Friday, July 25, 2014
Inquirer Daily News

2011 All-Star Labor Classic Rosters

Here are the rosters for the All-Star Labor Classic, scheduled for April 3 at La Salle University's Tom Gola Arena:

2011 All-Star Labor Classic Rosters

Here are the rosters for the All-Star Labor Classic, scheduled for April 3 at La Salle University's Tom Gola Arena:

2011 Boys All Star Teams

Suburban Boys

Darien T. Barnes, Penn Wood High School

Cory Blake, West Chester Rustin High School

Jaylen Bond, Plymouth Whitemarsh High School

Terrance D. Bridgers, Upper Darby High School

Lamon Church, Chester High School

Joey Gripper, Abington Friends School

Ky Howard, The Shipley School

Kenneth Johnson, Abington Friends School

Kurt Johnson, Marple Newtown High School

Tyler Juchno, Holy Ghost Prep

Dylan Moody, Abington Friends School

Maurice Jabree Nelson, Chester High School

Samuel Pygatt, Plymouth Whitemarsh High School

Jabril Trawick, Abington Friends School

Shawn Valentine, The Phelps School

Dequann Walker, Chester High School

Longji Yiljep, Westtown School

City Boys

David Appolon, Imhotep Charter High School

Earl Brown, Imhotep Charter High School

Devante Chance, Philadelphia Electrical and Technical

Reggie Charles, Father Judge High School

Erik Copes, Imhotep Charter High School

Junior Fortunat, Roman Catholic High School

Lamin Fulton, Neumann-Goretti High School

Joe Getz, Archbishop Wood High School

Juan’ya Green, Archbishop Carroll High School

Xavier Harris, Constitution High School

Eddie Mitchell, LaSalle High School

Markeith Mont, World Communications Charter High School

Tracy Peal, Jr., Archbishop Carroll High School

Seamus Radtke, Father Judge High School

Ameen Tanksley, Imhotep Charter High School

Jerrell Wright, Murrell Dobbins Tech High School

Aquil Imon Younger, Simon Gratz High School

2011 Girls All Star Teams

Suburban Girls

-Rick O'Brien

Brooke Angelos, Villa Maria Academy

Charlotte Beebe, Penncrest High School

Georria Clark, Chester High School

Alexa Gallagher, Germantown Academy

Devin Gold, Council Rock North High School

Tiffany Govan, Great Valley High School

Mary Jo Horgan, Mount Saint Joseph Academy

Tiffany Johnson, Cheltenham High School

Dana Lotito, Germantown Academy

Jillian Lynch, St. Basil Academy

Monaye Merritt, Friends’ Central High School

Mya Nelson, Chester High School

Coleen Olinger, Academy of Notre Dame

Melissa Remmey, Central Bucks East High School

Steph Smith, Mount Saint Joseph Academy

Lauren Starzecky, Quakertown High School

Jacqui Thompson, St. Basil Academy

City Girls

Victoria Arnao, Archbishop Wood High School

Maggie Borski, Nazareth Academy High School

Jennifer Carney, Archbishop Carroll High School

Emily Fazinni, Archbishop Carroll High School

Ryann Fiascki, Archbishop Carroll High School

Marikate Gardler, Cardinal O’Hara High School

Carly Hazinsky, Cardinal O’Hara High School

Brittany Hrynko, High School of Engineering and Science at Carver

Tiffany Johnson, Prep Charter High School

Rachel Jo Kelly, Archbishop Ryan High School

Stephanie Keyes, Archbishop Wood High School

Marissa Anne Manning, Cardinal O’Hara High School

Aleesha Powell, William Penn Charter High School

Roneesha Rollins, Strawberry Mansion High School

Kendall Stokes, William Penn Charter High School

Christine Verrelle, Archbishop Wood High School

Brittany Wood, Archbishop Ryan High School

About this blog

Latest Videos:
Also on Philly.com:
Stay Connected