Tuesday, July 15, 2014
Inquirer Daily News

S. Jersey Scoreboard

Thursday's Results

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Township 68, N. Burlington 60

Rancocas Valley 66, Moorestown 45

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City 52, Mainland 43

Holy Spirit 56, Egg Harbor Township 47

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

St. Augustine 51, Middle Township 23

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold 62, Overbrook (N.J.) 44

Paulsboro 88, Collingswood 44

Woodbury 58, West Deptford 56

Haddonfield 84, Audubon 57

Haddon Heights 62, Gateway 49

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee 36, Lenape 30

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy 58, City Center 46

TRI-COUNTY CONFERENCE

Highland 78, GCIT 45

Kingsway 62, Glassboro 49

Delsea 78, Schalick 75

Williamstown 52, Deptford 40

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem 32, Pennsville 30

Pitman 77, Gloucester 30

NONLEAGUE

Bishop Eustace 60, Paul VI 58

Penns Grove 79, Wildwood 39

Winslow Township 57, Seneca 51

Rancocas Valley 52, Pemberton 27

Millville 78, Buena 44

Eastern 74, Shawnee 59

Burlington City 68, Delran 47

Woodstown 68, Triton 36

Cherry Hill West 60, Timber Creek 40

Bordentown 58, Palmyra 40

Camden 73, Bridgeton 54

Girls' Basketball

SOUTH JERSEY INVITATIONAL BASKETBALL TOURNAMENT

Camden Catholic 75, Delran 21

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley 52, Moorestown 27

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

St. Joseph 65, Atlantic County Tech 15

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook (N.J.) 47, Lindenwold 35

Haddon Heights 53, Gateway 34

West Deptford 55, Woodbury 44

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee 44, Lenape 43

Washington Township 65, Cherry Hill East 40

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Winslow Township 64, Seneca 55

Timber Creek 61, Cherry Hill West 32

TRI-COUNTY CONFERENCE

Salem 48, Pennsville 17

Gloucester 59, Pitman 24

Deptford 60, Clearview 50

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton 36, Schalick 25

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Triton 44, Cumberland 29

NONLEAGUE

Cinnaminson 45, Westampton Tech 36

Haddon Township 50, Sterling 38

Moorestown Friends 40, Westtown 33

Willingboro 64, Pennsauken 19

Shawnee 41, Eastern 34

Millville 60, Buena 43

Wildwood Catholic 68, Cedar Creek 45

Wrestling

Westampton Tech 54, Bishop Eustace 24

Boys' Swimming

OLYMPIC CONFERENCE

Cherokee 119, Camden Catholic 50

NONLEAGUE

Moorestown Friends 99, Shipley 34

Girls' Swimming

George School 87, Moorestown Friends 64

Moorestown Friends 68, Shipley 60

Girls' Bowling

Pennsauken 3, Burlington Township 1

Boys' Bowling

Pennsauken 2, Burlington Township 2

Collingswood 4, Gloucester 0

Boys' Basketball Boxes

Burlington Liberty

Burlington Township 12 15 19 22 - 68

Northern Burlington 13 13 19 15 - 60

BT: Kenny Davis 25, Nijewel Holliday 4, Joseph Isaac 6, Daniel Joseph 8, Shelby Parris 11, Tykeim Robinson 10, Ian Taylor 2.

NB: Parker Dortch 12, Lawrence Garner 9, Kendal Little 8, Marhshe Terry 13, Cameron Tucker 18.

Moorestown 7 10 15 13 - 45

Rancocas Valley 12 17 24 13 - 66

M: Dan Dyer 4, Treston Ellis 4, Colin Francisco 11, Yuseth Green 6, Seth West 20.

RV: Vince Anfield 21, Nigel Barksdale 8, Niall Carpenter 3, Jordan Cole 2, Nick Davidson 9, Darius Dooley 12, Jalen Freeman 1, Adam Perry 10.

Cape-Atlantic League American

Holy Spirit 15 9 16 16 - 56

Egg Harbor Township 6 15 12 14 - 47

HS: Uumhad Collier 2, Leon Daniels 12, John Middleton 13, Junior Saintel 17, Jordan Taylor 12.

EHT: Quanif Ames 12, Omar Dixon 5, Estrada 1, Carmine Fiore 6, Keyshawn McMahon 8, Austin Smith 2, Surman 11, Shemar Williams 2.

Atlantic City 12 10 14 16 - 52

Mainland 13 9 12 9 - 43

AC: Jerome Chayee 2, Isaiah Graves 30, Jamir Prevard 12, Tashad Reynolds 2, Dennis White 4, Najee Winbish 2.

M: Dean Deveney 2, Darius Jerkins 13, Matthew McLaughlin 5, Ken Randall 20, Drew Riska 3.

Cape-Atlantic League National

Middle Township 8 5 3 7 - 23

St. Augustine 19 9 12 11 - 51

MT: Marty Caron 2, Trai Greer 7, Tanner Kerr 2, Frank McLaughlin 2, Yamire McNeal 9, Tim Toney 1.

SA: Warren Burich 3, Steve Corbo 4, Kevin Kennedy 3, Austin Kennedy 3, Sa'eed Nelson 11, Jake O'Neill 2, Nate Segal 13, Brian Seward 5, Mike Vasturia 7.

Colonial Conference

Overbrook (N.J.) 6 14 8 16 - 44

Lindenwold 16 17 14 15 - 62

O(: James Alber 3, Mike Black 8, Justin Hagee 2, Malik Hickson 5, Jordan Lowber 1, Bill Miller 6, Joel Minch 7, Ali Shoultz 8, Tom Wyatt 4.

L: Rakim Bryant 17, Myles Council 7, Bryce Hill 3, James Hines 3, Eric Hughes 7, Malik Muldrow 16, Ernest Schuler 9.

Haddonfield 30 21 22 11 - 84

Audubon 7 11 15 24 - 57

H: Bah 12, Rich Bond 2, Robby Depersia 19, Nick DePersia 13, Fell 2, Tommy Kadar 9, Tyler Klaus 8, Luke Leverick 2, Jake Robinson 6, Smart 1, Ted Stavetski 10.

A: Bordi 2, Brian Furlong 6, Eli Lapp 4, Shawn McKee 7, Eric Schorr 4, Dillon Tassi 27, Zack Thomas 7.

Collingswood 9 13 11 11 - 44

Paulsboro 27 22 15 24 - 88

C: Steve Copeland 10, Isac Deskin 12, Vince DiMattia 8, Ibrahim Kargbo 6, Tyree Mann-Barnes 5, Allen Valentine 1, Chris Valle 1, Jordan Wallace 1.

P: Deshaun Burgess 2, Cassius Carter 14, Alan Childress 3, Nate Dubois 2, Brandon Hamilton 14, Theo Holloway 16, Kyle Jones 4, Tyrque King 6, John Pellegrini 2, Cherron Quarles 2, Devon WIlliams 2, Keenan Williams 7.

Gateway 10 18 15 6 - 49

Haddon Heights 19 21 8 14 - 62

G: RJ Blanton 6, Tyree Clark 2, Justin Fredhoff 13, Jeremy Hellyer 2, Dan Kline 2, Matt Spissell 2, Dan Teschko 22.

HH: Jake Barr 2, Tre Broadway 15, Lucian Brownlee 19, Kyle Pierce 2, Bilal Qadar 7, Tyler Selby 2, Nick Smith 6, Robert Tindley 9.

Olympic Conference

Cherokee 10 8 6 12 - 36

Lenape 1 7 10 12 - 30

C: Paul Belamy 8, Kevin Brown 3, Ben Handel 9, Kyle Kahriger 4, Jake Powell 4, Tyler Tobin 3, Kevin Wixted 5.

L: Caleb Kupa 11, Michael Martin 2, Ryan McMahon 12, Cole Moody 1, John Morgan 2, Matt Popso 2.

Penn-Jersey League

City Center 6 7 15 18 - 46

Doane Academy 14 9 20 15 - 58

CC: Derek Bush 4, Orin Joiner 2, John Meinel 13, Marshall Mitchell 13, Carl Watts 14.

DA: Tyler Allen 6, Marcos Baez 20, Hunter Flann 1, Titus Flowers 8, Hayden Johnson 7, Chase Lane 2, Jeffrey Sterling 14.

Tri-County Conference

Glassboro 14 12 3 20 - 49

Kingsway 16 9 24 13 - 62

G: Ken Dobbins 2, Andrew Fisher 3, Enis Hutchinson 3, Acosta Kittles 16, Deonte Rowland 8, Sam Smith 6, David Still 1, Jared Victor 10.

K: Nehemiah Arzeez 5, Matt Blaszczyk 2, De'Ron Maxwell 3, Marcus Mays 8, Brendan Pollick 10, Colin Pollick 8, Marcus Robinson 12, Jordan Rodney 14.

Schalick 16 24 22 13 - 75

Delsea 16 22 22 18 - 78

S: Melvin Allen 16, Tariq Furbush 2, Mike Holloway 7, Rashaan Holloway 24, Tyler Lunsford 6, DeAndre Solomon 20.

D: Kris Anderson 8, Greg Avis 3, Keith Braxton 22, Dan McDuffie 2, Kaleb Morton 9, Kwame Morton 11, Ronnie Russell 23.

Deptford 5 8 13 14 - 40

Williamstown 13 20 13 6 - 52

D: Glenn Abbott 13, Zack Chapman 4, Kevin Clark 1, Richie Cormaney 4, Kris Mooring 8, Ron Whittaker 10.

W: T.J. Booth 4, Dylan Convery 19, Kendall Fearn 9, E Hudson 10, Marques Little 4, Dan Musilli 6.

Tri-CountyClassic

Gloucester 3 2 6 19 - 30

Pitman 17 26 18 16 - 77

G: John Bryszewski 3, Andrew Burkhart 2, Vinny DiGiacomo 4, Petrik 2, Chris Wamsley 12.

P: Jay Amwake 3, Dave Collinsworth 4, Kyle Collinsworth 5, Drew Davenport 2, Tim Delaney 10, Darnell Foreman 13, Michael Gibson 4, Kyle Leach 4, Andrew Sawyer 4, Matt Spicer 4, Eric Stafford 16, Tyler Wisniewski 8.

Nonleague

Seneca 8 14 12 17 - 51

Winslow Township 11 14 19 13 - 57

S: Ryan Bradway 2, Connor Egan 2, Jake Ferrell 12, Nashir Hollingshead 2, Jake Limpert 6, Mike Mulvihill 4, Liam O'Connor 2, John Rebori 8, Alex Weightman 13.

WT: Romire Artis 4, Masner Beauplan 22, Elijah Campbell 4, Michael Cubbage 10, Nasir Fields 6, Kenton Munn 3, Devon Robinson 8.

Bordentown 13 20 12 13 - 58

Palmyra 8 12 10 10 - 40

B: Matthew Culda 10, Dante Gipson 12, Myron Gordon 23, Shane Jardine 11, Brion Teel-Scott 2.

P: James Brett 10, Jovan Hairston 3, Kameron Kennedy 5, Max Smyth 10, Davon Whitfield-Gaines 12.

Delran 9 8 18 12 - 47

Burlington City 19 12 24 13 - 68

D: Quamir Davis 16, Tim Hunt 19, Brenden Kennedy 2, Matt Murphy 2, Collin Romero 3, Ryan Strauss 1, Deavonte Wingfield 2.

BC: Crowder 11, Jelanie Glaze 16, Traweshawn Harden 2, Eric Hawkins 4, Yamal Hilton 10, Tevin Whitter 4, Derrick Wright 21.

Camden 20 14 23 16 - 73

Bridgeton 12 14 12 16 - 54

C: Jaleel Hatcher 2, Brad Hawkins 19, Rasool Hinson 12, Jamal Holloway 12, Jamil Maddred 13, William McCants 15.

B: Marquese Bell 13, Stefon Bowman 7, Cappadona Miller 4, Kevin Scott 2, Craig Singleton 7, Ty'trel Stubbs 2, Jacquis Watty 2, Nazir Williams 11, Latrell Williams 1, Marquis Wilson 5.

Eastern 19 15 10 30 - 74

Shawnee 9 13 20 17 - 59

E: Alex Barr 16, Justin Fendrick 2, Tom Flacco 2, Matt Klinewski 29, Malik Sanders 20, John Scalindro 5.

S: Dan Austin 11, Mike Caples 4, Paul Chiusano 3, Luke Cooper 7, Mike Shinske 15, Alec Warren 19.

Paul VI 3 16 11 28 - 58

Bishop Eustace 11 16 13 20 - 60

PV: Alex Danko 3, Jair Green 12, Jay Howard 27, Matt Risse 12, Jahvan Rosbia 4.

BE: Brandon Cazan 19, Mike Cohen 5, Flo DaSilva 25, Conor McLaughlin 5, Max Raiken 2, Walter 3, Isiaha Wingfield 1.

Cherry Hill West 16 15 15 14 - 60

Timber Creek 6 10 10 14 - 40

CHW: Joe Ajike 2, Elijah Bey 20, Danny Buckwalter 7, Adriel Bustonera 2, Jack Goan 7, Can Oztamur 17, Chris Reeves 5.

TC: Dikemba Amungo 7, Randy Bell 4, Justice Davila 2, Victonio Pratt 6, Denzel Washington 3, Keith Washington 10.

Rancocas Valley 9 12 17 14 - 52

Pemberton 6 0 11 10 - 27

Wildwood 16 10 8 5 - 39

Penns Grove 29 11 16 23 - 79

Girls' Basketball Boxes

South Jersey Invitational Tournament

Delran 4 3 4 10 - 21

Camden Catholic 19 18 17 21 - 75

D: Nicole Bayer 3, Brenna Cloud 6, Gabriel Gizzi 12.

CC: Julia Braungart 21, Erin Campbell 11, Olivia Crenny 8, Michelle Obasi 4, Tara Racobaldo 9, Ariel Robinson 2, Sierra Taylor 10, Tialah Thorton 10.

Burlington County Liberty

Rancocas Valley 9 12 17 14 - 52

Moorestown 6 0 11 10 - 27

RV: Deja Brown 2, Gabby Coridon 4, Shannon Grogan 3, Imani Hanks 4, Sabrina Jackson 4, Jonise Ledbetter 4, Lauren Moses 15, Aaliyah Paxton 2, Dominique Ward 16.

M: Frankie Angeleri 5, Emily Filoon 6, Tristan McGinley 2, Alex O'Donnell 2, Pendino 4, Katie Twomey 2.

Cape-Atlantic League United

Atlantic County Tech 7 0 0 8 - 15

St. Joseph 17 16 24 8 - 65

ACT: Alex Herod 2, Duke James 5, Yasmeen Nelson 6, Tamia Taylor 2.

SJ: Phoebe Carano 20, Dana DiRenzo 12, Dana Donahue 8, Gabby Dudo 3, Lucia Dudo 2, Alexis Hoerter 3, Crissy Kozachyn 3, Shannon Nilson 4, Sammy Wetzel 10.

Colonial Conference

Lindenwold 11 7 15 2 - 35

Overbrook (N.J.) 13 10 8 16 - 47

L: Iasha Beeks 9, Anndrea Lloyd 16, Tyanna Moore 2, Kendra Smith 8.

O(: Joann Bodanza 7, Alyssa Cavallaro 9, Raquel Harris-Scott 1, Imani Peterson 2, Shainazia Peterson 10, Jade Pinto 1, Taylor Vanore 17.

Haddon Heights 15 14 13 11 - 53

Gateway 3 7 12 12 - 34

HH: Sammy Baker 2, Marissa Beebe 5, Myranda Christy 2, Jynazha Davis 13, Sam Lys 2, Leah Peshkin 2, Ashley Reynolds 14, Nadja Riggs 13.

G: Jada Hayes 2, Mikaela Lightcap 2, Katie Moniz 3, Antonia Pote 6, MacKell Schultes 19.

Olympic American

Cherry Hill East 5 18 10 7 - 40

Washington Township 16 18 21 10 - 65

CHE: Kendall Boardman 2, Aliyah Godwin 16, Grayson 2, Emily Reisman 5, Zoe Schlessel 6, Yamalis Villegas 9.

WT: Brianna Capacchione 7, Torrie Eggers 5, Megan Finucane 6, Kylie Giedemann 24, Kelly Gienemann 9, Ciara Keitt 2, Jessica Monte 6, Erin Rafter 4, Bella Sirado 2.

Lenape 5 13 8 17 - 43

Cherokee 14 6 11 13 - 44

L: Rena Carabases 4, Taylour Jones 7, Mackenzie McErlean 4, Alexis Sears 12, Alex Seedes 4, Maddie Sims 12.

C: Brown 2, Sammy Debicki 5, Cailey Gibson 4, Shaye McGoey 8, Leah Reistle 5, Isabella Therien 20.

Olympic Patriot

Winslow Township 14 17 14 19 - 64

Seneca 8 17 12 18 - 55

WT: Kyanna Filmore 13, Jocelynne Jones 14, Jada Matthews 22, Amiaya Melvins 6, Ashli Stinnett-Cheek 9.

S: Sam Andrews 3, Megan Drum 2, Emily Metzger 4, Maddy Schulte 1, Erica Snow 29, Doni Tejada 14, Jordan Wahrenberger 2.

Timber Creek 8 17 18 18 - 61

Cherry Hill West 16 5 8 3 - 32

TC: Joie Brittingham 7, Aarynn Crawley 4, Desiree Furbert 2, Brittany Martin 27, Summer Pierce 6, Amanda Riff 12, Fatimah Williams 3.

CHW: Libby Dougherty 10, Jess Iannetta 2, Anne Mullarkey 1, Sofia Velasquez 5, Sasha Williams 14.

Tri-County Conference

Clearview 7 9 18 16 - 50

Deptford 12 15 16 17 - 60

C: Ali Dononhue 7, Jordan Harbaugh 19, Liz Kramer 6, Karli Pelino 4, Alexa Plitt 9, Hannah Quast 5.

D: Naonna Brown 2, Carmeecia Bryant 4, Immani Bussie 6, Cheyenne Clark 30, Destini Curry 9, Ayranna Steele 9.

Pitman 2 6 5 11 - 24

Gloucester 16 17 21 5 - 59

P: Olivia Amwake 2, Annie Beato 5, Beth Patrick 10, Stephanie Polo 2, Julia Sanders 3, Katie Sayer 2.

G: Taylor Blackiston 4, Makenzie Cooper 13, Alisha Fox 14, Kylee Hirst 13, Jacqueline Myers 1, Skyler Pino 2, Nikki Velez 8, Sydney Weichmann 4.

Salem 13 10 13 12 - 48

Pennsville 7 0 5 5 - 17

S: Eh'Zhane Bell 4, Kayla Chapman 6, Montika Marts 4, Chelsea Parris 2, Colleen Parris 6, Kayla Robinson 10, Tiasia Tatem 12, Lauren Turner 4.

P: Jordan Beals 2, Lindsy Black 2, Lexie DePew 1, Laura Esham 3, Sydney Hackett 3, Kendall Hampton 2, Alyssa Whipkey 4.

Tri-County Classic

Clayton 7 7 12 10 - 36

Schalick 2 8 6 9 - 25

C: Catherine Copeland 9, Ceciley Joynes 3, Francesca Shipe 5, Jada Simon 19.

S: Grace Brown 4, Ayanna Chapman 4, Cassidy Long 8, Superia Ryan 3, Tiernny Wiltshire 8.

Tri-County Royal

Triton 9 13 16 6 - 44

Cumberland 11 7 9 2 - 29

T: Gina Ayusa 5, Alexis Fetuao 4, Kelsey Funk 9, Teyla Joseph 6, Layne Olsen 8, Danielle Steen 6, Samantha Stone 6.

C: Bokma 2, Brown 4, Cook 2, Cross 4, Donato 2, Hannah 2, Hawkins 8, Miletta 1, Nichols 2, Pepper 2.

Nonleague

Haddon Township 2 10 24 14 - 50

Sterling 8 9 12 9 - 38

HT: Katie Burns 2, Alayxia Carr 1, Sarah Getzinger 4, Morgan Lenahan 30, Bella Preziosi 13.

S: Ke'alohi Naone-Carter 9, Leilani Naone-Carter 5, Shannell Robinson 9, Jenna Scully 6, Latasha Sparrow 2, Jordan Wallace 7.

Pennsauken 5 6 6 2 - 19

Willingboro 19 16 20 9 - 64

P: Destiny Campbell-Scott 3, Briana Roberts 7, Kristen Roberts 2, Tenille Stewart 4, Shayla Tait 3.

W: Brashai Bolden 7, Dash 2, Vanessa Francis 14, Gabrielle Holman 4, Coleman Kearney 9, Sierra Liggon 8, Maya Mosely 20.

Westampton Tech 13 7 3 13 - 36

Cinnaminson 11 11 16 7 - 45

WT: Dalazia Bailey 9, Charde Herrington 3, Lewis 6, D'Zhanae' Roman 5, Thorpe 4, Dionna Tunstall 9.

C: Allison Axelrod 2, Sabrina Axelrod 4, Marissa Dileo 12, Alex Kane 1, Brittany Runyen 5, Naja Treadwell 17, Vanek 4.

Cedar Creek 12 10 8 15 - 45

Wildwood Catholic 21 8 19 20 - 68

CC: Fatima Blackwell 8, Jahneice Jaffe 8, Morgan Stefanski 2, Mikila Stefanski 3, Mercina Stefanski 11, Casey Thomas 13.

WC: Becky Andress 4, Kimberly Gawarzwski 3, Kennedy Johnson 22, Katie McCallion 2, Morgan Mulholland 1, Olivia Rulon 19, Naiyanna Sabb 6, Danielle Sanderlin 11.

Westtown 4 11 8 10 - 33

Moorestown Friends 13 8 9 10 - 40

W: Katria Dobbins 3, Julia Furey-Bastian 14, Naomi Jimenez 16.

MF: Camille Aguilar 8, Sarah Applegate 11, Jasmine Brown 6, Emily McKeown 6, Katrina Savon 4, Noell Smith 5.

Shawnee 11 10 9 11 - 41

Eastern 11 10 9 4 - 34

S: Olivia Askin 12, Jennifer Byrne 3, Kristine Cugliotta 4, Karissa Mansure 8, Nikola Williams 14.

E: Hannah Baruch 12, Emily Fendrick 4, Miranda Konstantinides 15, Olivia Schneider 3.

Friday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Trenton Catholic at Westampton Tech, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Pemberton at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Absegami at Vineland, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Oakcrest at Bridgeton, 7

Hammonton at Middle Township, 7

Ocean City at Lower Cape May, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Pleasantville at St. Joseph, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Shipley, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Schalick at Cumberland, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Salem, 5:30

NONLEAGUE

Burlington Township at Camden Academy Charter, 4

Christian Academy at King's Christian, 5:15

Medford Tech at Northern Burlington, 5:15

Pennsville at Camden County Tech, 5:30

Woodrow Wilson at Seneca, 5:30

Academy of New Church at Life Center, 6

Maple Shade at Florence, 6:15

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

New Egypt at Palmyra, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson at Pemberton, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Vineland at Absegami, 6

Bridgeton at Oakcrest, 6

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Shipley at Moorestown Friends, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem at Clayton, 5:30

NONLEAGUE

Burlington City at Medford Tech, 5:15

Camden County Tech at Pennsville, 5:30

Woodbury at GCIT, 5:30

Middle Township at Hammonton, 5:30

Camden Academy Charter at Burlington Township, 5:30

Seneca at Woodrow Wilson, 6

Lower Cape May at Ocean City, 6

Florence at Maple Shade, 6:15

Moorestown at Delran, 6:30

Capital Prep Charter at Life Center, 7:30

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Riverside

Holy Cross at New Egypt

Delran at Holy Cross, 5

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood at Overbrook (N.J.), 6

Lindenwold at Gateway, 6:30

Audubon at Haddon Township, 7

Haddon Heights at Haddonfield, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Camden Catholic at Cherry Hill East

Eastern at Shawnee, 6

NONLEAGUE

Camden Catholic at South Plainfield

Timber Creek at Highland, 7

Saturday's Schedules

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

New Egypt at Palmyra, 1

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Delran at Medford Tech, 1

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit at Absegami, 10 a.m.

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester at Gloucester Catholic, 6

NONLEAGUE

Cherry Hill West at Cherokee, 11:30 a.m.

West Deptford at Deptford, noon

Washington Township at Timber Creek, noon

Boys' Latin at Doane Academy, noon

St. Joseph at Haddon Heights, 12:30

Cherry Hill East at Kingsway, 1

Eastern at Paul VI, 1

Pennsauken at Collingswood, 1

Triton at Oakcrest, 2

Woodrow Wilson at Camden, 4

St. Augustine at Southern Regional, 6:30

Williamstown at Shawnee, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross at Riverside, noon

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Cedar Creek at Lower Cape May, 1

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester Catholic at Gloucester, 1

NONLEAGUE

Cumberland at Gateway, 10:30 a.m.

Haddonfield at Northern Burlington, 11:30 a.m.

Westampton Tech at Bordentown, noon

Shawnee at Williamstown, 1

Millville at Lenape, 1

Clearview at Holy Spirit, 1:30

Willingboro vs. Imhotep at Life Center, 2

Cherry Hill East at Kingsway, 3

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected