Sunday, September 21, 2014
Inquirer Daily News

Friends Schools League All-Stars

FIELD HOCKEY

Friends Schools League All-Stars

FIELD HOCKEY

First Team

Nicole King, Academy of the New Church

Michelle Bedford, Academy of the New Church

Emily McQueen, Academy of the New Church

Chelsea Duggan, Academy of the New Church

Whitney Harris, Shipley

Madison Tucker, Shipley

Katharine Cusick, Germantown Friends

Maddie Andrews, Germantown Friends

Taylor Hart-McGonigle, Moorestown Friends

Nicole Hovatter, Moorestown Friends

Kailey Burgess, Moorestown Friends

Taylor Griffith, Westtown School

Laura Schell, Westtown School

Lexi Deignan, Westtown School

Charlotte Wagner, Westtown School

Dara Holt, Friends’ Central

Claudia Kronfeld, Friends’ Central

Jill Kirk, George School

Honorable Mention

Briana Folwell, Friends’ Central

Cheyanne Asplundh, Academy of the New Church

Nicole Frenock, George School

Demi Karalis, Shipley

Hayley Silva, Shipley

Sarah Kane, Germantown Friends

Liz Jones, Westtown School

Amy Gilligan, Moorestown Friends

Shayna Kleinman-Phillips, Friends Select

GIRLS' SOCCER

First Team

Alexa Bowman, Abington Friends

Jesse Rubin, Friends’ Central

Emma Dahle, Friends’ Central

Tess Wei, Friends’ Central

Sophie MacFarlane, Friends’ Central

Jess Minderjahn, George School

Kate Wurz, George School

Katherine Walden, Germantown Friends

Caroline Myran, Germantown Friends

Sophie Mercuris, Germantown Friends

Rachel Allison, Germantown Friends

Abigael Crowley, Friends’ Central

Sophie Katz, Shipley

Emily Sands, Westtown School

Isabella Wilcher, Westtown School

Honorable Mention

Robyn Harding, Abington Friends

Lisa Bernstein, Friends’ Central

Natalie Hackett, George School

Greta Meyer, Germantown Friends

Hope Roehrs, Shipley

Erin Silver-Wheeler, Westtown School

Evelyn Feigeles, Moorestown Friends

Noelle Smith, Moorestown Friends

BOYS' SOCCER

First Team

Chase Cella, Shipley

Philip Rahling, Westtown School

Sam Stein, Friends’ Central

Ethan Carilli, Moorestown Friends

Luke Frankel, Westtown School

Jared Kimelheim, George School

Noah Kimelheim, George School

Will Yarnall, George School

Ian Davies, Westtown School

Will Randall, Germantown Friends

Dan Leone, Shipley

Kevin Staples, Shipley

Vin Manta, Abington Friends

Sam Hill-Cristol, Germantown Friends

Peter Bockaire, Friends’ Central

Zack Kimelheim, George School

Justin Mendez, George School

Davon Wanza, Friends Select

Jay Eiben, Academy of the New Church

Gabe Tagliamonte, Friends’ Central

Honorable Mention

Zac Kratchman, Friends’ Central

Ben Kahn, Friends’ Central

Sami Phelps, Westtown School

Jared Marshall, Westtown School

Ben Holl, Friends Select

Trey Webster, Shipley

C.J. Cooper, Moorestown Friends

Dan Richards, Moorestown Friends

Clement Bohr, George School

Zach Raynor, Germantown Friends

BOYS' CROSS-COUNTRY

First Team

Ian Lopez, Friends’ Central

Nathan Willis, Friends’ Central

Lyle Wistar, Germantown Friends

James Finney, Germantown Friends

Paul Maxson, Germantown Friends

Ben Stassen, Germantown Friends

Andy Bugos, Germantown Friends

Henry Shah, Germantown Friends

Sami Aziz, Germantown Friends

Carlos Price-Sanchez, Friends’ Central

Nic Pavao, Westtown School

Honorable Mention

Aqil Rogers, Friends’ Central

Coles Driscoll, Moorestown Friends

Noah Silvestry, Friends’ Central

Nick Murdock, Friends’ Central

Jacob McGuinness, George School

Keenan Kramer, Westtown School

GIRLS' CROSS-COUNTRY

First Team

Hannah Szapary, Friends’ Central

Brigit Andersson, Germantown Friends

Isabelle Goldstein, Germantown Friends

Caitlin Harrity, Germantown Friends

Eliza Lukens-Day, Germantown Friends

Allison Love, Germantown Friends

Alice Wistar, Germantown Friends

Arielle Frank, Germantown Friends

Natalie McLaughlin, Westtown School

Lilian Domenick, Westtown School

Jerrica Bauer, George School

Honorable Mention

Allison Rubin, Abington Friends

Nicole Kurtz, Abington Friends

Nadia Ross, George School

Alice Macartney, Westtown School

Najha Zigby-Johnson, Westtown School

Bhavani Jaikaria, George School

GIRLS' TENNIS

First Team

Sophie Book, Friends’ Central

Erin Chen, Moorestown Friends

Olivia Fiechter, Germantown Friends

Brittainy Lovett, Shipley

Haley Banks, Shipley

Anne Lovett, Shipley

Meili Konell, Westtown School

Sasha Stepansky, Abington Friends

Alexandra Nuzhdin, Abington Friends

Julia Lynn, Friends’ Central

Jill Nehrbas, Shipley

Honorable Mention

Lauren Carney, Moorestown Friends

Emma Clark, Germantown Friends

Tayller Marcee, Shipley

Lauren Shinn, Germantown Friends

Maggie Schell, Westtown School

Sophia Sturies, Westtown School

About this blog

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected