6, Taylor Ryan 4, Nikola Williams 10.

Camden Catholic 7 22 16 6 - 51

Cherokee 10 19 8 13 - 50

CC: Julia Braungart 10, Olivia Crenny 2, Cara Hardy 4, Michelle Obasi 14, Tara Racobaldo 12, Sierra Taylor 6, Tialah Thorton 3.

C: Brown 11, Cailey Gibson 5, Shaye McGoey 14, Leah Reistle 5, Isabella Therien 15.

Delran 0 15 16 11 - 42

Riverside 6 15 1 8 - 30

D: Nicole Bayer 14, Brenna Cloud 4, Gena Gizzi 12, Gabriel Gizzi 6, Jess Larson 3, Brianna Taylor 3.

R: Damaje Anderson 9, Joannah Lim 4, Lyndsay Micucci 4, Carley Newman 7, Alix VanSciver 6.

Maple Shade 3 6 7 8 - 24

Palmyra 7 9 18 11 - 45

MS: Erin Haddon 2, Michelle Lubin 6, Jeri Thomspon 3, MaryKate Wilson 13.

P: Mariah Best 17, Sierra Forman 9, Ally Gross 4, Damaris King 12, Amber Orfe 3.

Westampton Tech 7 8 14 13 4 - 46

Pemberton 11 7 14 10 2 - 44

WT: Dalazia Bailey 8, Charde Herrington 7, D'Zhanae' Roman 16, Keina Thorpe 3, Dionna Tunstall 12.

P: Brittanie Bingham 16, Jada Champion 15, Joe-Annah Jean Jacques 3, Asanae Muwwakkill 4, Breana Philips 6.

Wildwood Catholic 22 26 24 13 - 85

Cape May Tech 6 9 7 2 - 24

WC: Becky Andress 2, Grace Ann Carroll 2, Kimberly Gawarzewski 8, Kennedy Johnson 24, Katie McCallion 10, Caitlin McMullan 3, Caitlin Nanos 2, Olivia Rulon 16, Naiyanna Sabb 8, Danielle Sanderlin 10.

CMT: Cezanne Czworkowski 4, Katie Ferrante 2, Gabbi Johnson 3, Clancy Larkin 6, Jessica McAnulty 4, Danielle Pennington 4, Aras Walker 1.

Highland 14 6 12 7 - 39

Hammonton 16 11 5 9 - 41

H: K'yana Brown 6, Devon Graf 12, Nina Hicks 1, Jasmine Miranda 11, Morgan Reid 8, Tyler Stokes 1.

H: Farris Ellington 9, Farry 6, Paige Mortellite 14, Mary Ann Rivera 2, Tamera Webster 10.

Eastern 14 6 8 14 - 42

Bishop Eustace 12 10 15 14 - 51

E: Hannah Baruch 6, Emily Fendrick 8, Miranda Konstantinides 12, Holly Norbury 1, Olivia Schneider 15.

BE: Natalie Alleva 6, Paulina Boyer 7, Clare Monaghan 4, Obianuju Obianwu 7, Illana Podwojniak 4, Elizabeth Radley 8, Alexis Santarelli 15.

Doane Academy 1 0 2 4 - 7

LEAP Academy Charter 13 11 10 6 - 40

DA: Mona Lisa Hyppolite 2, Zaniya Lewis 5.

LAC: Briah Carr 14, Eloche Fofana 2, Janie Jones-Waddell 4, Thalia Ramos 13, Jordayn Wilburn 7.

Friday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Vineland at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Millville, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Oakcrest at Lower Cape May, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Cape May Tech at St. Joseph, 7

Wildwood Catholic at Pleasantville, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Deptford at Highland, 5:30

GCIT at Williamstown, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Gloucester at Wildwood, 6

NONLEAGUE

Clayton at Penns Grove, 5:30

Moorestown at Pennsauken, 5:30

Buena at Audubon, 5:30

Cape May Tech at Cedar Creek, 5:30

Cedar Creek at Hammonton, 5:30

Delran at Gateway, 5:30

Seneca at Lenape, 6

Cherry Hill West at Haddon Township, 6:30

Burlington Township at Doane Academy, 6:30 Schalick at Woodstown, 7

Delsea at Middle Township, 7

Robbinsville at Northern Burlington, 7

Atlantic Christian at Christian Academy, 7:15

BATTLE BY THE BAY

Rancocas Valley vs. Sanford at Atlantic City, 6

St. Augustine at Atlantic City, 8

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Pennsauken at Moorestown, 5:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Pemberton at Bordentown, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township at Vineland, 6

Ocean City at Bridgeton, 6

Millville at Atlantic City, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Atlantic County Tech at Cedar Creek, 5:30

Middle Township at Our Lady of Mercy, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

St. Joseph at Cape May Tech, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Woodstown at Schalick, 5:30

Penns Grove at Clayton, 5:30

Highland at Deptford, 5:30

Wildwood at Gloucester, 6

NONLEAGUE

Palmyra at Pennsauken Tech, 3:45

Moorestown Friends at Medford Tech, 5:15

Westampton Tech at Maple Shade, 5:15

TPLS Christian Acad. (Va.) at Life Center, 5:30

Overbrook (N.J.) at Cumberland, 5:30

Robbinsville at Northern Burlington, 5:30

Lower Cape May at Oakcrest, 6

Seneca at Lenape, 6

Cinnaminson at Rancocas Valley, 6:30

FRIENDS SCHOOL PLAY-IN GAME

Moorestown Friends at Friends' Central, 4

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Northern Burlington, 7

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Overbrook (N.J.)

Haddonfield at Collingswood, 7

Haddon Township at Haddon Heights, 7:30

OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Eastern, 4:30

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected