Pennsylvania Scoreboard

Yesterday's Results

Boys' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

Bristol 78, MaST Charter 58

Lower Moreland 60, Plumstead Christian 28

Morrisville 52, Christopher Dock 49

Holy Ghost Prep 45, Girard College 38

New Hope-Solebury 51, Jenkintown 48 (OT)

CENTRAL LEAGUE

Springfield (D) 60, Conestoga 51

Ridley 69, Strath Haven 65 (OT)

Lower Merion 61, Marple Newtown 42

Haverford High 58, Penncrest 32

Upper Darby 70, Radnor 53

CHES-MONT LEAGUE

W.C. Henderson 67, Avon Grove 46

Bishop Shanahan 69, Bayard Rustin 54

West Chester East 53, Downingtown West 51

DEL-VAL LEAGUE

Interboro 56, Chichester 30

Chester 81, Harriton 46

Glen Mills 79, Penn Wood 52

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Germantown Friends 55, Moorestown Friends 28

Academy of New Church 77, Friends Select 40

Friends' Central 69, Shipley 37

Abington Friends 69, Westtown 26

INTER-AC LEAGUE

Haverford School 59, Chestnut Hill 36

Malvern Prep 55, Episcopal Academy 42

Germantown Academy 74, Penn Charter 71

KEYSTONE CONFERENCE

Church Farm 58, Phil-Mont Christian 57

PENN-JERSEY LEAGUE

DeLaSalle 66, Mercer Christian 33

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Phoenixville 73, Pottsgrove 27

St. Pius X 58, Pottstown 54

Boyertown 33, Spring-Ford 30

Upper Perkiomen 59, Perkiomen Valley 54

PUBLIC LEAGUE

Engineering & Science 43, Northeast 33

Sayre 60, GAMP 59

Mastbaum 67, Olney 53

Vaux 75, Parkway 66

Overbrook 55, Roxborough 51

FitzSimons 69, CAPA 23

Lincoln 63, Washington 62

Southern 72, Franklin Learning Center 61

Central 55, University City 46

Phila. Electrical 73, Fels 47

Math, Civics & Science 69, Mastery Charter 65

Communications Tech 64, Swenson 55

Imhotep Charter 63, Phila. Academy Charter 18

Bok 72, Martin Luther King 67

Frankford 64, Dobbins 47

Furness 65, Germantown 60

William Penn 55, Kensington 50

Freire Charter 64, World Communications 59

Strawberry Mansion 84, Bodine 41

Lamberton 37, Saul 32

Edison 91, West Philadelphia 51

Paul Robeson 85, Masterman 81 (OT)

Hope Charter 79, Del-Val Charter 66

Prep Charter 77, New Media Charter 32

Simon Gratz 88, Bartram 45

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Oxford 69, Delco Christian 54

Unionville 51, Devon Prep 49

Great Valley 58, Garnet Valley 50

Octorara 71, Kennett 65 (OT)

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham 49, Quakertown 45

Methacton 77, Upper Merion 50

Upper Moreland 62, Springfield (M) 44

Wissahickon 51, Upper Dublin 39

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks East 43, Souderton 37

Central Bucks West 55, William Tennent 49

Council Rock North 65, Council Rock South 53

Norristown 70, Hatboro-Horsham 49

SUBURBAN ONE NATIONAL

Abington 53, Bensalem 47 (OT)

Central Bucks South 75, Neshaminy 61

Pennsbury 86, Truman 44

North Penn 55, Pennridge 48

TRI-COUNTY LEAGUE

Wyncote 52, West-Mont Christian 46

Mercy Vocational 54, Woodlynde 37

Phelps 57, Kimberton Waldorf 36

NONLEAGUE

Valley Forge 56, George School 46

International Christian 68, City Center 46

Stern Hebrew 79, Pa. School for Deaf 44

Pilgrim Christian 59, Christian Academy 57

Girls' Basketball

BICENTENNIAL LEAGUE

MaST Charter 48, Calvary Christian 45

Christopher Dock 40, Girard College 34

Lower Moreland 51, Jenkintown 30

CATHOLIC ACADEMIES

St. Basil 50, Sacred Heart 21

Merion Mercy 62, Nazareth Academy 46

Mount St. Joseph 58, Gwynedd-Mercy 33

Villa Maria 53, Villa Joseph Marie 52 (OT)

CATHOLIC LEAGUE NORTH

Archbishop Wood 43, St. Hubert 23

Conwell-Egan 70, Kennedy-Kenrick 54

Cardinal Dougherty 55, Bishop McDevitt 39

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

Cardinal O'Hara 75, Little Flower 38

Archbishop Prendergast 54, West Catholic 30

Neumann-Goretti 65, Hallahan 40

CENTRAL LEAGUE

Penncrest 38, Haverford High 37

Conestoga 53, Springfield (D) 45

Upper Darby 53, Radnor 41

Lower Merion 48, Marple Newtown 35

Ridley 39, Strath Haven 31

CHES-MONT LEAGUE

Bishop Shanahan 67, Bayard Rustin 53

Downingtown East 64, Coatesville 29

West Chester East 50, Downingtown West 45

DEL-VAL LEAGUE

Harriton 40, Interboro 21

Academy Park 48, Chichester 35

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Shipley 59, Friends' Central 35

Germantown Friends 56, Moorestown Friends 30

Abington Friends 59, Westtown 21

INTER-AC LEAGUE

Notre Dame 59, Springside 39

Agnes Irwin 41, Penn Charter 33

Episcopal Academy 57, Baldwin 48

PENN-JERSEY LEAGUE

Pine Forge 30, Akiba Hebrew 26

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Owen J. Roberts 65, Pottsgrove 55

Pottstown 62, St. Pius X 59

Spring-Ford 59, Boyertown 41

Upper Perkiomen 52, Phoenixville 32

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Oxford 68, Delco Christian 25

Great Valley 44, Garnet Valley 19

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham 72, Quakertown 42

Methacton 45, Upper Merion 31

Upper Dublin 72, Wissahickon 33

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Central Bucks East 34, Souderton 20

William Tennent 48, Central Bucks West 43

Norristown 55, Hatboro-Horsham 33

SUBURBAN ONE NATIONAL

Pennsbury 65, Truman 48

Pennridge 60, North Penn 28

NONLEAGUE

Christian Academy 48, Pilgrim Christian 34

Faith Christian 52, High Point Baptist 39

Wrestling

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Friends' Central 84, Abington Friends 0

NONLEAGUE

Penn Charter 48, Germantown Friends 24

Westtown 48, Chestnut Hill 25

Chestnut Hill 72, Friends Select 6

Chestnut Hill 69, Tatnall (Del.) 6

Swimming

GIRLS

Strath Haven 98, Agnes Irwin 83

(SH: Billings 2:23.66 200 freestyle, 6:28.16 500 freestyle; AI: Laura Matthews 2:33.09 200 IM, 1:20.55 100 breaststroke)

Episcoipal Academy 102, Shipley 73

BOYS

Episcopal Academy 90, Shipley 78

Bowling

BOYS

North Penn 4, Bensalem 0

(NP: Eric Rappaport 257 game, Tom DiFrancesco 671 series; B: Mike Abrams 258 game, 641 series)

Roman Catholic 4, Archbishop Carroll 0

(RC: Ian Evans 267 game, Dalton Sladek 713 series; AC: Chris McKeaney 258 game, 683 series)

Conwell-Egan 3, La Salle 1

(Bryan Horvath 256 game, 727 series; L: Anthony Adams 225 game, 595 series)

Monsignor Bonner 2990, St. Joseph's Prep 2901

(MB: Matt Kolauger 267 game, 720 serfies; SJP: Hank Mushinski 279 game, 709 series)

Archbishop Wood 4, Cardinal Dougherty 0

(AW: Dan Slocum 247 game, John Schrader 587 series; CD: L. Mitchell 199 game, Corey Key 515 series)

Archbishop Ryan 4, Father Judge 0

(AR: Matt Ball 277 game, 718 series; FJ: Paul Beeman 227 game, 644 series)

GIRLS

North Penn 4, Bensalem 0

(NP: Hillary Floczak 232 game, 616 series; B: Danielle Presto 176 game, 483 series)

Archbishop Prendergast 2, Cardinal O'Hara 2

(AP: Lauren Pescatore 203 game, 568 series; CO: Michelle Sulpizio 216 game, Emily McGehrin 579 series)

Girls' Volleyball

NONLEAGUE

Princeton Day (N.J.) 3, Shipley 2

(22-25, 25-19, 19-25, 25-19, 15-11. S: Stevie Snyder 14 kills, 3 blocks; Julia Drake 5 kills, 5 digs)

Squash

BOYS

Chestnut Hill 4, Episcopal Academy 3

Penn Charter 7, Haverford School 0

Boys' Basketball Line Scores

BICENTENNIAL LEAGUE

Plumstead Christian21259-28

Lower Moreland17201112-60

PC: Ben Drake 4, Liu 2, Kevin Morrison 2, Matt Parker 2, Austin Petrie 5, Ryan Shroyer 8, Andrew Steege 2, Whalen 3.

LM: Thomas Burke 2, Ben Dillan 10, Jerry Dougherty 2, Daniel Fox 4, Kiki Javardian 9, Dylan Lyons 4, Frank McGarry 6, Matt Moskowitz 3, Louis Sarris-Grau 20.

MaST Charter10121323-58

Bristol28132413-78

MC: Jose dePraines 2, Robert Prigge 2, Anthony Rice 6, Lee Schlossberg 5, Donald Solomon 16, Suarez 8, Blair Thomas 10, Glen Welton 4, Carroll Wilson 5.

B: Adimson 3, Danny Cuevas 8, Shane Davis 4, Matt Gasper 16, Mike Pinelli 3, Matt Pinelli 6, Rocco Pirollo 10, Asa Rankins 14, Torres 8, Eric Wade 5, S. Wade 1.

Morrisville12151015-52

Christopher Dock79924-49

M: Bashawn Harris 7, Everton Harris 13, John Jones 12, Terrance McClees 15, Dashawn Watson 5.

CD: Nick Burke 19, Brandon Kiser 2, Alex LaRosa 4, Owen Longacre 14, Brett Moyer 6, Jake Snyder 2, Nathan Weaver 2.

Girard College1010612-38

Holy Ghost Prep7111413-45

GC: Torrell Candeleria 4, Lance Devero 4, Omar Ford-Bey 6, James Foster 2, Lorenzo Mendez 6, Trevor Peoples 13, Mark Thomas 2, Clifford White 1.

HGP: Jim Barrett 4, Nick DeLuca 11, Bob Lantzy 4, Chris Lucarini 11, Colin McCarthy 15.

Jenkintown17101236-48

New Hope-Solebury10134159-51

J: Connor Beltz 3, Anthony Federici 7, Alex Flood 6, Jesse Hill 23, Nick Jaskula 9.

NH: Steve Diodati 10, Chris Francy 16, Mike Kelly 7, Dan Kelly 3, Doug Moore 9, Stephan O'Neil 6.

CENTRAL LEAGUE

Conestoga13101711-51

Springfield (D)12131421-60

C: Tim Barnes 11, Jake Cohen 6, Mike Henrici 20, Max Kenan 4, Kevin O'Hara 7, Nihja White 3.

S: Kory Chester 10, Dan McGarrigle 15, Frank McKnight 9, Lou Meindl 7, Chuck Silio 5, Chris VonTanhausen 14.

Strath Haven913151810-65

Ridley411132714-69

SH: Aaron Benson 4, Jerome Benson 9, Willie Curry 21, Walter Dixon 3, Carl McKenzie 17, Mike Reese 9, Jake Smith 2.

R: Dahmir Barrett 4, Steven Egee 22, Shamar Harris 6, Calvin Newell 14, Dan Robinson 19, Chad Wilson 4.

Marple Newtown481614-42

Lower Merion13151815-61

MN: Dale Allen 2, Mike Bartusiak 3, Dan Cavalerri 6, Matt D'Ottaviano 3, Dan Giordano 3, Kyle Johnson 5, John Liberty 7, John Rutecki 13.

LM: Eric Barefield 11, Adam Ellison 2, Kevin Escott 9, Carl Johnson 9, Ben Lucas 3, Steve Meehan 8, Greg Robbins 13, Seltzer 2, Williamson 4.

Penncrest87710-32

Haverford High1420186-58

P: Pat Barrett 6, Kendall Beamon 2, Sean Bickert 2, Tim Brown 6, Chris Conlin 2, John Consorti 4, Andrew Geisel 10.

HH: Joe Cafferkey 2, Dave Cassenelli 6, Brandon Kamin 7, Nick Masloff 9, Jake Mingey 12, Brian Murphy 10, James Pokorney 9, Matt Saffern 3.

Upper Darby12152320-70

Radnor6181712-53

UD: Damon Armstead 13, Clinton Cole 12, Eric Daniel 8, Tau Gillis 10, Harris 3, Trent Pickard 2, Brandon Robinson 9, Khayri West 13.

R: Tim Clement 3, Jon Coleman 9, Corey Dunson 4, Ryan Hammonds 6, John Masterson 2, Drew Mohoric 3, Rahil Rather 6, Taylor Smith 18, Weingarten 2.

CHES-MONT LEAGUE

W.C. Henderson16151323-67

Avon Grove8131015-46

WH: Ryan McCormick 21, Marquis Miller 6, Brandon O'Brien 2, John O'Donnell 3, Mike Ruggery 4, A.C. Sallee 4, Andrew Schommer 2, Sewell 2, Roger White 15, Xavier Wylie 8.

AG: Jordan Harris 9, Anthony Heaps 6, Ben Jackson 4, Jordan Jones 4, Austin Jones 10, Jake Reyle 3, Brennen Robinson 2, Colin Taylor 2, Luis Vazquez 6.

Bayard Rustin9101718-54

Bishop Shanahan8221623-69

BR: Lazar Asparagus 10, Chris Cowles 11, Andrew Register 13, Max Shubert 2, Anthony Verderane 2, Rondell White 13, Keron Whitfield 3.

BS: Tyler Alderman 4, Joseph Corcoran 2, Tom Homyak 8, Ryan Kendro 2, Matt Kentrup 1, Mark Queppet 27, Jesse Redmond 6, Jerald Remaley 5, Michael Scolese 1, Michael Tucker 11, Brian Ward 2.

Downingtown West9141414-51

West Chester East16111214-53

DW: Tim Flecken 2, Doug Good 9, Dominic Hicklen 31, Phillip Hicklen 3, Will Knight 2, Tom Sharkey 4.

WCE: Aaron Bolden 6, Fred Maldonado 19, Justin Orton 8, Adam Sites 9, Demond Vance 11.

DEL-VAL LEAGUE

Harriton171469-46

Chester15222024-81

H: Jarett Bolden 10, Vince Bush 18, Ben Kay 3, John Marshall 7, John Selarnick 6, Matt Voluck 2.

C: Mark Burrell 8, Karon Burton 6, Micah Covert 9, Marvin Dukes 2, Kevin Green-Germany 14, Rahlir Jefferson 4, Justin Knox 5, Robert Redd 8, Nasir Robinson 17, Justin Wright 8.

Interboro1224911-56

Chichester68610-30

I: Brady 2, Seth Cartmell 10, Justin D'Alonzo 5, Dave Kerzner 10, Samar 2, Evan Tozer 13, Tim White 14.

C: Mike Carter 4, Danny Clapp 9, Zach Nicholson 3, Brian Parker 2, Mike Pergolini 5, Chris Smith 4, Lameer Winsley 3.

Glen Mills21122422-79

Penn Wood4152013-52

GM: Jordan Burdine 14, Cedric Collins 6, Eric Harrington 5, Alonzo Jones 19, Kyle Sims 2, Tayquane Wallace 5, Quentin Watson 2, Raymone West 3, Shireff Whitmore 3, Raheem Wiggins 20.

PW: Blair Blake 4, Gerald Bryant 19, Duane Johnson 2, Kamar Jorden 1, Lackey 6, Marvin Redmond 4, Torrence Timothy 9, Chris Vann-Jones 5, White 2.

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Academy of the New Church1932233-77

Friends Select109813-40

ANC: Khalif Foster 22, Warren Gillis 6, Sam Givens 22, Shannon Givens 6, Travis Heinrichs-Norman 2, Lites 1, O'Connor 4, Kenny Ross 10, Byron Void 4.

FS: Zack Kowalski 16, Jon Mozes 2, Brad Presant 7, Ben Roach 2, Sean Wallace 2, Zach Winthrop 2, Anthony Wong 3, Alex Zimmerman 6.

Shipley101188-37

Friends' Central11172219-69

S: David Balderston 18, Charlie Dalrymple 15, Drew Tremblay 4.

FC: Matt Buchwald 2, Cyleb Burton 2, Arthur Bush 12, Peter Chawaga 2, Tymiak Hawkins 9, Quaran Johnson 22, Henry Lobb 4, Benjamin Present 3, Samuel Propper 9, Kevin Smith 4.

Moorestown Friends29134-28

Germantown Friends12181411-55

MF: Sean Benson 2, Santos Gonzales 7, Jake Montgomery 3, Rashabh Thosani 4, Mike Young 12.

GF: Wes Bill 5, Max DeLone 7, David Gould 8, Marek Loder 21, Nick Mraz 4, Luke Sand 7, Stewart 3.

Abington Friends14192214-69

Westtown46133-26

AF: Ryan Cahill 5, Bryan Cohen 12, Jeremy Hurst 10, Rob Keefer 11, Mike Mutchler 3, Mike Walther 12, Ben Weitz 2, Brandon Williams 14.

W: Chris Edmonds 4, Lou Fox 4, Guaraca 3, Josh Harris 5, Sumair Irfan 2, Isaiah Mendoza 6, Tyler 2.

INTER-AC LEAGUE

Chestnut Hill561411-36

Haverford School16171313-59

CH: Dave Jennings 9, Mark Justice 2, Gary Lawrence 2, Mike Mattei 7, Dave Miller 3, Luke Pelullo 7, Maurice Young 6.

HS: Drew Goldstein 9, Ben Grant 2, John Haldy 20, Andrew Hubley 2, Louis Karapanagioteds 5, Jon Saft 2, Dan Stewart 8, Matt Wunderlich 11.

Penn Charter10211723-71

Germantown Academy20151722-74

PC: Drew Fullen 2, Chris Kurz 2, Leland O'Connor 4, Justin Renfrow 5, Mark Rhine 3, Travis Robinson 11, Brian Teuber 4, Sam Zeglinski 40.

GA: Kyle Griffin 21, Joe Hill 5, Jeff Holton 17, D.J. Johnston 16, Dean Melchionni 13, Eric Yuschak 2.

KEYSTONE CONFERENCE

Church Farm14171710-58

Phil-Mont Christian1251624-57

CF: Cofie 12, Michael Eric 16, Anthony Hall 8, Mattoo 15, Damien Nazario 1, Sakyi 1, Chris Thebaud 5.

PC: Andrew Baiocchi 5, James Baldwin 2, Jay Burke 8, Gerald Glover 12, Mack Lloyd 5, Arien Quinton 4, Owen Struck 15, Dave Thomas 6.

PENN-JERSEY LEAGUE

Mercer Christian71547-33

DeLaSalle8171625-66

MC: Bausch 3, Heyns 3, Lewis 2, Peterson 4, Sharik 4, Shernill 15, Sweigert 2.

D: Khalil Bundy 12, Jordan Evans 4, Michael Glenn 16, Sieed Mason 11, Terrell Overton 10, Brandon Thompson 2, Robert Ulmer 11.

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Pottsgrove14562-27

Phoenixville18261415-73

P: Warren Anthony 8, Baxter 5, Bell 2, Martz 8, Nissley 2, Williamson 2.

P: Tom Beasley 9, Ryan Bourneville 2, Jon Crabtree 6, Jesse Daywalt 6, Kevin Eggeling 8, Jonathan Hogga 14, Elliot Johnson 2, Kyle MacLelland 5, Greg Peters 5, Christian Podbielski 7, Zachary Wise 9.

St. Pius X12151417-58

Pottstown16111710-54

SPX: Jimmy Boyd 16, Steve Cimino 15, Josh Martin 22, Rob Staneruck 3, Eric VonStetina 2.

P: Kareem Andrews 3, Andre Brown 18, Marques DeGraffenreid 2, Randall Purnell 17, Jamal Stinson 5, Michael Williams 9.

Spring-Ford101064-30

Boyertown91194-33

S: Ben Davisson 6, Chris Fryberger 4, David Leister 5, Gary Lynch 12, John Rodgers 3.

B: Joe Frain 6, Seth Hartman 5, Andrew Powers 22.

Upper Perkiomen1911209-59

Perkiomen Valley13171014-54

UP: Chris Hollister 6, Clayton Holmes 22, Jason Kraft 2, Dane Kress 9, E.J. Stroman 6, Rylan Treffinger 14.

PV: Chucky Astillero 10, John Boyd 20, Chuck Connors 6, Domenick 3, Stedman 3, Chris Wood 12.

PUBLIC LEAGUE

GAMP12161714-59

Sayre19131315-60

G: Laron Byrd 18, Joe Conner 4, Ezra Daly 1, Eric Funaro 9, Vershawn Thompson 2, Stefan Thompson 12, Anthony Venafro 13.

S: Jovan Brown 14, Jayvon Johnson 6, Wayne Johnson 17, Kelvin Johnson 2, Hakeem Jones 3, Eric Morton 6, Shawn Washington 2, Kevin White 10.

Olney9191114-53

Mastbaum17141224-67

O: Tito Burgos 2, Micah Fisher 15, Jacques Julien 3, Isiah McCloud 4, Maleke McCurry 8, Joey Scott 19, Kareem Watkins 2.

M: Chris Ayandokun 6, Ronald Lee 6, Michael Rainey 2, Sean Rice-Fleming 17, Marvin Smith 15, Brandon Smith 9, Marvin Warden 12.

Parkway13201122-66

Vaux18191325-75

P: Kenny Bagwell 8, Darryl Branch 7, Furnell Doster 24, Terrell McClure 4, Malik Walker 5, Acie Way 8, Rodsewell Wells 10.

V: Lavar Clark 2, Marcus Ferrell 4, Phillip Michaels 10, Victor Nwakpuda 15, Melvin Williams 26, Hakeem Wilson 18.

Overbrook14111020-55

Roxborough14141211-51

O: Derrick Evans 12, Vernon Harris 9, Kevin Leland 13, Nurideen Lindsey 19, Najee Underwood 2.

R: Clayton Brothers 10, Doug Mathis 18, Joe Saunders 4, Derrick Segers 12, Chauncey Shuler 4, Gabe Thomas 3.

CAPA71033-23

FitzSimons1332159-69

C: Odunjo Copeland 3, Bryan Dearry 6, Robert Jenkins 3, Ronald Roberts 4, Tyreek Rockmore 2, Michael Sawan 5.

F: Hakeem Clark 2, Kion Coats 7, Tyrell Johnson 2, Lenard Lloyd 2, Maurice Mason 17, Anthony Pigford 5, Anthony Razor 20, Donta Regusters 8, Tyrone Waters 4, Dawight Whitmore 2.

Lincoln20121813-63

Washington16151318-62

L: Tyrone Bolden 17, Brandon Bowes 23, David Goldsmith 2, Elbert Jordan 3, Daniel Randall 2, Maurice Robinson 2, Brian Simmons 14.

W: Naheem Anderson 12, Jarel Barnwell 6, Miguel Bocachica 9, Andrew Goodman 6, Damon Harper 12, Will McFillin 3, Jimere Parker 6, Dante Williams 8.

Southern18171522-72

Franklin Learning Center12151717-61

S: Johnson 4, Jones 8, Robert McKee 13, Ramone Moore 34, Anthony Reese 6, Antoine Reese 7.

FLC: Malcolm Eleby 19, Nasir Jones 2, Kyle Sawyer 9, Khalief Trawick 5, Ryan White 11, Derrick Williams 2, Dante Wooten 8, Denzel Yard 5.

University City1061020-46

Central1281421-55

UC: Tony Baylor 6, Brian Coleman 4, Fauntleroy 4, James Liggins 2, Kenny Moore 19, Rushene Pittman 2, Malik Randolph 9.

C: Acquil Cook 9, Demetrius Couillard 6, Joffrey Cummings-Glynn 5, DeOliver Davis 6, Sean Gadson 6, Darren Gee 3, Yusef Nuriddin 20.

Fels10151111-47

Phila. Electrical6173119-73

F: Jeremiah Jefferson 5, George Jones 7, Thristan Lundy 16, Donte Molletta 7, Tyquil Shoemake 3, Tyriq Smith-Fields 7, Brandon Watson 2.

PE: Jonquil Bandy 8, Tirik Hall 4, Kyheim Jackson 4, Marcus Langley 24, Sean McCall 6, Marquis Moore 10, Chris White 3, Brandon Williams 14.

Mastery Charter11241416-65

Math, Civics & Science17102418-69

MC: Jerome Anthony 6, Saddiq Cooper 4, Isaiah Davis 6, Jaleel Khabeer 19, Knox 7, Brian Reid 23.

MC&S: Kenny Adams 12, Sharif Amos 6, James Gregory 16, Eric Johnson 17, Justin Nixon 4, Zaahir Smith 14.

Communications Tech10141327-64

Swenson7141816-55

CT: Najee Edwards 19, Chris Jones 20, Manny Jordan 1, Antonio Monroe 4, Andrew Randall 18, Shyheem Satchell 2.

S: Shawn Beatty 30, Greg Febles 11, Tom Hayes 5, Mike Riesar 8, Krentz Sainte 1.

Phila. Academy Charter7065-18

Imhotep Charter21191211-63

PAC: Tariq Brown 2, Ellis Dickerson 4, Vince Markley 5, Shorter 2, Dante Shorter 3, Mark Wildsmith 2.

IC: Will Adams 12, Kenneth Battle 3, Kashief Edwards 11, Tamir Johnson 10, Shawn Rodgers 6, Lamar Trice 4, Jermaine Washington 10, Ivory Wells 7.

Martin Luther King15181816-67

Bok9201627-72

MLK: Alex Gaddy 15, Yaseen Harper 5, Marcus McQueen 8, Maurice McQueen 2, Demetrius Miller 3, Paris 8, Dwain Winkfield 13, Antonio Wormley 13.

B: Derrick Barnes 4, Corey Curtis 7, Maurice Goodwin 14, Tremell Green 14, Tyshaun Harper 4, Hassan Jones 10, Chris Parks 19.

Dobbins5111516-47

Frankford18132211-64

D: Darrell Brown 5, James Lewis 14, Paul McPherson 5, Dominic Slaughter 4, Lamar Speller 3, Akeem Todd 10, Brandon Williams 2, Marcellus Willoughby 4.

F: Khayree Brown 8, Alonza Day 1, Rakeem Golden-White 9, Edmund Gonzalez 14, Steven Haynes 3, Dominique Johnson 3, J.C. Montgomery 5, Ashton Roberts 2, Kenny Spotwood 17, Tinsley 2.

Germantown720825-60

Furness14101823-65

G: Robert Carter 2, Brandon Fleming 12, Khalief Mason 11, Darryl McBride 31, Brian Palmer 2, Ray 2.

F: Quieron Abbott 16, Robert Antrom 19, Sam Braceley 9, William Fields 8, Eric Johnson 10, John Johnson 3.

Kensington414923-50

William Penn12151711-55

K: Henry Bond 9, Emanuel Cruz 3, Dashawn McLeod 11, Angel Miranda 8, Roberson 7, Theo West 12.

WP: Mark Allen 8, Quihsim Gredie 2, Kevin Hudson 13, Orie Johnson 2, Anthony Parker 5, Lateef Parks 2, Emmanuel Pittman 2, Javon Smith 4, Branden Toundreau 17.

World Communications12141419-59

Freire Charter8222014-64

WC: Jerome Bellamy 12, Devin Devoue 4, K. Gleaton 2, Jamel Hayes 6, James 3, Price 28, Renwick 4.

FC: Octavious Booker 1, Shykee Brooks 4, Jarrod Denard 21, Rysheen Dorn 17, Ramon Galloway 13, Ameen Rorie 8.

Strawberry Mansion23172420-84

Bodine91688-41

SM: Isaac Bradford 6, Dwayne Davis 23, Eddie Frazier 15, Marcus Grimes 4, Marcus Johnson 4, Darren Lawrence 8, Rashaad Lewis 8, Antwan Miller 2, Devon White 14.

B: Lamar Gary 9, Korey Gastearl 10, Donte Greene 1, John Hughes 9, Julian Lipscombe 2, Shawn Lockett 1, Neal 2, Rafiq Pouncy-Jones 3, Wayne Wilson 4.

Lamberton126712-37

Saul75218-32

L: Dominique Abrams 4, Kevin Boyd 4, Jamil Brown 5, Anthony Dixon 10, Bruce Lancaster 2, Lawrence Lisby 4, Brent Lockett 2, Marquise Reynolds 2, Christian White 4.

S: Joe McCann 2, Steve Pownall 4, Tyrell Smith 5, Xavier Williams 21.

West Philadelphia1112721-51

Edison26282215-91

WP: Jason Blythe 2, Branden Burnett 11, Edward Cruz 4, Deolon Davis 12, Quodrice Hendrix 14, Derrick Pitts 4, Kyree Simon 4.

E: George Baker 24, Akeem Chisholm 4, Omar English 10, Daniel Johnson 4, Eric Jones 15, Luis Martinez 29, Eduardo Rivera 3, Ernesto Sanchez 2.

Paul Robeson1212173014-85

Masterman1114232310-81

PR: Xavier Brown 12, Rob Hall 14, Kahri Harris 11, Jay Harris 6, Daniel Mack 3, Dom Medlock 16, Dom Owens 21, Jamair Williams 2.

M: Adam Chandler 12, Germel Ford 10, Evan Hunt 3, Sam Jung 1, Mark McGuire 15, Jordan Perkins 14, Bryan Stevenson 2, Kirk Wynn 24.

Hope Charter14221825-79

Del-Val Charter19201116-66

HC: Anthony Betts 12, Kyree Hanford 14, Aaron Haye 15, James McCord 2, Bernard Sanford 3, Briel Scott 18, Tauheed Young 15.

DC: Troy Blue 21, Kevin Cropper 4, John Jackson 2, Terrell Jenkins 20, Malcom King 7, Jeremiah Mitchell 4, Tyree Smith 7, Dain Suber 1.

Prep Charter20222411-77

New Media Charter610151-32

PC: John Brown 2, Shaquille Duncan 4, Parrish Grant 4, Matthew Hankerson 2, Tyree Harris 16, Zaahid Holleman 4, Jesse Morgan 7, Markieff Morris 16, Marcus Morris 16, Ferg Myrick 4, Kevin Radford 2.

NMC: Melvin Brown 1, Derrick Derrickson 4, Jabri Jones 7, Greg Plasir 6, Rodney Roberson 9, Malcolm Weston 5.

Bartram971811-45

Simon Gratz26232217-88

B: Clarck Dure 8, Novar Gadson 9, Tyrone Garland 11, Clyde James 2, Danny Walker 4, Tyreese Wheeler 8, Shannon Wilson 3.

SG: Keith Harding 2, Jeremy Herbert 2, Sebree Johnson 2, Josh Martin 19, Ishmawiyl McFadden 24, Alibaba Odd 16, Tommie Sykes 12, Williams Wells 4, Charles White 7.

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Delco Christian1410921-54

Oxford12151725-69

DC: Jon DeShields 11, Chris Dodds 3, Jake Godino 15, Quentin Harris 5, Nate House 5, Matt McClelland 4, Will Ressler 5, Ed Roberts 6.

O: Derek Allen 18, Justin Curry 4, Torrin Davis 8, Darren El 19, Julius Gray 20.

Unionville11151213-51

Devon Prep5191411-49

U: Tom Barrett 4, Ryan Crossman 7, Pete Hissey 17, Jon Hoffman 4, Garrett Seidel 2, Robert Sundry 16, Matt Thaeder 1.

DP: John Alejnikov 2, Sean Donahue 2, Robert Driscoll 5, Tim Fox 11, Tim Gola 9, Neil Moerman 8, Steve Rachman 2, Matt Regan 10.

Great Valley9151321-58

Garnet Valley1291217-50

GV: Michael Donatoni 11, Zach Eckley 14, Chris Hobson 7, Doug Palmer 11, Eric Rock 6, Kyle Stackhouse 7, Dan Ward 2.

GV: Kyle Davis 2, Steve Delucia 2, Brett Douglas 12, Tim Lang 19, J.J. Rapczynski 11, Paul Skulski 4.

Octorara713132216-71

Kennett1412141510-65

O: Tanner Cornell 2, Nigel Davis 17, Justin Dixon 5, Pat Evans 1, Kris Nixon 9, Maurice Stewart 26, Eric Strauser 11.

K: Ronnie Bryant 8, Justin Clark 2, Jason Ecklund 1, Kenoye Eke 5, Greg Jackson 14, Matt Knight 4, Corey Medina 18, David Pearson 13.

SUBURBAN ONE AMERICAN

Cheltenham10141411-49

Quakertown8151111-45

C: Alex Dozier 7, Ray Hunter 5, Austin Johnson 10, Robert Mansell 2, Dom Oliver 2, Nick Roman 4, Steve Tolliver 7, Andrew Young 12.

Q: Aaron Brunner 8, David Howell 4, Dalton Lamb 9, Dalton Nice 14, Brett Roseboro 5, Joe Sheppleman 5.

Upper Merion9171113-50

Methacton25201814-77

UM: Tim Gallagher 9, Robbie Griffith 2, Josh Hill 17, Fran Rafferty 8, Gary Rowan 11, Mike Russell 3.

M: Carroll 3, Gear 2, Luke Hawk 27, Jay Joseph 5, Lapizzi 3, Lewis 3, Greg Low 13, Ian McNamara 13, Quigley 2, Ben Yocum 6.

Springfield (M)791315-44

Upper Moreland11142017-62

S: Jon Curtis 12, Terrell Foster 5, J.C. Krauth 2, Larry Mackall 9, Dan Schlater 3, Elijah Taylor 11, Sean Williams 2.

UM: Shawn Caldwell 21, Colin Campana 6, Chesla 2, Dan Heiland 26, Ryan King 4, Chris Lowery 3.

Upper Dublin18786-39

Wissahickon11131314-51

UD: Tyrone Bell 8, Jamil Brown 6, Chris Howard 6, Jwann Madden 5, Mike McCarry 7, Eric McElwee 2, Tom Morris 2, Ryan Young 3.

W: Dan Delconte 20, Drew Frankenfield 1, Justin Gewertz 7, Chris Kim 8, Zach Kreider 9, McClure 6.

Central Bucks East5121214-43

Souderton681310-37

CBE: Nick Boekel 10, Richard Harmon 14, Tim McLaughlin 2, Nick Menard 7, Keith Milnazik 8, Gabe Montemuro 2.

S: Ron Benson 7, Ken Bishop 1, Jim Connolly 3, Ryan Dickerson 7, Frank Erkes 4, Kevin Weaver 12, Dan Werth 3.

Central Bucks West7181218-55

William Tennent919912-49

CBW: Zach Ashworth 5, Anthony Colloi 7, Joe Dilullo 6, Kyle Dougherty 4, Paul Furst 2, Chris McDevitt 15, Doug Schultz 4, James Sweet 12.

WT: Dom Farrello 17, Horn 3, John Janos 4, Kevin Johnson 9, Mark Kosma 2, Ryan Richter 14.

Council Rock South820421-53

Council Rock North9221222-65

CRS: Jim Bea 4, Eric Beck 18, Bevilacqua 3, Tom Boyd 4, Conway 6, Crane 5, Jake Lerner 9, Phares 4.

CRN: Scott Bradish 25, Mike Christou 7, Brandon Feinstein 1, Kyle Grace 2, Zach Kaytes 2, Corey Mack 5, Nick Reisig 9, Mike Rizzo 9, Andrew Stress 5.

Hatboro-Horsham1119811-49

Norristown14121826-70

H: Tarik Frison 2, Nick Lackman 3, Dan Lineberger 15, Mike Mullen 1, Shane Mulligan 1, Cameron Prince 11, Shawn Schwarz 9, Steve Stoczko 5, Vogel 2.

N: Jamal Blaylock 6, Tim Bowman 19, Damar Coleman 11, Russ Graham 7, Richard Lancaster 6, Steve Mayer 2, Sheldon Mayer 3, Vonte Shippen 2, Jared Smart 10, Smith 4.

SUBURBAN ONE NATIONAL

Bensalem11131256-47

Abington14881112-53

B: Corey Cantestrare 2, Justin Christian 18, Raju Easterling 8, Deon Hilton 2, Tim Howe 9, Ramiesh Roberts 7, Mike Stumpf 1.

A: Jamel Clay 15, Tom McFarland 4, Blair Moore 17, Brad Peacock 6, Joe Renzi 9, Steve Sims 2.

Central Bucks South9211926-75

Neshaminy14161219-61

CBS: Will Barrett 7, Bryan Harrity 8, Greg Johnston 9, Kris Most 5, Matt Perozze 20, Mike Sauermelch 5, Joe Soloski 9, Kevin Steinberger 6, Chase Wagner 6.

N: Paul Carrezola 12, Justin Deeter 13, Kyle Emig 4, Small 2, Joe Spina 15, Mike Stark 9, James Ward 6.

Truman715139-44

Pennsbury19272218-86

T: Hyshun Barnes 4, Gibbs Bellamour 2, Jon Blount 9, Anthony Johnson 2, Justin Peterman 10, Mike Schmidt 2, Dominique Simmons 13, Isaiah Thomas 2.

P: Lavoy Allen 19, Mike Aviles 7, Brandyn Corker 12, Dante Divine 2, Brad Fisher 2, Kevin Gallagher 7, Marcus Healey 7, Jesse Krasna 3, Tom Marcinkowski 2, Dalton Pepper 10, Derrick Wright 15.

Pennridge1231617-48

North Penn12131614-55

P: Zach Huff 4, Jim Jefferson 4, Jon Jefferson 7, Derek Kunkle 15, Reills Reichwein 8, Joe Reichwein 4, Tyler Rutter 6.

NP: Rob Braxton 8, Kevin Chavarria 6, Sean Feely 1, Danny Geiger 1, Alex Hill 2, Dan Hoover 10, Scott Jarmon 10, Jon Jeffries 2, John Jones 1, Josh Kucenic 10, Darren Nixon 4.

TRI-COUNTY LEAGUE

West-Mont Christian6141214-46

Wyncote1161421-52

WC: Hane 4, Lassiter 4, Jordan Malenke 4, Patrick Sharr 9, Christopher Snyder 12, Bruce Williams 13.

W: Ken Johnson 20, Keith Shepard 13, Shawn Simmons 2, Denzel White 17.

Mercy Vocational14151213-54

Woodlynde86815-37

MV: Bill Boggs 6, David Brown 4, Jeremiah Graham 4, Jim Head 2, Mike Maciejewski 17, William Bragg Taylor 21.

W: Ben Grant 6, Chris Hatton 4, Dimming Jones 5, Carl Kruse 7, Harold Townsend 15.

Kimberton Waldorf102123-36

Phelps16131216-57

KW: Noah Cooper 2, Zach Dunphy 11, Ryan Dunphy 5, Ben Griffiths 9, Emmanuel Janisch 4, Josh Tieck 5.

P: Matt Bennett 4, Joel Dabbieri 12, Jerry Frazier 4, Brandon Gibson 10, Teddy Gordon-Hardy 1, Mike Metzger 9, Sam Nelson 8, Preston 1, Lee Ziegler 8.

NONLEAGUE

George School3151513-46

Valley Forge10131617-56

GS: Kenneth Anyanwu 21, Gessner 1, Kyle Scott 6, Matt Shipon 5, Emmanuel Tapia 13.

VF: Aaron Barlow 5, Ryan Grozinski 2, Sean McHugh 6, Vern Odism 6, Eric Sasser 18, Mike Varanavage 17, Anthony Yip 2.

Christian Academy16141512-57

Pilgrim Christian15171215-59

CA: Pete Achuff 13, Jason Carter 6, Jamie Grover 3, Davin Kane 1, Dave Kane 4, Terrell McCloud 16, Ryan Naylor 11, Jon Smith 3.

PC: Hanna 6, Iwanowycz 2, O'Donnell 2, Smallwood 38, G. Yacoub 4, J. Yavoub 7.

Pa. School for Deaf1013129-44

Stern Hebrew25221616-79

PSfD: Gordon Bardlavens 2, Chris Camacho 4, Donald Childress 16, Chris Garrison 4, Steven Pizarro 2, Vernon Whitehurst 6, Brian Wimberly 8, Aklyas Yacob 2.

SH: Aaron Berkowitz 17, Matt Brenner 6, Chason Danzig 11, Yoni Eckmann 13, Josh Halpern 12, Gabi Horowitz 4, Aaron Kallush 5, Natan Koloski 4, Nathaniel Spero 4, Benji Toaff 3.

International Christian1719239-68

City Center8131114-46

IC: Chris Bell 2, Alex Delvalle 2, Horace Johnson 10, Omar Keese 10, Farley Lloyd 1, Dan McCray 10, Rumeal Odrick 11, Barry Roberson 22.

CC: Rodman Crump 5, Alonzo Hill 7, Sharif McGraw 3, Brandon Robinson 18, Andre Stepney 13.

Girls' Basketball Line Scores

BICENTENNIAL LEAGUE

Lower Moreland201579-51

Jenkintown101208-30

LM: Lindsay Alexander 18, Nicole Cataline 20, Harley Miller 11, Brittany Schwartz 2.

J: Nicole Brueckman 3, Karly Eyre 2, Hilary Leifsen 8, Molly Mahoney 3, Allyson Michels 3, Mara Mulvaney 5, Carolyn Smith 6.

MaST Charter11131311-48

Calvary Christian157149-45

MC: Brittany Cohen 2, Erin Holmes 8, Kristen Moyta 2, Liz Pirolli 10, Kaitlyn Rapko 4, LaKeisha Thomas 18, Zena Tracey 4.

CC: Hanna Bingaman 3, Caitlin Bramble 7, Christa Emerson 2, Lisa Garner 11, Maddy Hoffman 16, Bethany Johnson 6.

Girard College86146-34

Christopher Dock1211134-40

GC: Tiffany Browning 16, Shaniq-ua Farlow 7, Sharae McCottry 4, Ugo Udogwo 5, Patricia Young 2.

CD: Breanna Derstine 21, Sarah Krimmel 2, Brittany Moyer 7, Kait Seelig 2, Val Weiss 8.

CATHOLIC ACADEMIES

Nazareth Academy1071811-46

Merion Mercy1181924-62

NA: Rachel Alexander 16, Kellie Brady 5, Ashley Demayo 1, Megan Hladczuk 2, Melissa Kudzman 8, Katie Malboeuf 8, Katie McGee 6.

MM: Margaret Corzel 11, Emily Corzel 14, Kelcey Kraus 4, Sam Landry 7, Emma Pannepacker 4, Katie Sherry 6, Erin Sullivan 10, Shannon Zabel 4, Eva Zeller 2.

Gwynedd-Mercy191013-33

Mount St. Joseph13121518-58

G: Taylor Bumpas 9, Bergan Foley 8, Jill Lowry 2, Katie McGrath 4, Kelsey Trainor 5, Bridget Welz 5.

MSJ: Alexa Buchanan 4, Cait Eccleston 6, Ryann Gallagher 6, Elle Hagedorn 6, Laura Johnson 13, Claire Kueny 4, Sarah McGorry 14, Meg Sabia 2, Jen Sabia 3.

Villa Joseph Marie111513103-52

Villa Maria51216164-53

VJM: Brittany Bontemps 8, Caroline Heston 4, Jenny Heston 15, Sarah Kazarnowicz 5, Natalie McBryan 11, Jenny Quattrocchi 9.

VM: Berlacher 1, Ellen Cannon 2, Lindsey Corcoran 11, Alex Martin 2, Chelsea McTigue 10, Abby Sbat 2, Julia Trogele 25.

Sacred Heart9525-21

St. Basil14121014-50

SH: Caroline Carlin 7, Devon Grinnen 3, Alex Kimball 6, Alysa Mayo 2, Annie O'Donnell 3.

SB: Diana Atobelli 14, Christa Bednarek 2, Christina Brennan 7, Caroline Edwards 2, Jane Edwards 2, Maggie Hill 4, Siobhan O'donnell 6, Jen Owens 5, Lindsay Teuber 8.

CATHOLIC LEAGUE NORTH

Archbishop Wood951514-43

St. Hubert21245-23

AW: Carolyn Bucher 3, Laura Caron 4, Samantha Greenfield 2, Jen Maxwell 2, Alyssa Parsons 4, Taylor Peltzer 11, Ashley Robinson 10, Lisa Strack 7.

SH: Sarah DelCasale 2, Carolyn Foley 4, Danielle Gallagher 2, Chrissie Gana 8, Kristi MacKin 1, Jackie Maier 2, Kristina Schneider 2, Lauren Toner 2.

Kennedy-Kenrick7151715-54

Conwell-Egan20101921-70

K: Nicole Calvacante 10, Janelle Delbuono 16, Kelly 7, Jessica McGinness 21.

C: Kate Chase 7, Theresa Griffin 2, Rebecca Howell 2, Ashley LaRosa 13, Kate Leahey 4, Chelsea Maher 2, Carmen Tyson-Thomas 40.

Bishop McDevitt611175-39

Cardinal Dougherty924157-55

BM: Cathleen Curran 10, Brittany Irlan 10, Mary Grace Lux 10, Allison Pollack 2, Tanisha Starkes 3, Mary Templeton 2, Kathleen Tuffy 2.

CD: Ajanae Boone 11, Hawkins 2, Maggie Howley 6, Johnson 1, Kelli Kosiek 14, Najah Prescott 8, Towanda Sutton 13.

CATHOLIC LEAGUE SOUTH

West Catholic61059-30

Archbishop Prendergast13121613-54

WC: Arnett 3, V. Ayeni 3, Erin McBride 10, Danielle Smallwood 7, Shanelle Timothy 7.

AP: Karen Boyle 4, Emily Brill 3, Krista DiRomualdo 15, Katie Kirk 3, Bernadette Moran 20, Brittany Scanlan 2, Kathleen Tarzwell 6, Brittany Tucker 1.

Cardinal O'Hara18202116-75

Little Flower412616-38

CO: Kelly Brown 6, Lisa Clark 2, Tasha Cloud 5, Missy Downey 5, Michele DuBois 10, Brianna Duffin 1, Amanda Guy 9, Steph Holzer 12, Jen Johnson 4, Alicia Manning 13, Alysha Womack 8.

LF: Melissa Benson 4, Brittany Buehler 9, Michelle Donnelly 13, Chelsey Kada 2, Aushirae Powell 2, Przybylinski 2, Monica Ricci 4, Jackie Thomas 2.

Hallahan361318-40

Neumann-Goretti2410229-65

H: Royal Brown 8, Robin Brown 5, Christiana DiWilliams 7, Kristin Galanti 7, Kim Houck 6, Mack 7.

N: Gloria Brown 10, Siedah Dallas 10, Jasmine Daniels 5, Amberel Diaz 10, Syreta Fauntroy 2, Nica Meccariello 8, Caitllyn Smith 5, Deanna Tropea 7, Ashley White 8.

CENTRAL LEAGUE

Springfield (D)813177-45

Conestoga2041217-53

S: Jackie Eastman 3, Danielle Gronlie 6, MyNeshia McKenzie 9, Maddy McKnight 13, Mackenzie Meyers 3, Kellie Mooney 5, Dominique Thompson 4, Sam Tulskie 2.

C: Caroline Hager 2, Ellen Hill 4, Kristen Johnsen 11, Logan McCraw 5, Chelsea Shine 25, Regan Shine 2, Kim Shoup 4.

Radnor7111112-41

Upper Darby1318814-53

R: Kate Bilsky 5, Beth Ellis 13, Kelyn Freedman 1, Jen Gangl 18, Kate Maguire 4.

UD: Diamon Beckford 18, Dior Brown 15, Shanel Coles 2, Amber Gullickson 6, Courtney Murphy 7, Steph Potter 3, Melissa Robbins 2.

Lower Merion1415109-48

Marple Newtown871010-35

LM: Anne Marie Burke 1, Elizabeth Carney 3, Alvida Clemons 10, Molly Hanlon 23, Talia Katz 6, Amy Woods 5.

MN: Nicole Arganetto 2, Bobbi Caprice 6, Colburn 3, Steph Hahn 6, Ally Homa 5, Rita McKeown 13.

Ridley1010109-39

Strath Haven7879-31

R: Brittany Battinieri 4, Jackie Cericola 5, Sammi Dodds 8, Kelly Gallagher 1, Kristi Garraty 3, Carolyn Goebel 6, Ayana Howard 3, Steph Markunas 3, Megan Royer 6.

SH: Shaneen Brown 5, Natalie George 11, Julia Hazel 1, Morgan Johnson 11, Brigid McEntee 2, Penikis 1.

Haverford High591112-37

Penncrest127118-38

HH: Colleen Breslin 8, Pookie Gallagher 1, Boyana Muratovic 11, Leann Wallower 8, Gina Zantopoulos 5, Kate Zimmerman 4.

P: Kelly Caldwell 5, Erin Hardy-Merritt 21, Caroline Moore 2, Paige Orenich 10.

CHES-MONT LEAGUE

Bayard Rustin1391219-53

Bishop Shanahan16171717-67

BR: Lauren Biczelewski 12, Riana Doane 4, Tori Dugan 3, Shante Evans 23, Jamie Gordon 2, Christina Mele 3, Ashley Reese 2, Jackie Smith 4.

BS: Tina Burg 12, Jackie Burg 5, Torrie Burt 20, Sam Dickinson 4, Chelsea Manchester 4, Kristy McGrath 9, Alexandra Sagnor 11, Williamson 2.

Coatesville87212-29

Downingtown East2419165-64

C: Kiara Brown 2, Connie Franklin 5, Steph Jones 2, Jasmine Lewis 6, Mia Matusewski 8, Alyssa Stirling 6.

DE: Lauren Beyrent 14, Kristin Blye 15, Audra Byerly 2, Laura Gehring 5, Meghan Kerrigan 6, Biz Matta 3, Taylor Thompson 7, Amber Yacenba 12.

West Chester East10151312-50

Downingtown West810189-45

WCE: Christine Elliott 11, Ilyssa Friedman 15, Erin McNamee 11, Jessica Rudloff 4, Kelly Rule 9.

DW: Jessica Beswick 9, Laura Carson 2, Kelly Coker 6, Amanda Donia 12, Laura Foti 3, Jessica Renaud 4, Jordan Stevenson 9.

DEL-VAL LEAGUE

Chichester144125-35

Academy Park718815-48

C: Kirstyn Coale 12, Delaney Cohan 4, A. Gensel 6, Michelle Miller 5, Preziuso 1, Monica VanHorn 7.

AP: Alyssa Hamm 24, Daisy Marrero 8, Mandie McCann 6, LaTasha Torres 10.

Interboro11145-21

Harriton1210126-40

I: Kerri Boon 3, Alyssa Clupp 6, Brittany Franchetti 2, Sarah Markon 5, Stephany Parcell 3, Redding 2.

H: Chelsea Citron 2, Steph Fusaro 7, Kelly Higgins 8, Rachel Lindsay 2, Ali Sayer 4, Amanda Tyler 2, Melissa Wheil 3, Brianna Winston 12.

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Shipley18161015-59

Friends' Central109124-35

S: Alex Davis 2, Alisha Fairfax 12, Rae Goldstein 11, Jill Keeney 3, Alex King 17, Alex Lennon 4, Brianna Ross 10.

FC: Erica Bash 2, Talia East 5, Sarah Friedman 3, Taylor Lee 9, Maggie Lile 2, Kristen Mann 12, Kaitlyn McCaffrey 2.

Germantown Friends1316189-56

Moorestown Friends36156-30

GF: Maddy Kaufman 5, Lydia Kring 2, Marisol McKee 9, Talitha Smith 5, Cara Smith 8, Shelby Tucker 6, Nina Voith 19, Jasmine West 2.

MF: Sade Muhammad 4, Nicole Pollitt 2, Ann Stouffer 9, Katie Stutz 15.

Westtown7248-21

Abington Friends25121210-59

W: Jessica Cotton 4, Alex Frankel 8, Megan Morley 7, Meghan Shaver 2.

AF: Angie Adams 9, Bashira Anderson 12, Chrissy Benner 2, Cindy Gould 4, Cara Luizzi 8, Brittney Rhym 7, Shakia Robinson 12, Rebecca Simon 3, Julia Worthington 2.

INTER-AC LEAGUE

Springside78618-39

Notre Dame1710275-59

S: Tori Baggio 4, Caputo 5, Kristen Fuery 13, Katie Rutan 13, Krystin Walker 2, Nan Weisel 2.

ND: Kendall Bennett 2, Bridget Borgese 5, Fiona Flanagan 4, Devon Kane 6, Katie Kuester 12, Meghan McCullough 9, Breanna Ockimey 8, Ashley Teti 13.

Agnes Irwin620510-41

Penn Charter46149-33

AI: Krissy Dahl 3, Olivia Goodman 7, Megan Pauley 15, Laura Wagoner 7, Jenea Williford 9.

PC: Becca Foley 4, Nikki Guynn 4, Caroline Huber 8, Bridget McDougall 10, Nora McGurkin 7.

Baldwin5121318-48

Episcopal Academy9191514-57

B: Devyn Graham 7, Emma Hamm 27, Haley Pearlstein 2, Maggie Mae Shields 2, CeCe Sims 10.

EA: Sammi Arbitman 2, Kelsey Gula 4, Callye Komlo 6, Brittney Perfetti 33, Megan Spagnola 4, Kate Turner 2, Kory Tyron 6.

PENN-JERSEY LEAGUE

Pine Forge58107-30

Akiba Hebrew6776-26

PF: Griffin 5, Mann 6, Nappier 10, M. Pelote 3, E. Pelote 4, Scarborough 2.

AH: Sam Cramer 19, Jackie Drobny 2, Elyse Gollomp 3, Sarah Mersky 2.

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Owen J. Roberts1492517-65

Pottsgrove6181219-55

OJR: Viola Augugliaro 28, Jenna Bless 12, Gayle Exley 6, Hannah Halteman 11, Marissa Rosato 4, Jillian Taylor 4.

P: Latiana Austin 15, Aubree Carpenter 4, Gina Cherico 2, Kari Ludy 5, Katie McGroarty 5, Lauren Rosar 17, Eryn Schultz 7.

Pottstown18151019-62

St. Pius X10221116-59

P: Christine Bradley 15, Jasmine Debnam 6, Shanaye Glenn 19, Aiesha Harper 17, Brittney Sanford 4, Shante Savage 1.

SPX: Nicole Azar 4, Mary-Kate Brady 5, Chrissy Esbensen 12, Melissa Mansur 14, Regan Mooney 6, Jamie Norris 6, Emily Pufnock 12.

Boyertown137615-41

Spring-Ford15161513-59

B: Sarah Bennett 11, Alex Brown 3, Megan Corrigan 3, Allison Furman 2, Ashley Harman 2, Juliane Hutnyan 2, Kate Murphy 10, Megan Stewart 3, Maggie Tamasitis 3, Jamie Unger 2.

S: Megan Bedard 5, Lindsey Berzins 13, Megan Booth 2, Taylor Crabtree 2, Brittany Harrington 3, Jasmin Hinnant 9, Gabbie Hunsberger 2, Allie Kakareka 15, Jess Yates 8.

Phoenixville510611-32

Upper Perkiomen10111318-52

P: Brandi Bearden 2, Kat Casaday 4, Chelsea Difebbo 8, Kim Gratsty 3, Kristie Johnson 1, Kelly Moser 10, Janay Winston 4.

UP: Melissa Brinckman 11, Heather Clark 9, Josie Elias 2, Roni Janton 2, Addie Long 4, Morgan Ricapito 10, Lauren Ricapito 14.

SOUTHERN CHESTER COUNTY

Oxford24221210-68

Delco Christian51064-25

O: Karly Herb 2, Allison Hostetter 18, Ashley Palmer 19, Jess Peters 6, Michaela Rucci 2, Becca Ruggear 6, Paige Sheffield 2, Mary Tait 4, Meghan Tait 9.

DC: Bethanie Donovan 2, Sarah Grenier 5, Homan 9, Renee Militello 3, Sara VanderWaal 4, Weaver 2.

Garnet Valley4258-19

Great Valley5121710-44

GV: Jen Consorti 4, Megan D'Antonio 3, Tara Larkin 3, Cecily Scavichio 8, Jessica Woods 1.

GV: Logan Cohen 5, K.C. Curran 9, Emily Ellisen 7, Brittany Greaves 9, Colleen O'Malley 8, Pride 6.

SUBURBAN ONE AMERICAN

Quakertown117177-42

Cheltenham25241013-72

Q: Kyra Ames 2, Emily Bryan 2, Daniella Ciccarone 3, Colleen Gavin 13, Gabby Heerschap 2, Kate Kane 3, Sam Lynam 12, Jess Schill 5.

C: Khalisa Abdur-Rahman 4, Shanira Blake 5, Alana Brown 2, Shayla Felder 2, Ashley Gale 13, Brittany Gunn 8, Misha Horsey 11, Jacqui Kershaw 2, Dayna McCrewell 6, Loraine Oliver 6, Payne 2, Nicole Pender 9, Jenna Peoples 2.

Methacton614178-45

Upper Merion88411-31

M: Lindsey Allebach 5, Alison Hammond 3, Sarah McMichael 4, Leeann Randall 5, Brittany Roth 6, Lauren Ruhl 6, Renee Womack 16.

UM: Emily Hoover 4, Laura Reuss 8, Lisa Ridgeway 10, Meagn Shivick 3, Elyse Smith 6.

Wissahickon71583-33

Upper Dublin16152714-72

W: Jenny Knoebel 13, Liz Royer 5, Rachel Schaible 2, Katie Villa 13.

UD: Rebecca Courter 3, Shannon Ferguson 11, Lisa Harchut 19, Jaclyn Hilf 7, Leah Matusow 3, Mashira Newman 2, Liza Reyes 2, Kathryn Stockbower 4, Rory Yerkes 21.

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Souderton11315-20

Central Bucks East69109-34

S: Averie Brittin 6, Sarita Kundrod 3, Ashley Sammoritano 2, Monica Schmidt 5, Teanna Ziegler 4.

CBE: Jaime Donovan 4, Alexis Kirsteier 6, Liz Martin 2, Sarah Pullar 2, Alli Rosati 8, Jordan Seiz 1, Katie Slade 2, Ashley Thompson 6, Sabrina Villanti 3.

William Tennent7161213-48

Central Bucks West7111015-43

WT: Sarah Godfrey 6, Laura Kosma 13, Patty Rauchet 4, Hanna Sellers 4, Caitlin Sweeney 5, Lisa Tercha 16.

CBW: Renee Fuccella 10, Leigh Hutchinson 7, Ashley Klun 6, Brittany Mattozzi 4, Lauren Peters 16.

Norristown1510237-55

Hatboro-Horsham58911-33

N: Levine Bridges 5, Bryn Cotteta 13, Tasha Matthews 4, Heather McHugh 5, Rayvonne Mitchell 3, Alissa O'Donnell 18, Sophia Waters 7.

H: Meghan Byrne 5, Rachel Gierenger 2, Courtney Haggerty 12, Biz Meschio 2, Jenna Phillips 2, Katelyn Romano 10.

SUBURBAN ONE NATIONAL

Pennsbury18201611-65

Truman6121020-48

P: Michelle Beri 4, Mariel Edwards 10, Brittany Kobal 9, Meghan Ponza 4, Jenn Prine 12, Rebert 3, Nina Stango 8, Sarah Thorn 9, Bradie Vaughn 6.

T: Audrey Agyemani 1, Stephanie Barrington 10, Gallo 5, Ashley Rosario 14, Shagala Williams 18.

North Penn106102-28

Pennridge15132210-60

NP: Paige Cornelius 2, Brittany Foye 4, Michelle Kokoska 2, Christina Moses 2, Kristen Pifer 8, Janelle Stawasz 4, Courtney Thom 6.

P: Jordan Dominic 2, Corrine Geiger 2, Marissa Kunkle 5, Ashley Kunkle 12, Lindsey Lyons 2, Sam Simononis 7, Lindsey Tennett 30.

Nonleague

Christian Academy8111316-48

Pilgrim Christian106108-34

CA: Lauren Atkins 7, Joelle Criss 4, Gretchen Grover 4, Ishea Jennings 2, Leah Kiehl 15, Katelin Wright 16.

PC: Faith Beckley 5, Cherylin Ercol 15, Faith Mol 10, Priscilla Peterson 4.

Today's Schedule

Wrestling

PUBLIC LEAGUE SEMIFINAL PLAYOFFS

Northeast at Frankford, 3:15

Washington at Olney, 3:15

CATHOLIC LEAGUE

North Catholic at Roman Catholic, 4:30

Monsignor Bonner at Cardinal O'Hara, 5

Father Judge at Conwell-Egan, 7

St. Joseph's Prep at La Salle, 7

Kennedy-Kenrick at Archbishop Wood, 7:30

CENTRAL LEAGUE

Radnor at Lower Merion, 7

Haverford High at Ridley, 7

Strath Haven at Marple Newtown, 7

Penncrest at Springfield (D), 7

Conestoga at Upper Darby, 7